Jakie kolory wybrać do łazienki według Feng Shui

Jakie kolory wybrać do łazienki według Feng Shui

Wybór odpowiednich kolorów do łazienki zależy od tego, jaka jest twoja podstawowa energia. Ogólny, ciepli i lekcy kolory polecają. Żółty jest ciepłym kolorem, ale powinieneś pamiętać, że zbyt wiele z niego może nasycić pokój. Dobrą wiadomością jest to, że działa on dobrze w kontraście z bielą, która zmniejszy jego intensywność. Żółty dobrze komponuje się również w łazienkach z brązowymi odcieniami lub drewnianą boazerią.

Ciepła biel

W feng shui szeroka gama kolorów jest dobra dla łazienki. Jednak czerwony i turkusowy uważane są za toksyczne. Ciepła biel, lub biel z odrobiną pigmentu ochry, zapewnia bardziej zachęcającą i przestronną atmosferę, pozwalając jednocześnie na cyrkulację światła. Co więcej, ciepła biel może sprawić, że łazienka wyda się większa niż jest w rzeczywistości. Tutaj są niektóre pomysły dla wybierać najlepszy łazienki kolory według feng shui:

Południowo-zachodni błękit

Według Feng Shui, korzystanie z łazienki zorientowanej na południowy zachód jest bardzo korzystne. Niebieski jest jednym z najcieplejszych kolorów, ale nie pasuje do wszystkich obszarów łazienki. W rzeczywistości, łazienka zorientowana na południowy zachód powinna być chłodną i kojącą przestrzenią. Jeśli rozważasz południowy zachód jako kolorystykę swojego domu, powinieneś wybrać jasny kolor, taki jak niebieski lub fioletowy.

Przecztytaj:  Najlepsze kombinacje dwóch kolorów ścian w korytarzu

Zielony

Dla tego pomieszczenia zalecane są wschodnie, południowo-wschodnie i południowe sektory domu. Najlepiej unikać zielonej farby i elementów drewna w łazience, ponieważ mogą one uszczuplić element wody. Dodanie drewna jest dobrym pomysłem, ale zbyt dużo zieleni może spowodować stres i sztywność. Podobnie, zbyt mało zieleni w łazience może sprawić, że osoba będzie słaba i leniwa. Eksperci radzą unikać nadmiaru niebieskiego i czarnego, które są związane z wodą.

Fioletowy

Jeśli chcesz dodać trochę duchowości do swojej łazienki, fiolet może być dobrym wyborem. Kolor ten jest ściśle związany z bogactwem i dobrobytem w feng shui, a odpowiedni odcień może promować obie te rzeczy. Subtelny lawendowy odcień może również sprzyjać finansowemu dobrobytowi i intymności. Jeśli nie jesteś pewien, który odcień zastosować w swojej łazience, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym kolorze.

Czerwony

Wybierając kolor czerwony do łazienki, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Kolor, który wybierzesz będzie zależał od Twoich własnych preferencji. Twój praktyk feng shui weźmie pod uwagę lokalizację łazienki na mapie bagua, a także typ energii jaki posiadasz. Kolory mogą być również związane z pewnymi cechami lub mieć specyficzną symbolikę, więc on lub ona może zasugerować inny odcień dla Twojej łazienki.

Przecztytaj:  Jaki rodzaj farby wybrać do malowania łazienki

Żółty

Jeśli planujesz udekorować swoją łazienkę kolorem żółtym, masz wiele możliwości. Ten słoneczny odcień inspiruje towarzyskość i komunikację, a także dobrze komponuje się z bielą i miękkimi pastelowymi odcieniami. Zielony to kolejny doskonały wybór dla wnętrz łazienkowych. Zachęca do relaksu i harmonii, kojarzy się z wodą, świeżością i nadzieją. Jego kojący wpływ dobrze łączy się z drewnianymi wykończeniami i kwiatami w ciepłych kolorach. To także świetny wybór dla tych, którzy uwielbiają pływać, ponieważ kojarzy się z wodą i czystością.

Pomarańczowy

Jeśli rozważałeś wybór koloru czerwonego lub żółtego do swojej łazienki, czas pomyśleć o pomarańczowym. Według feng shui, czerwień i żółć to kolory przeciwstawne do siebie w łazience. Pomarańczowy przyciąga złą energię, podczas gdy czerwony i żółty przyciągają dobrą. Ale czy lepszy jest czerwony czy żółty? Który z nich powinieneś wybrać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni kolor do łazienki.

Przecztytaj:  Czy warto używać farb w sprayu do malowania mebli?

Turkus

Jeśli chodzi o kolor Twojej łazienki, przekonasz się, że zależy on od zasad feng shui i Twoich własnych preferencji. Przy wyborze koloru, praktycy feng shui patrzą na umiejscowienie Twojej łazienki w stosunku do mapy bagua i Twojego typu energii. Wezmą również pod uwagę Twoje osobiste preferencje kolorystyczne i zasugerują symbolikę kolorów.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Z czym idą białe kolory ścian
Czytaj Dalej

Z czym idą białe kolory ścian

To, z czym idą białe kolory ścian, jest kluczowe dla wyglądu pomieszczenia. Zły wybór może sprawić, że pokój…