Jaki dywan powinien pasować do szarej sofy w salonie?

Jaki dywan powinien pasować do szarej sofy w salonie?

Jeśli masz szarą sofę w swoim salonie, powinieneś pomyśleć o zakupie dywanu w ciepłym kolorze, takim jak niebieski lub zielony. Ciepłe kolory wyglądają przytulnie i zachęcająco, podczas gdy chłodne kolory sprawiają, że pokój wydaje się jasny i przestronny. Szary jest wielkim neutralnym, który dopasowuje wiele różnych stylów i kolorów, i jest wszechstronnym wyborem dla twojego salonu. Przeczytaj kilka wskazówek dotyczących dopasowania szarych sof i dywanów.

Szare dywaniki

Wybierając dywan do salonu, pamiętaj o dopasowaniu koloru kanapy do wzoru dywanu. Możesz to zrobić wybierając ten o lżejszym, stonowanym odcieniu. Jaśniejszy odcień szarości dobrze współgra z ciemnoszarymi meblami i odwrotnie. Ciemniejszy odcień stworzy niezrównoważony wygląd, podczas gdy jaśniejszy będzie z nim kontrastował.

Ciepłe kolory

Aby szara kanapa była bardziej wyrazista w Twoim salonie, musisz wprowadzić kolory akcentujące. Niebieski, zielony i teals pracują dobrze z szarymi sofami ponieważ nadają się do uspokajającej, kojącej przestrzeni. Aby szara sofa pop jeszcze bardziej, rozważ dodanie pop koloru przez dodanie rzutu lub kosza do sofy. Rzuty mogą zmienić nastrój salonu całkowicie i są niedrogie w zakupie.

Przecztytaj:  Z czym idą niebieskie kolory ścian

Blues

Szary i niebieski robią oszałamiającą kombinację kolorów w żywym pokoju. Szary idzie z właśnie o wszystko, wliczając mosiądz i błyszczące białe meble. Niebieski jest bardziej dramatycznym wyborem, ale nadal możesz używać chłodnego niebieskiego z szarą sofą. Jeśli nie jesteś pewien, jakich schematów kolorów użyć z szarą sofą, spróbuj królewskiego błękitu. Może on stworzyć chłodny i kojący efekt, podczas gdy jasne błękity stworzą cieplejszą atmosferę.

Zielony

Przy wyborze kolorów farby, pamiętaj, że szary jest neutralnym kolorem i dobrze współpracuje z innymi kolorami w Twoim salonie. Jeżeli ty iść dla eklektycznego spojrzenia, głęboka zielona sofa jest wielki wybór. Zielony i szary iść dobrze wpólnie ponieważ mogą wywoływać uczucie spokój i relaks. Możesz również wybrać ciemnozieloną lub atramentową niebieską ścianę, która będzie pasować do kanapy. Możesz dodać akcenty z metalicznym kolorem dla jakiejś dodatkowej jasności. Dobrym ciepłym kolorem do tego celu jest miedź.

Teals

Jeśli szukasz pięknego koloru, aby podkreślić swoją szarą sofę, możesz rozważyć użycie teal. Ten odcień jest bardzo relaksujący i może wyglądać oszałamiająco w salonie. Ten odcień również idzie dobrze z wieloma tonami ziemi, w tym białym. Jeśli używasz teal sofa w swoim salonie, upewnij się, aby wybrać kolor ściany, który jest w tej samej rodzinie co sofa.

Przecztytaj:  Do czego pasują pastelowe kolory dla twoich ścian

Oliwkowa zieleń

Jeśli masz szarą sofę w salonie, najlepszym sposobem na dopasowanie zielonej kanapy jest użycie ciemniejszych odcieni tego samego koloru. Ciemna podłoga z twardego drewna i brązowy dywanik dobrze uzupełnią zieloną kanapę. Ciemne podłogi sprawiają, że pokój wydaje się większy, podczas gdy jasne podłogi dają złudzenie mniejszej przestrzeni. Możesz również użyć dywanów do wprowadzenia innych elementów wystroju do salonu. Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że oliwkowa zieleń nie powinna być używana do kontrastowania z nadmiernie jasnymi kolorami. Aby uzyskać najwięcej z zielonej sofy, sparuj ją z żółtymi tonami, pomarańczami i zieleniami.

Różowe zasłony

Różowa sofa wygląda świetnie w salonie z szarą sofą. Para szarych i różowych poduszek lub poduszek wykończy wygląd. Szara sofa dodaje wyrafinowany dotyk i zrównoważy różowy w innych częściach pokoju. Jeśli wolisz bardziej stonowany wygląd, możesz wybrać różowo-biały schemat kolorów. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci stworzyć taką stylizację:

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać w pokoju z czarnymi meblami

Szara sofa w kolorze węgla drzewnego

Jeśli planujesz włączyć szarą sofę w swoim salonie, pamiętaj najpierw o kilku rzeczach. Ten ciemny kolor jest dramatyczny i nastrojowy wybór i będzie pracować najlepiej z białymi lub srebrnymi poduszkami akcentującymi. Ciemne odcienie wydobywają charakter twojego domu i emanują elegancją. Dodatkowo, idą dobrze z wieloma kolorami akcentów. Jeśli nie jesteś pewien, jaką paletę kolorów wybrać, poszukaj kombinacji różnych odcieni szarości.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać