Z czym komponują się szare kolory ścian?

Z czym komponują się szare kolory ścian?

Jeśli urządzasz nowy dom, pewnie zastanawiasz się: Z czym idą szare kolory ścian? Cóż, nie jesteś ograniczony tylko do szarości. Szare meble mogą iść z wieloma kolorami, w tym z granatem i ochrą/mustardową żółcią. Możesz nawet użyć go jako ściany akcentowej! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dopasować szarość do innych kolorów.

ochra/mustardowy żółty

Ochra/mustardowy żółty to ciepły kolor i świetnie nadaje się do pomieszczeń o neutralnej podstawie. Ciepły ton przypomina lata siedemdziesiąte, kiedy to był popularny w dywanach shag i urządzeniach. Ty możesz zawierać ten colour w twój domowym wystroju malować ściany lub używać tapetę i płytkę. Możesz również użyć poduszek w tym samym odcieniu, aby dodać zainteresowanie do swoich ścian.

Ochra/żółty musztardowy projekt wnętrza schemat jest zarówno bezpieczny i śmiały. Połączenie tych dwóch kolorów tworzy elegancką i wyrafinowaną przestrzeń z popem koloru. Jeżeli używać prawidłowo, szary kolor uwydatnia musztardowy odcień. Jakkolwiek, być ostrożny gdy mieszający ten colour plan z jaskrawymi colours. To może zderzać się z innymi kolorami, dlatego ściany powinny być neutralne.

granatowy

Wybór koloru farby nie jest łatwą decyzją. Pomimo odważnego odcienia, granatowy jest uniwersalny i dobrze współgra z wieloma innymi kolorami. Jednak granatowy jest szczególnie atrakcyjny dla pomieszczeń z szarymi ścianami, ponieważ przykuwa uwagę i tworzy stylową atmosferę. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na połączenie granatu z szarą ścianą. Poniżej wymieniono niektóre z najlepszych kolorów do użycia z tym kolorem. Dla ponadczasowego wyglądu, połącz granatowy z jasnoniebieskim lub białym wykończeniem.

Jednym ze sposobów na połączenie granatu z kolorem neutralnym jest wybór koloru uzupełniającego. Pomarańczowy znajduje się obok żółtego na kole kolorów i sprawia, że kolor granatowy wydaje się głębszy. Według Kelly Collins, szefowej działu kreacji w firmie Swyft, granatowy świetnie wygląda z zielonym. Jej różowy podtekst wydobywa ciepłe podteksty granatu i tworzy uspokajającą paletę. Ta kombinacja kolorów sprawdza się w małym salonie, kuchni lub łazience.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian dobrze komponują się z żółtym?

mosiężne ściany akcentu

Doskonały sposób podkreślać twój mosiężną ścianę akcentu jest mieszać je z innymi mosiężnymi akcentami w twój pokoju. Mosiądz idzie wielki z szarymi ścianami ponieważ swój bogaty połysk, i ono ma ciepłego, zapraszającego czuć. Aby ten wygląd pracował w twoim domu, spróbuj dodać mosiądz do jednej ściany i srebrną ścianę akcentową na drugiej. Te akcenty ciągną pokój wpólnie i zapewniają śmiały i uderzający kontrast. Jeśli chodzi o kolory ścian akcentowych, istnieje wiele opcji do wyboru.

Jeśli szukasz lżejszego koloru akcentu dla swojej ściany, spróbuj użyć jasnego odcienia farby aqua. To rozjaśnia przestrzeń i uzupełnia sąsiednie szare lub białe ściany. Możesz również wybrać głęboki, ciepły kolor, taki jak niebieski kobaltowy. Jest to świetny odcień niebieskiego dla wyrafinowanego ustawienia i jest przyjazny, ale przywołuje bogaty, klasyczny wygląd. Brąz to kolejna świetna opcja, jeśli chcesz uzyskać bardziej łagodny ton.

neutralne odcienie

Szara ściana jest doskonałym płótnem dla różnych akcesoriów. Szara farba występuje w wielu odcieniach, od matowych po błyszczące. Może być ciepła lub chłodna, brązowawa lub niebieskawa. Możesz użyć go jako fundamentu schematu kolorów lub dodać rozprysk koloru z akcesoriami. Oto kilka wskazówek, aby twoje szare ściany pop. Aby dodać pop koloru, wybierz akcesoria w kontrastujących odcieniach.

