Jak urządzić kuchnię w stylu greckim

Jak urządzić kuchnię w stylu greckim

Ten styl znany jest ze swojej prostoty i braku luksusu. Oprócz tego, że jest bardzo praktyczny i przystępny cenowo, wykorzystuje również wielopoziomowe podłogi i rzeźbiony bluszcz jako dekoracje. Dodatkowo, aranżacja kuchni w stylu greckim nie jest przesadnie formalna. Dlatego nie ma powodów do obaw, jeśli nie jesteś miłośnikiem designu. W naszych poradach dotyczących urządzania kuchni w stylu greckim znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Proste meble

Wykorzystanie stylu greckiego do udekorowania kuchni może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe i doda poczucia harmonii. Styl ten wywodzi się z Grecji i szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i surowymi formami. Te atrybuty sprawiają, że przestrzeń wydaje się lżejsza i jaśniejsza. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja kuchnia będzie wyglądać autentycznie grecko. Aby osiągnąć ten wygląd, możesz użyć dwóch jasnych kolorów i akcentów.

Styl grecki jest często kojarzony z kuchnią. Ten pokój uosabia ducha kuchni inspirowanej stylem greckim. Meble w tym pokoju są proste i eleganckie z zaokrąglonymi liniami. Powinieneś używać jasnych kolorów do tapicerki i unikać ciężkich tkanin. Antyki i inne przedmioty o greckim wyglądzie wzmocnią ogólny wygląd pokoju. Nie musisz jednak trzymać się tradycyjnych wzorów i stylów; możesz wybrać prostą kuchnię o współczesnym charakterze.

Przecztytaj:  Lastryko - jak zrobić - Techniki wykonania

Dekoracja jest kluczową częścią stylu greckiego. Choć trudno wyobrazić sobie pokój bez wyszukanych dekoracji, możesz stworzyć atmosferę przestronności, używając prostych mebli. Użyj elementów dekoracyjnych, takich jak wazony podłogowe i duże amfory. Żywe rośliny to kolejna opcja. Jednak możesz również użyć akcesoriów, takich jak małe figurki, aby stworzyć nastrój. Ten styl najlepiej sprawdza się w otwartej przestrzeni, ponieważ będziesz chciał, aby wszystko było funkcjonalne.

Wielopoziomowe podłogi

Kuchnia z wielopoziomowymi podłogami może stworzyć zapraszający, wizualny urok. Wielopoziomowe podłogi w tym stylu mogą być również wykorzystane do wyznaczenia konkretnych obszarów, takich jak jadalnia. Pozwala to na wyraźne rozróżnienie pomiędzy różnymi obszarami, przy jednoczesnym zachowaniu przepływu przestrzeni. Otwarty plan podłogi w tej kuchni od Rodriguez Studio pokazuje kuchnię. Jej ciepła paleta kolorów i industrialny nastrój sprawiają, że jest to wygodne miejsce do spędzania czasu.

Przecztytaj:  Jak zrobić wylewkę na styropianie - Podstawy izolacji

Kolory farb

Wybierz kolor, który odbija światło. Farba Greek Villa to kremowa biel z żółtymi podtekstami. Ma wysoki współczynnik odbicia światła, dzięki czemu przestrzenie wydają się większe. Świetnie wygląda również na cegłach i ścianach kominkowych. Ten kolor farby jest często określany jako SW Greek. Alternatywnie, można użyć SW Greek Villa dla całej kuchni lub tylko ścian. Aby dopasować kolor urządzeń, możesz użyć podobnego koloru farby w łazience.

Białe powinny mieć neutralny odcień. Alabaster i Pure White to podobne kolory, ale Alabaster ma cieplejszy podtekst. Cieplejszy odcień bieli to SW 7103 Whitetail. Oba są kolorami farb off-white, ale Alabaster jest bardziej ciepły. Niezależnie od rodzaju bieli, którą wybierzesz, powinieneś wybrać taką, która jest ciepła i nie krzyczy “grecka”.

Przecztytaj:  Jak zrobić kominek - Budowa krok po kroku

Naturalne tkaniny powinny być używane w domu inspirowanym Grecją. Lniane zasłony, narzuty i poduszki dekoracyjne powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli to możliwe, włącz do swojej przestrzeni żywe rośliny. Projektanci zalecają stosowanie farb, które są najbliższe naturze. Niebieski i biały to dwa główne kolory kojarzone z tym stylem. Możesz również dodać akcenty naturalnych materiałów z nowoczesnym wykończeniem. Naturalne materiały sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądać świeżo i zachęcająco.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zrobić kuchnię w stylu WieJakim
Czytaj Dalej

Jak zrobić kuchnię w stylu WieJakim

Klasyczna, tradycyjna kuchnia została ukształtowana przez południowo-zachodnich Niemców na początku XVIII wieku. Ta kuchnia była zbudowana na kamiennej…
Jak urządzić salon w stylu klasycznym
Czytaj Dalej

Jak urządzić salon w stylu klasycznym

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić salon w stylu klasycznym, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest rozważenie elementów tego…