Jakie kolory ścian dobrze komponują się z żółtym?

Jakie kolory ścian dobrze komponują się z żółtym?

Kilka kolorów dobrze współgra z żółtym. Do tych kolorów należą niebieski i zielony. Ponieważ żółty jest w ciepłym zakresie, nie wygląda ostro. Z drugiej strony, jest blisko chłodnych tonów, takich jak niebieski i zielony, i jest orzeźwiający w porównaniu z pomarańczowym i czerwonym. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących parowania żółtego z tymi kolorami. Być może już widziałeś kilka przykładów, jak niebieski i żółty wyglądają razem. Więc, które kolory najlepiej uzupełnią żółty?

Granatowy

Oprócz granatu, ochra i żółty są również kolorami uzupełniającymi. Te odcienie dobrze współpracują ze sobą, tworząc szykowny, ponadczasowy wygląd. Postaw na ściany akcentowe lub dodatki pomalowane w jednym z tych kolorów. Kolor powinien uzupełniać resztę wystroju pokoju. Ściany akcentujące są świetne do wstrzykiwania odrobiny osobowości do pokoju. Możesz również użyć pomarańczowych akcentów, aby dodać trochę koloru.

Granatowe ściany wyglądają niezwykle wyrafinowanie i elegancko. Kolor ten dobrze współgra z żółtymi, pomarańczowymi lub brązowymi akcentami. Jest również wszechstronny, ponieważ może być używany na różne sposoby. Farrow & Ball jest ekspertem od kolorowych ścian, a IKEA ubrała swój salon w różne odcienie niebieskiego. Inną popularną niebieską ścianą akcentującą jest ta, którą można znaleźć w Oh Joy. Granatowe ściany tworzą uderzający efekt w neutralnym pokoju.

Przecztytaj:  Do czego pasują pastelowe kolory dla twoich ścian

Jasnoszary

Kolor jasnoszary dobrze komponuje się z żółtym i można go łatwo połączyć z różnymi innymi kolorami. Ten kolor jest wszechstronny i można go wykorzystać do zrobienia ściany akcentowej. Jasnoszare ściany działają dobrze z żółtym, zbyt, ponieważ są one podobne w odcieniu. Ponadto, te kolory działają dobrze razem, gdy są używane oszczędnie w mniejszych dawkach. Żółte wykończenie, na przykład, idzie dobrze z jasnoszarymi ścianami. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni odcień dla Twoich ścian.

Jasnoszary jest jednym z najlepszych kolorów do użycia z żółtym, ale może też być zbyt neutralny dla żółtego. Żółty i szary mogą iść razem w różnych kombinacjach, więc ważne jest, aby wybrać kolor, który pasuje do stylu Twojego domu. Szary jest neutralnym kolorem, który dobrze współpracuje z innymi odcieniami i idzie z wieloma rodzajami mebli. Jego odcienie wahają się od niebieskiego do brązowego i mogą być ciepłe lub chłodne.

Przecztytaj:  Jakie kolory farb są najlepsze do renowacji mebli?

Fioletowy

Chociaż fioletowy dobrze komponuje się z żółtym, nie jest kolorem, który powinieneś stosować samodzielnie. Może być jednak miłym akcentem dla żółtego pokoju. Dwa kolory powinny mieć podobne poziomy intensywności, aby dobrze ze sobą współpracowały. W tym przypadku, purpurowe ściany służyłyby jako podstawa dla jasnych żółtych kolorów akcentu w pokoju. W dodatku, purpura może używać w akcentach na meble i inne kawałki.

Jasny cień purpury (także znać jako lilak, lawenda, lub periwinkle) tworzy restful nastrój w pokoju. Kolor ten jest również zgodny z teorią przeciwieństw: fioletowy oswaja pomarańczowy energetyzuje. Razem tworzą idealną równowagę wizualną. To samo dotyczy żółci i zieleni – limonka, oliwka czy miętowa zieleń to doskonałe kolory akcentujące w połączeniu z fioletem.

Lawenda

Jeśli szukasz koloru uzupełniającego do lawendy, rozważ żółty. Kontrast kolorystyczny ociepla lawendę, a żółty jest prowokacyjny i świeży. Blady żółty może stworzyć ciepły, przyjazny wygląd w pokoju, sprawiając, że pokój wydaje się większy. Blady żółty emanuje również kobiecym, świeżym wyglądem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach lawendy i o tym, jak wykorzystać ją do stworzenia idealnego schematu aranżacyjnego.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać do zielonych mebli?

W nowoczesnym, minimalistycznym pokoju możesz połączyć żywy żółty kolor z delikatnym akcentem lawendowym. Aby uzyskać ultranowoczesny pokój, spróbuj użyć trzech ścian w kolorze żółtym i czterech w kolorze fioletowym. Jeśli chcesz uzyskać bardziej miękki wygląd, zdecyduj się na pastelową lawendę lub maślaną żółć. Możesz również zdecydować się na pokrycie dolnej połowy ścian w tapecie. Użycie koloru uzupełniającego w pokoju z żółtymi akcentami sprawia, że cała przestrzeń wydaje się bardziej przytulna.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Kolory do przedpokoju według Feng Shui
Czytaj Dalej

Kolory do przedpokoju według Feng Shui

Istnieje kilka kolorów Feng Shui, których powinieneś unikać w przedpokoju, takich jak czerwony i pomarańczowy. Oto kilka propozycji:…