Neutralne odcienie są typowo ciemne, blade lub nie bardzo przyciągają wzrok, ale pracują dobrze z większością innych kolorów. Jednak kolory podstawowe przyciągają uwagę i dlatego trudno je zignorować. Znaki stopu drogowego są często czerwone. Kolory drugorzędne to pomarańczowy, żółto-zielony, fioletowy i teal. Te kolory są delikatniejsze niż kolory podstawowe i mogą być uzupełnione przez jasne meble i zasłony. I pamiętaj, że ciemne drewno lub inne materiały mogą uziemić jasny kolor.

odcienie drewna

Jeśli masz szare ściany, możesz wybrać szereg odcieni drewna, aby uzupełnić ten odcień. Ciepłe odcienie, takie jak kasztan, jesion czy orzech, to dobry wybór. Z kolei chłodniejsze drewno może nie współgrać z szarością. Jednak ciemne drewno twarde, takie jak kasztan, orzech lub czerwony dąb, może stanowić doskonałe połączenie. Możesz również eksperymentować z różnymi kolorami bejc, jeśli chcesz, by szare ściany pasowały do drewnianych podłóg.

Jeśli chcesz nadać swojemu domowi nadmorski wygląd, możesz wybrać odcień szarości taki jak Comfort Gray firmy Sherwin-Williams. Kolor ten dobrze komponuje się z dębem, ciemnym mahoniem i gładkimi białymi wykończeniami. Jest to również uniwersalny kolor, który sprawdzi się w sypialni lub łazience. Należy jednak pamiętać, że drewno i szarość nie idą w parze w naturze.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać w pokoju z białymi meblami?

cegły

Decydując się na kolor ceglanych akcentów, należy zastanowić się nad kolorystyką ścian. Zazwyczaj palety kolorów opierają się na kole barw, które ilustruje zależności między kolorami. W większości przypadków cegła jest najlepiej zaakcentowana kolorami uzupełniającymi lub analogicznymi. Te kolory to odcienie tego samego koloru lub kolory, które są obok siebie na kole kolorów. Jednak cegłę można również podkreślić kolorami uzupełniającymi, takimi jak zielony i niebieski.

Aby dopełnić szarą ścianę, wybierz stonowany odcień czerwieni. Odcień szałwii to piękny wybór, ponieważ zieleń nie przytłacza koloru cegły. Inną opcją jest śliwka, która jest idealnym medium dla bogatych kolorów, takich jak czerwień. Podczas gdy brąz nigdy nie zawodzi, odpowiednie światło i kontrast między kolorami sprawiają, że działa. W tym przypadku, niebiesko-zielony uzupełnia brązową cegłę. Ten schemat kolorów może wydawać się niedopasowany, ale w rzeczywistości jest to połączenie komplementarne. Płytka

Być może zastanawiasz się, “Jakie kolory płytek pasują do szarych ścian?”. Jeśli kochasz niebiesko-szary schemat kolorów, możesz rozważyć szarą płytkę. Szary jest neutralnym kolorem, ale może wyglądać ładnie w niektórych pomieszczeniach. Ciepły szary dobrze łączy się z niebieskimi, takimi jak kobaltowy niebieski i teal blue. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor płytki idzie z szarymi ścianami, spróbuj jasnego koloru, aby uzupełnić szarość. Żółta płytka akcentująca może rozjaśnić rustykalny szary kolor płytki, przynosząc słońce i pozytywne wibracje do ciemnego pokoju.

