Jak urządzić kuchnię w stylu meksykańskim

Jak urządzić kuchnię w stylu meksykańskim

Kuchnia w stylu meksykańskim jest pełna odważnych schematów kolorów i wzorów. Dodaj wzory za pomocą pasiastych ubrań i tkanych akcesoriów, aby dodać elementy teksturalne. Możliwe jest uzyskanie kuchni w stylu meksykańskim bez tworzenia oczu, ale musisz być skłonny do użycia kilku odważnych schematów kolorów. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć. Jasne kolory, dekoracje ścienne 3D i drewniany stół to tylko kilka sposobów na dodanie tego wyglądu do kuchni.

Jasne kolory

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia miała wesoły, meksykański klimat, spróbuj użyć kolorowej palety barw. Podczas gdy meksykańskie kuchnie często mają jaskrawe kolory, mogą również korzystać z neutralnej palety barw. Kolorowe płytki, szafki i podłogi mogą stworzyć zabawną i kolorową przestrzeń. Aby dodać trochę dodatkowych kolorów, rozważ dodanie dzieł sztuki lub kolorowych zestawów margarity. Meksykańskie kuchnie mogą być również bardzo funkcjonalne, jeśli pod blatem znajduje się dużo miejsca do przechowywania.

Śmiałe kolory mogą być przerażające i trudne do dopasowania, ale jeśli zostaną użyte prawidłowo, mogą stworzyć dynamiczną atmosferę. Jeśli użyjemy go prawidłowo, kolorowy backsplash może stworzyć zarówno harmonię, jak i kontrast pomiędzy szafkami kuchennymi i blatami. Biała szafka kuchenna dodaje odrobinę jasności i świeżości. Jasne kolory, jak niebieski backsplash, mogą być powtarzane, aby stworzyć zabawny, odważny wygląd. Jeśli nie jesteś pewien, jakich kolorów użyć, rozważ połączenie dwóch kolorów, aby uzyskać wygląd, o który Ci chodzi.

Przecztytaj:  Nasze pomysły na nowoczesne wnętrze salonu

Wzorzyste płytki podłogowe

Dodanie wzoru do kuchni jest łatwe dzięki płytkom podłogowym w stylu meksykańskim. Wzory płytek są dostępne w szerokiej gamie kolorów, od ciepłych po chłodne. W zależności od stylu projektowania, możesz wybrać wzory, które są skoordynowane z istniejącymi kolorami lub możesz połączyć różne style i użyć niedopasowanych płytek. Meksykańskie płytki są uniwersalne i mogą pasować do prawie każdego schematu projektowania. Mogą być ułożone w ośmiokątny wzór dla współczesnego wyglądu lub możesz wybrać bardziej tradycyjny, klasyczny wzór, który pasuje do reszty Twojej kuchni.

Wzorzyste płytki podłogowe dodadzą świąteczną atmosferę do Twojej kuchni w stylu meksykańskim. Te płytki są kolorowe i sprawią, że Twoja kuchnia poczuje się jak letnie zacisze. Możesz wybrać jasne niebieskie i terakotowe kolory płytek na ściany i podłogi. Meksykańskie płytki również tworzą wspaniały backsplash. Meksykańskie płytki również wyglądają świetnie na łukowych otworach, zbyt! Backsplash wykonany z meksykańskich płytek to piękny sposób na dodanie do kuchni odrobiny koloru i żywej atmosfery.

Dekoracja ścienna 3D

Dodanie odrobiny meksykańskiej atmosfery do kuchni może być tak proste, jak włączenie trójwymiarowej dekoracji ściennej. Ten wygląd jest często kojarzony z odważnymi kolorami, które mogą pracować dobrze, gdy mieszają się z bardziej neutralnymi kolorami. Ściany w stylu meksykańskim są zwykle teksturowane z płytą gipsowo-kartonową, ale układy płytek są również powszechne. Wykorzystaj całą przestrzeń ściany, aby stworzyć warstwową, ciepłą atmosferę. Aby uzyskać więcej szczegółów, rozważ meksykańską sztukę ludową lub tradycyjne aranżacje z tkanin.

Przecztytaj:  Jak urządzić pokój w stylu żeglarskim

Dekoracyjne meksykańskie tekstylia dodadzą koloru i tekstury Twoim ścianom. Powieś na ścianach większe tekstylia i otocz je mniejszymi. Innym świetnym pomysłem jest backsplash z meksykańskich płytek, w którego centrum znajdują się płytki z motywami. Monochromatyczna granica może stworzyć przyciągający wzrok akcent na backsplashu. Jest to doskonały sposób, aby dodać trochę meksykańskiej atmosfery bez kompromisu na kolor. Alternatywnie można zdecydować się na bardziej neutralny schemat kolorów lub po prostu wybrać bardziej tradycyjny układ płytek.

Drewniany stół

W tradycyjnej meksykańskiej kuchni raczej nie znajdziesz chromowanych uchwytów i eleganckiego, nowoczesnego wzornictwa. Zamiast tego znajdziemy tu prawdopodobnie drewniane wykończenia i motywy liści. Układ tych kuchni jest zazwyczaj otwarty i przestronny. Pamiętając o stylu meksykańskim, możesz połączyć jasno pomalowane drewno z meksykańskim stołem i krzesłami. Taki stół doda meksykańskiego akcentu do tradycyjnej kuchni.

Mały stół roboczy i stołek, czyli “escabel”, jest kluczowym elementem codziennego meksykańskiego życia. Te funkcjonalne przedmioty są zazwyczaj wykonane z pojedynczych bloków drewna. Przedmioty te są powszechnie znane jako stołki do dojenia lub “escabels”. Charakteryzują się gładkimi powierzchniami i rzeźbionymi uchwytami z jednej strony dla ułatwienia transportu. Z kolei niski stół do tortilli ma na środku wyrzeźbioną powierzchnię do trzymania rąk, co ułatwia korzystanie z niego.

Przecztytaj:  ​Nowoczesne krzesło dla nastolatka – Herman Miller Mirra 2 Chair

Inwestycja w czarny kamienny moździerz i tłuczek

Niezależnie od tego, czy chcesz udekorować swoją kuchnię w stylu kultury meksykańskiej, czy po prostu chcesz stworzyć idealną atmosferę, dobry moździerz i tłuczek są niezbędnym elementem kuchni w stylu meksykańskim. Chociaż nie są one tanie, są warte inwestycji. Na rynku istnieją solidne opcje dla wszystkich budżetów i preferencji.

Dobry moździerz i tłuczek są przydatne do ucierania przypraw i ziół do różnych potraw. Niektóre nadają się do robienia past lub pesto, inne są lepsze do przyprawiania sałatek. Moździerz z gumowymi nóżkami jest szczególnie przydatny, ponieważ zapobiega przesuwaniu się moździerza podczas ucierania i tłumi hałas tłuczka.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak urządzić salon w stylu greckim
Czytaj Dalej

Jak urządzić salon w stylu greckim

Wprowadzenie stylu greckiego do swojego domu jest proste. Wszystko polega na dobraniu odpowiednich dodatków, takich jak zasłony, tkaniny…