Ile kosztują nowe mieszkania w Poznaniu?

Ile kosztują nowe mieszkania w Poznaniu?

Obecnie bardzo dużo mówi się o wysokich cenach nowych (jak i również starych) mieszkań, które chcemy kupić. W rezultacie, wielu młodych ludzi nie stać na zakup swojego własnego, wymarzonego lokum. Czy tak jest w rzeczywistości?

Jak kształtują się ceny za mieszkanie w Poznaniu w roku 2024?

W tym temacie, należy jedną sprawę postawić jasno. Poznań (podobnie jak większość dużych miast w Polsce), nie należą do tanich miejsc do życia. Przeciętne ceny za mieszkanie na rynku pierwotnym w Poznaniu oscylują w granicach od 10500 zł do około 12000 zł za metr kwadratowy. Jak wskazuje NBP w skali kwartału, średnie ceny transakcyjne mieszkań w Poznaniu zwiększyły się aż o ponad 500 zł za metr kwadratowy. Nie jest to jednak trend, który obserwujemy wyłącznie w stolicy Wielkopolski. Ten trend widoczny jest niemal w całym kraju. 

Przecztytaj:  Nowoczesne biuro architektoniczne w praktyce

Ponadto warto zauważyć, że NBP gromadzi oraz publikuje dane dotyczące cen mieszkań co kwartał. Według informacji podanych przez Narodowy Bank Polski średnia cena nowego mieszkania w Poznaniu oscyluje w granicach 11600 zł za metr kwadratowy (cena ofertowa) oraz 10700 zł (cena transakcyjna). Ceny są wysokie, nie mniej jednak przewiduje się, że 2024 roku, trend ten powinien ulec znacznej zmianie. Miejmy nadzieje, że tak będzie. Bańka na rynku nieruchomości, musi w końcu pęknąć. 

Przecztytaj:  Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie na obrzeżach miasta

Co wpływa na wzrost cen mieszkań w Poznaniu?

Zasadniczo ceny mieszkań w Polsce (nie tylko w dużych miastach takich jak Poznań), ale również w małych miejscowościach, rosną ze względu na wiele różnych czynników. Do najważniejszych należy zaliczyć poziom stóp procentowych, ogólną dostępność kredytów hipotecznych (kredyty 2%), migracje, zmiany demograficzne w Państwie itd. Zakup nowego mieszkania, to obecnie bardzo duży wydatek, jednak wciąż wiele osób decyduje się właśnie na kupno nowego mieszkania. Trudno się zresztą dziwić. Każdy z nas chce mieć przecież swoje własne mieszkanie. 

Przecztytaj:  5 błędów, których należy unikać przy wyborze i montażu klimatyzacji – Warszawa

Jeżeli interesuje was nowe mieszkania w Poznaniu to sprawdź najnowszą ofertę Developera Ronson na stronie:https://ronson.pl/inwestycje-poznan/

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Budynek w piance PUR – trwałość na lata
Czytaj Dalej

Budynek w piance PUR – trwałość na lata

Właściwa izolacja termiczna budynku znacząco podnosi komfort użytkowania. Ważna jest przy tym energooszczędność i skuteczna eliminacja strat ciepła.…