Kolory do przedpokoju według Feng Shui

Kolory do przedpokoju według Feng Shui

Istnieje kilka kolorów Feng Shui, których powinieneś unikać w przedpokoju, takich jak czerwony i pomarańczowy. Oto kilka propozycji:

Zielony

Rośliny są świetne w przedpokojach, ponieważ przyciągają pozytywną energię. Orchidee i drzewa pieniężne to dobry wybór dla przedpokoju feng shui, ponieważ przyciągają pomyślną energię. Wybierz rośliny w odpowiednim rozmiarze i kształcie, ponieważ większe mają tendencję do przyciągania większej ilości energii. Przedpokoje nie mają reprezentować osoby; służą podobnym celom jak układ krążenia, autostrada czy naturalny system wodny. Przyciągają i kierują pozytywną energię we właściwy sposób.

Red

Jeśli szukasz sposobu na upiększenie swojego przedpokoju, powinieneś rozważyć dodanie rośliny kwitnącej. Ta piękna roślina przyciąga pomyślną energię i rozwija się w filtrowanym świetle słonecznym. Przyda się jej dobrze odsączona mieszanka doniczkowa i umiarkowana wilgotność. Innym świetnym wyborem dla wystroju przedpokoju feng shui jest drzewo pieniędzy lub Pachira aquatica. Ta roślina ma splecioną łodygę i głęboko zielone, jajowate liście. Inna szczęśliwa roślina w feng shui, Pachira aquatica wymaga filtrowanego światła i równomiernie wilgotnej gleby.

Przecztytaj:  Czy warto używać farb w sprayu do malowania mebli?

Pomarańczowy

Według feng shui nie powinieneś malować przedpokoju na pomarańczowo. Kolor ten może mieć różne znaczenia w zależności od tonacji. Uważa się, że jest on mieszanką żółtego i czerwonego, i ma zarówno moc, jak i stabilność obu tych kolorów. Ponieważ pomarańczowy jest połączeniem zarówno żółtego, jak i czerwonego, może przesuwać się między elementami ognia i ziemi. Jasne, ogniste pomarańcze przywołują obrazy żaru, podczas gdy żółte pomarańcze są bardziej ziemiste.

Łosoś

Łosoś jest często spotykanym kolorem w feng shui. Połączenie pomarańczowo-żółtego i pomarańczowo-czerwonego równoważy elementy ognia i ziemi oraz wskazuje na serce przestrzeni. Łosoś jest dobrym kolorem zarówno dla przestrzeni publicznych jak i prywatnych. Promuje poczucie obfitości, zachęca do rozmów i połączeń. Oto kilka propozycji włączenia łososia do projektu korytarza:

Żółty

Użycie żółtego jako podstawowego koloru w domu może sprawić, że będzie on bardziej przyjazny dla gości, ale istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, stosując ten słoneczny kolor w przedpokoju. Żółty reprezentuje obfitość, szczęście i inteligencję, więc nie jest to dobry wybór kolorystyczny dla sypialni lub małych pokoi. Jeśli chcesz użyć żółtego w swoim przedpokoju, rozważ wybór czystego odcienia tego koloru, który podobno oczyszcza umysł.

Przecztytaj:  Jaki dywan powinien pasować do szarej sofy w salonie?

Fioletowy

Jeśli zastanawiasz się, jakich kolorów użyć w przedpokoju, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wykorzystać go w pełni! W zależności od Twoich preferencji, wejście feng shui może być spokojne lub żywe, a odpowiedni dobór kolorów może mieć głęboki wpływ na energię Twojego domu. Ogień jest elementem, który rządzi południowym sektorem mapy feng shui, więc powinieneś użyć czerwonego lub jasnego odcienia tego koloru. Jego odcienie mogą być dowolne, od głębokiego burgunda po delikatny róż. Ciepłe oświetlenie i świece również pomogą uaktywnić element ognia.

Black

Najprostszą wskazówką dotyczącą wystroju Feng Shui jest użycie dywanów w przedpokoju i foyer. Przynoszą one harmonię do przestrzeni i odbijają światło w pomieszczeniu. Wybierz dywanik w odcieniach ziemi, najlepiej czarny i biały. Jeśli przedpokój znajduje się w pobliżu drzwi wejściowych, wypróbuj czarno-biały dywanik. Dzięki niemu hol będzie wydawał się lżejszy i bardziej przestronny. Jeśli chcesz wzmocnić Feng Shui w przedpokoju, powinieneś rozważyć umieszczenie lustra na przeciwległej ścianie od drzwi wejściowych. To sprawi, że energia w tej przestrzeni będzie skupiona na twoim wejściu.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać do zielonych mebli?

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać