Pomysły na wnętrze pokoju dziecięcego

Pomysły na wnętrze pokoju dziecięcego

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko kocha jaskrawe kolory i wzory, czy woli kojącą, pastelową paletę, nasze pomysły na wnętrze pokoju dziecięcego z pewnością Cię zainspirują. Zastanów się nad starannym doborem odpowiedniego koloru farby i dodatków. Pomyśl również o przechowywaniu zabawek w funkcjonalny, ale stylowy sposób. Nasze sugestie pomogą Ci maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń w pokoju dziecka. A zatem, zainspiruj się!

Przestrzeń

Powierzchnia pokoju dziecięcego będzie dyktować, jakich mebli i armatury potrzebujesz. Jeśli jesteś ograniczony przestrzenią, meble modułowe będą służyć więcej niż jednemu celowi. Łóżka są szczególnie dobrymi oszczędzaczami przestrzeni, ponieważ mogą podwoić się jako miejsca do przechowywania, jak również. Wybierz trwałe meble, w które twoje dzieci mogą się wrosnąć. A jeśli dziecko szybko przerośnie meble, można je uzupełnić w przyszłości.

Rozważ podział pokoju na strefy. Na przykład kącik do czytania będzie się pokrywał z kącikiem do zabawy. Jeśli to możliwe, powinieneś zapewnić odpowiednie oświetlenie i miejsce do przechowywania książek i zabawek. Jeśli obawiasz się zagracenia pokoju, rozważ zainstalowanie przenośnego ekranu. Składane przenośne ekrany są wygodne, ponieważ nie są przymocowane na stałe. Jeśli dziecko się na nie przewróci, może się łatwo zranić.

Przecztytaj:  Jak urządzić salon w stylu marokańskim

Kolor

Jeśli urządzasz pokój dla dziecka, pomyśl o połączeniu dwóch uspokajających odcieni. Jaśniejszy odcień, taki jak lawenda, przykryje pokój, podczas gdy ciemny odcień doda pop koloru. Możesz połączyć te kolory z jasnymi akcesoriami i pościelą, aby stworzyć zabawny i ekscytujący wygląd. Następnie dodaj trochę polotu z łóżkiem i szafką z nadrukiem w kropki.

Czerwony to odważny kolor i prawdopodobnie nie jest dobrym wyborem dla wszystkich pomieszczeń. Może jednak ożywić kącik do czytania lub miejsce do odrabiania lekcji. Czerwona ściana akcentowa będzie świetnie wyglądać z białymi meblami. Inny klasyczny colour dla children’s pokojów jest błękitny. Ten kolor jest zarówno ulubieńcem chłopców jak i dziewczynek. Ciemniejsze odcienie niebieskiego są dobrymi akcentami w klasach i nie będą pokazywać rozmazanych odcisków palców.

Wzory

Jednym z najlepszych sposobów na włączenie wzorów do pokoju dziecięcego jest stworzenie kącika do czytania obok krzesła. Kącik do czytania może służyć dziecku jako miejsce do eksponowania ulubionych przedmiotów. Wybierając wzór na ścianę, rozważ ulubione kolory dziecka. Jeśli nie możesz się zdecydować, rozważ zakup usuwalnej naklejki ściennej, które są bardziej przystępne i dostępne w coraz większej ilości wzorów. Są one również określane jako “tymczasowe tatuaże ścienne”.

Przecztytaj:  Jak urządzić kuchnię w stylu vintage

Liberty Classics to małe ditsy prints na białym płótnie. Doskonale nadają się na tapicerkę, rolety, zasłony i inne. Mogą być również stosowane jako farba ścienna, a występują w sześciu pięknych kolorach. Świetnie sprawdzają się również w namiotach i tipi. Aby uzyskać naprawdę wyjątkowy wygląd, możesz nawet połączyć dwa różne wzory w pokoju dziecięcym.

Przechowywanie

Istnieje wiele sposobów na poprawę przechowywania w pokoju dziecięcym. Możesz kupić toczący się wózek, który może przechowywać koce, zabawki i poduszki. Jeśli nie chcesz kupować oddzielnej szafy, rozważ wykorzystanie przestrzeni pod oknem jako wielofunkcyjnego magazynu. Możesz wykorzystać przestrzeń pod oknami do przechowywania sezonowej odzieży lub kupić wysuwane biurko do przechowywania małych zabawek i książek. Klasyczny modułowy system półek może być również wykorzystany jako dodatkowe miejsce do przechowywania dziecięcych zabawek.

Przecztytaj:  Jak urządzić kuchnię w stylu marokańskim

Innym sposobem na poprawę przechowywania w pokoju dziecięcym jest zainstalowanie pojemników do przechowywania pod łóżkiem. Zabawki dzieci zmieniają się z dużych na mniejsze, więc powinieneś zapewnić wystarczająco dużo miejsca pod łóżkiem. Możesz również zainstalować przechowywanie pod łóżkiem, które jest mniej dostępne, i wykorzystać każdy cal dostępnej przestrzeni. Przechowywanie na ścianie to również świetny sposób na zmaksymalizowanie przestrzeni. Możesz zainstalować półki i szafki w ścianach pokoju.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak urządzić salon w stylu wiejskim
Czytaj Dalej

Jak urządzić salon w stylu wiejskim

Planując salon w stylu wiejskim, rozważ kolory, wzory i tekstury, które chcesz włączyć. Tradycyjny wiejski styl meble miewa…
Gdzie zaprojektować wnętrze domu
Czytaj Dalej

Gdzie zaprojektować wnętrze domu

Jest wiele miejsc, w których można czerpać inspirację do projektowania wnętrz domu, ale to od czego zacząć jest…