Jakie kolory ścian w salonie wybrać do czerwonej sofy?

Jakie kolory ścian w salonie wybrać do czerwonej sofy?

Jeśli szukasz idealnego koloru do pary z czerwoną sofą, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka dostępnych opcji. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Na początek rozważ kolor swoich ścian. Jeśli jesteś tradycjonalistą, jasny szary będzie działał równie dobrze jak ciepła, ziemista czerwień. Jeśli jesteś eklektyczny, możesz spróbować odcienia niebieskiego.

Beige

Czerwona kanapa może nadać dramatyczny charakter każdemu salonowi. Jest niespokojna, namiętna i żywa. Ponieważ jest tak żywa, wybór idealnego schematu kolorów, aby ją uzupełnić może być trudny. Beżowe ściany pracują dobrze z czerwonymi sofami, ale beżowy jest również wystarczająco neutralny, aby uzupełnić każdy schemat kolorów. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwego schematu kolorów dla czerwonej kanapy. W ten sposób czerwona kanapa będzie przyciągającym wzrok punktem centralnym Twojego pokoju.

Brown

Wybierając kolory dla swojej czerwonej sofy, rozważ kolory uzupełniające w kole kolorów. Czerwony i zielony są uzupełniającymi kolorami, więc tworzą tetradowy schemat kolorów. Ty możesz mieszać i dopasowywać te kolory, i czerwień może parować z innymi ciepłymi tonami. Jeśli jednak wolisz chłodne tony, czerwona sofa będzie wyglądać najlepiej z chłodnymi ścianami w kolorze opalenizny.

Tan

Gdy ty rozważasz czerwoną kanapę dla twój żywego pokoju, ty chcesz myśleć o few rzeczach. Po pierwsze, ważne jest, aby zauważyć, że czerwony nie jest jedynym kolorem, którego możesz użyć w tym pokoju. W rzeczywistości, czerwony i szary są sąsiadami na kole kolorów. Stąd wybór któregokolwiek z nich sprawdzi się doskonale. Ponadto, zawsze można sparować czerwoną sofę z neutralnym kolorem, takim jak biały lub jasnoszary.

Przecztytaj:  Pomysły na kolor płytek w małej łazience

Jasnoszary

Czerwona sofa i jasnoszara ściana mogą stworzyć przyciągającą uwagę kombinację w każdym salonie. Ta czerwona sofa przyciąga wzrok zwłaszcza w połączeniu z meblami z ciemnego drewna i dywanem, który kontrastuje z jasnym kolorem. Czerwony szezlong również dodaje rozprysk czerwieni do estetyki, podczas gdy kawałek sztuki ściennej zapewni wizualną równowagę. Oto kilka wskazówek dotyczących dekoracji z czerwienią i bielą razem.

Blue

Jeśli masz jaskrawoczerwoną sofę, możesz spróbować zrównoważyć jej kolor, wybierając kolor ścian, który ją uzupełnia. Na przykład tealowy kolor ściany jest idealny dla czerwonej sofy, ponieważ nie przytłacza reszty pokoju. Alternatywnie, ciemna oliwkowa ściana nada sofie aksamitny wygląd i będzie ją dobrze komplementować. Ten odcień najlepiej stosować w pomieszczeniach o klasycznym stylu lub luksusowym wystroju. Będzie uzupełniał czerwone sofy, o ile oszczędnie użyjesz kolorów akcentujących.

Orange

Czerwona sofa wygląda świetnie na tle pomarańczowych ścian. Ten piękny kolorowy plan jest kojący i otulający. Ciepłe czerwienie są idealne dla salonów z naturalnym drewnem lub teksturowanymi dywanami. Czerwone sofy mogą robić nawet więcej vibrant kawałki w lekkim drewnie tonie, jak kawowy stół. Śmiała czerwona sofa pracuje dobrze z pomarańczowymi ścianami temperowanymi z neutralnymi lub białymi ścianami. Ten unikalny colour plan może być znakomitym sposobem dodawać osobowość twój dom bez przytłaczać je.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian pasują do orzechowych mebli?

Purpurowy

Podczas gdy czerwona sofa jest najwięcej uderzającą cechą ten żywego pokoju, reszta wystrój no musi konkurować z oświadczenie kawałkiem. Wybierz kolor akcentu lub stonowany kolor, aby podkreślić sofę. Ponadwymiarowe lampy podłogowe mogą przynieść uwagę do sofy i dodać przytulny dotyk do pokoju. Podobnie, użyj podłogi z nieregularnie rozmieszczonymi paskami i ledwo zauważalnym rodzajem brązu. Chociaż fioletowy jest chłodnym kolorem, możesz zaakcentować pokój czerwonymi lub pomarańczowymi akcentami.

Żółty

Jeśli wybierasz odważny i dramatyczny styl, żółte ściany są świetnym wyborem. Ten ciepły kolor jest bardzo odważny, ale może być zrównoważony poprzez kontrast z innymi elementami w pokoju. W tym pokoju czerwona sofa stoi na tle królewsko-niebieskiej ściany. Jedynym akcentem niebieskiego jest poduszka na środku kanapy. Oprócz ścian, możesz dodać do pokoju inne elementy w tym samym kolorze, takie jak lampy stołowe i podłogowe. Upewnij się, że umieścisz oświetlenie zgodnie ze sztuką i innym wystrojem. Powinieneś także stworzyć dobre miejsce do czytania książki.

Jasnozielony

Kiedy dekorujesz w kolorze czerwonym, jest kilka różnych sposobów na dopasowanie koloru. Użycie jaśniejszego koloru, np. jasnej zieleni na ścianach, zmusi oko do skupienia się na czerwonej sofie. Alternatywnie, możesz użyć kontrastującego koloru w pokoju, jak biały lub czarny. Czerwona sofa jest przyciągającym wzrok elementem, który zasługuje na to, aby być punktem centralnym. Jeśli nie jesteś pewien, z czym ją sparować, rozważ szary dywanik. Jeśli wolisz uniknąć monochromatycznego wyglądu, użyj poduszek, które są zarówno czerwone, jak i białe.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian dobrze komponują się z żółtym?

Autonomiczny

Czerwona sofa będzie współgrać z każdym kolorem. Łączy się z neutralnymi barwami, takimi jak biel lub jasne odcienie brązu. Drewniane elementy również pomogą wywołać domową atmosferę. Właściciel domu ustanowił również czerwoną sofę jako wizualny punkt ciężkości. Istnieje jednak pewien sposób na zrównoważenie tego odważnego koloru. Aby uniknąć monochromatycznego wyglądu, wybierz jaśniejszy kolor ścian.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Do czego pasują beżowe kolory ścian
Czytaj Dalej

Do czego pasują beżowe kolory ścian

Beżowy to neutralny kolor z zielono-szarym podtekstem. Jego neutralność sprawia, że jest świetnym kolorem tła i uzupełnia wiele…