Jaką bejcę wybrać do mebli drewnianych

Jaką bejcę wybrać do mebli drewnianych

Wybierając rodzaj bejcy do swoich drewnianych mebli, jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Większość bejc oparta jest na barwnikach anilinowych, które miesza się z lotnym spirytusem, olejem lub terpentyną. Można również znaleźć bejce z lakierem i uszczelniaczem. Bejce olejne pigmentowe są niepenetrujące i wykonane z pigmentów w oleju lnianym. Są niedrogie i łatwe w stosowaniu, ale mogą zaciemniać rysunek słojów.

Jaśniejsze bejce ukrywają niedoskonałości

Jaśniejsze bejce mogą ukryć wady drewna. Główną różnicą pomiędzy ciemnymi i jasnymi bejcami jest podstawowy kolor drewna. Orzech włoski, mahoń i heban to ciemne gatunki drewna. Dąb, klon i cedr to jasne drewna. Drewniane meble są zazwyczaj barwione na bazie oleju. Aby rozjaśnić ciemną plamę, spróbuj zastosować wybielacz do drewna. Działa on poprzez moczenie drewna w wiadrze z wodą, a następnie nacieranie nim poplamionego miejsca.

Ciemniejsze bejce nadają współczesny lub zwiewny charakter

Bejca jest klasycznym wyborem, który może sprawić, że każdy mebel będzie wyglądał szykownie. Może to być również wszechstronny wybór, który uzupełnia Twój obecny wystrój, a jednocześnie jest odpowiedni dla przyszłości. Bejce również różnią się znacznie w podtekstach i czuć, więc należy pamiętać o osobistych preferencjach przy wyborze plamy. Jednak jedną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że ciemniejsze plamy są bardziej uderzające niż jasne plamy.

Przecztytaj:  Jaki dywan powinien pasować do szarej sofy w salonie?

Bejce żelowe dają wyraźne, spójne wykończenie

Bejca żelowa dobrze przylega do niewykończonego drewna, co czyni ją popularnym wyborem dla barwionych mebli drewnianych. Bejca żelowa może jednak sprawiać wrażenie plam, szczególnie w narożnikach lub na małych powierzchniach. Aby temu zapobiec, nakładaj kolejne warstwy z czasem, aż do uzyskania pożądanego koloru i wykończenia. Należy również pamiętać o dokładnym wysuszeniu elementów po nałożeniu bejcy, aby uniknąć przebarwień. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj dobrej jakości ręcznika papierowego, aby wytrzeć nadmiar bejcy żelowej.

Plamy olejowe nie działają na twarde drewno

Jeśli zastanawiasz się, czy plamy olejowe mogą być usunięte z podłóg twardych, jest kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby wykonać tę pracę dobrze. Plamy oleju są szczególnie trudne do usunięcia, jeśli pochodzą z drewna olejowego, takiego jak hikora, klon i wiśnia. Chociaż wycieranie jest skuteczne, może nie wystarczyć. Jeśli chcesz zapobiec dalszym szkodom, możesz również użyć ziemi fulerskiej na poplamione miejsce. Ten materiał na bazie gliny będzie nasączał olej. Po nałożeniu ziemi czas na wyszorowanie jej sztywną szczotką z włosiem. Następnie trzeba będzie wyczyścić go za pomocą łagodnego detergentu i ciepłej wody. Na koniec można ją wypolerować do sucha, aby uniknąć problemów z przyczepnością.

Przecztytaj:  Pomysły na kolor płytek w małej łazience

Bejce nie penetrujące

Klasyczną odmianą bejcy jest typ na bazie oleju lnianego. Ten rodzaj bejcy jest bardzo łatwy do zastosowania, ale generalnie nie wnika w drewno. Zamiast tego osiada na powierzchni. Pigmenty w plamie mieszają się z olejem lnianym i wysychają do matowego wykończenia. Bejce te są zwykle dostarczane w workach o wadze 50 funtów.

Bejce żelowe

Aby zastosować bejce żelowe na meblach drewnianych, należy lekko przeszlifować mebel zgodnie z kierunkiem usłojenia. W razie potrzeby można też nałożyć drugą warstwę bejcy żelowej. Bejca żelowa jest gęstsza od płynnej, dlatego przy jej nakładaniu należy używać rękawiczek. Nadmiar bejcy należy zetrzeć niestrzępiącą się szmatką, aby uniknąć smug i zacieków. Bejca wyschnie, zanim będzie można zobaczyć efekt końcowy.

Plamy olejowe

Jak usunąć plamy olejowe z mebli drewnianych? Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest chwycenie za ściereczkę z mikrofibry. Czasami jest to wszystko, czego potrzebujesz. Ale czasami potrzebujesz więcej niż może zapewnić ściereczka z mikrofibry. Powinieneś być szybki w czyszczeniu plam, ponieważ surowe drewno może łatwo wchłonąć substancje tłuszczowe i plamy oleju. Oto kilka sposobów na czyszczenie plam oleju z drewnianych mebli. Wykonaj te kroki, a Twoje drewniane meble znów będą wyglądać jak nowe!

Przecztytaj:  Najlepsze kombinacje dwóch kolorów ścian w pokoju dziecka

Plamy z wosku

Jeśli masz plamy z wosku na swoich drewnianych meblach, możesz zastanawiać się, jak je usunąć. Powinieneś wykonać poniższe kroki, aby przywrócić blask swoim drewnianym meblom. Po usunięciu wosku należy przeszlifować miejsce i zastosować wybielacz do drewna, aby usunąć plamę. Najlepiej jest użyć białego wosku, ponieważ kolorowy wosk może odbarwić twarde drewno. Następnie odkurzamy miejsce wodą, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się plamy.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Z czym idą białe kolory ścian
Czytaj Dalej

Z czym idą białe kolory ścian

To, z czym idą białe kolory ścian, jest kluczowe dla wyglądu pomieszczenia. Zły wybór może sprawić, że pokój…