Aby wybrać kolor płytki, który idzie dobrze z szarymi ścianami, możesz wybrać jasnoszarą kamienną płytkę. Ten neutralny kolor będzie się komponował z szarymi ścianami, natomiast ciemnoszara płytka doda rustykalnego lub przemysłowego akcentu. Spróbuj przetestować różne odcienie szarej płytki na kwadratach tablicy plakatowej, zanim zdecydujesz się na konkretny kolor. Możesz również spróbować różnych kolorów podłogi, takich jak brązowy lub biały. Powinieneś również spróbować dopasować kolory płytek do swoich mebli i podłogi.

Wzorzysta tapeta

Decydując się na wzorzystą tapetę dla szarych ścian, należy wziąć pod uwagę schemat kolorów i ogólny temat pokoju. Ciepłe odcienie szarości tworzą relaksującą, domową atmosferę. Tapety z metalicznymi efektami mogą dodać dodatkowy akcent do szarych ścian. Srebro to popularny trend, który pasuje do wszystkiego, więc jest to doskonała opcja dla neutralnych ścian. Jeśli nadal nie jesteś pewien, na co się zdecydować, rozważ prosty wzór, taki jak paski.

Modne są również geometryczne wzory. Geometryczne wzory są często kojarzone z jaskrawymi kolorami i odważnymi wzorami, ale geometryczne tapety retro w odcieniach szarości mogą być subtelniejszą opcją. Inną świadomą trendów opcją jest tapeta Cadencia Silver, inspirowana architekturą i łącząca połysk i matowe wykończenia. Ten neutralny odcień dodaje głębi i zainteresowania do każdego pomieszczenia. Inną opcją jest tapeta Protea Trail Wallpaper firmy The Paint and Paper Library. Łączy paski i kwiatowe nadruki, tworząc nowoczesny, ekskluzywny wygląd.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać do białych mebli w kuchni

tkanina

Szary to neutralny kolor, który można połączyć z prawie każdym innym odcieniem. Projektantka wnętrz Victoria Wormsley, z French-Brooks Interiors, zaleca używanie szarości jako folii dla kontrastujących lub cieplejszych odcieni. Ciepłe błękity, delikatne różowe i wiele żółtych również dobrze komponują się z szarością. Vanessa Arbuthnott sugeruje użycie mieszanki dwóch różnych odcieni szarości dla uzyskania najlepszego efektu.

Aby uzyskać interesujący kontrast z szarymi ścianami, rozważ użycie medalionów ze złotą szczoteczką lub czerwonej i pomarańczowej tkaniny. Możesz też wybrać tkaninę z oliwkowym akcentem w postaci pasów. Jeśli wolisz odważne kolory, nadruk Chinoiserie w kolorze indygo, koralowym i karmazynowym będzie wyglądał wspaniale na tle szarych ścian. Jeśli nie chcesz zobowiązywać się do używania odważnych kolorów, zdecyduj się na neutralną szarą ścianę.

podłogi

Jeśli chcesz dopasować podłogę w swoim domu do szarych kolorów ścian, możesz rozważyć użycie płytek ceramicznych. Są one tanie i występują w nieskończonych wariantach kolorów i wzorów. Będą dobrze wyglądać z szarymi ścianami i uzupełniać każdy inny schemat kolorów. Mogą być używane w kuchniach, łazienkach i wejściach. Możesz również wybrać luksusową podłogę, taką jak biały marmur. Wyglądałaby elegancko i podkreślała szare ściany. Można wybrać dowolny odcień szarości, ponieważ marmur ma swoje naturalne szare żyłki.

Drewniana podłoga będzie dobrze komponować się z szarymi ścianami, ale należy zwrócić baczną uwagę na kolor bejcy. Szare podłogi mają tendencję do tworzenia szerokiej gamy kolorów, więc eksperymentuj z różnymi odcieniami. Najlepszy cień iść z szarymi kolorowymi ścianami zależy od twojego własnego smaku, ale poniższy wykres nakreśla kolory, które będą pracować dobrze razem. Spróbuj poeksperymentować z kolorami plam, by zobaczyć, który z nich wygląda najlepiej.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać