Jak rozjaśnić wnętrze domu

Jak rozjaśnić wnętrze domu

Po pierwsze, zdecyduj się na kolorystykę. Ciemny odcień koloru będzie trudny do rozjaśnienia, więc zamiast niego wybierz jasny. Weź też pod uwagę naturalne oświetlenie. Na koniec postaraj się oczyścić wnętrze i zastąpić ciężkie przedmioty prostymi, jasnymi elementami. Możesz poprawić jakość swojego domu poprzez włączenie sugestii wymienionych powyżej. Robiąc to, zobaczysz dramatyczną zmianę w atmosferze swojego domu.

Jasne drewno

Chociaż ciemne drewno jest piękne i klasyczne, jasne drewno może być bardziej atrakcyjne dla nowoczesnego oka. Jasne drewno, takie jak dąb, klon, jesion i hikora, sprawia wrażenie bardziej otwartego i przestronnego. Nawet szafki z ciemnego drewna można rozjaśnić białą farbą. Oto kilka innych sposobów na dodanie więcej światła do ciemnego pokoju. Użyj różnych kolorów drewna, aby dodać kontrastów do swojej przestrzeni.

Ciepłe neutrale wydobywają bogate nuty średnio brązowego drewna. Neutrale te równoważą bogactwo żółtych odcieni drewna i nadają pokojowi dramaturgii. Miodowa sosna wygląda świetnie z odcieniem średniej zieleni. Blady szaro-zielony wygląda również atrakcyjnie. Jednak jeśli chcesz iść odważnie ze swoim schematem kolorów, może lepiej unikać ciepłego koloru, takiego jak burgund lub beż.

Meble z jasnego drewna

Jeśli próbujesz rozjaśnić swój dom, możesz zastanawiać się, który rodzaj mebli z drewna jest najbardziej atrakcyjny. Podczas gdy meble z ciemnego drewna są atrakcyjne, mogą również sprawić, że pokój będzie wyglądał na mniejszy. Zamiast decydować się na duże kawałki mebli z ciemnego drewna, przejdź do kawałków, które są lżejsze i jaśniejsze w kolorze. Projektanci oferują szereg opcji, w tym blond drewno i lżejsze wykończenia. Jasne kawałki drewna sprawią również, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny, więc są dobrym wyborem zarówno dla domów z epoki, jak i współczesnych.

Przecztytaj:  Jak ze starego domu zrobić nowy - Renowacje krok po kroku

Jeśli urządzasz pokój o ciemnych ścianach, rozważ dodanie do niego jaśniejszego dywanu. Jasne elementy drewniane będą również łatwiejsze do czyszczenia. Jeśli nie możesz rozjaśnić całego domu, możesz rozjaśnić akcesoria, takie jak poduszki. Meble z jasnego drewna są również łatwe do czyszczenia, co czyni je świetnym wyborem dla każdego pokoju. Podczas gdy meble z jasnego drewna nie będą działać ze wszystkimi rodzajami wykończeń drewnianych, jest to świetna opcja dla domu, który ma już wiele elementów z ciemnego drewna.

Naturalne oświetlenie

Najlepszym sposobem na rozjaśnienie wnętrza domu jest więcej naturalnego oświetlenia. Może to zwiększyć estetykę pomieszczenia, a także pomóc uzyskać dzienną dawkę witaminy D. Jednak nie wszystkie domy są zaprojektowane do naturalnego oświetlenia. Dlatego niektóre projekty remontowe muszą być wykonane w celu zwiększenia ilości naturalnego światła we wnętrzu domu. Niektóre z najbardziej popularnych projektów obejmują świetliki i instalację nowych okien.

Można również użyć pustaków szklanych, aby zwiększyć ilość naturalnego światła w domu. Pustaki szklane pomogą również w odbijaniu szkodników i zmniejszeniu intensywności światła. Inną opcją jest sprawienie, by Twój dom był bardziej otwarty na naturalne światło, ale uważaj, by nie blokować okien meblami lub zasłonami. Będziesz szczęśliwszy i zdrowszy, jeśli światło może wejść do pokoju przez okna. Jeśli masz słoneczny dom, możesz spróbować tej metody.

Pomimo swoich kosztów, naturalne światło może pomóc poprawić nastrój każdej osoby. Co więcej, badania wykazały, że ludzie, którzy otrzymują wystarczającą ilość naturalnego światła, mają tendencję do bycia bardziej produktywnymi niż ci, którzy tego nie robią. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku biur domowych. Naturalne światło pomaga ludziom skupić się lepiej niż tym, którzy pracują w ciemnych pomieszczeniach. Promuje ono również zdrowy sen i pomaga ludziom budzić się z poczuciem odświeżenia. Poza poprawą nastroju, ekspozycja na naturalne światło poprawia również zdrowie i produktywność danej osoby.

Przecztytaj:  Pomysły na wnętrze pokoju dziecięcego

Wykorzystanie naturalnego światła do rozjaśnienia wnętrza domu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, by wydawał się on jaśniejszy i bardziej przestronny. Przestrzeń wewnętrzną można rozjaśnić dekorując ją jasnymi kolorami i używając powierzchni odbijających światło. Farby o wysokim połysku zwiększą refleksyjność powierzchni. Lustra mogą również dodać dużo światła do pokoju. Umieść lustro po obu stronach pokoju, aby zwiększyć ilość światła.

Decluttering

Aside from improving your health, decluttering the interior of your house will help you feel happier and more productive. Będziesz również w stanie zmniejszyć swój ślad węglowy, jeśli oddasz niepotrzebne rzeczy. Pomagać ciebie dostawać zaczynać, ty możesz wypełniać ten bezpłatnego twój domowego decluttering skakać formę. Będzie wysyłać ciebie tygodniowe porady o decluttering. Ty będziesz także otrzymywać tygodniowe emaile z użytecznymi decluttering poradami.

Jeden błąd ludzie robią gdy decluttering wnętrze ich dom jest zaczynający z ciężkim przedmiotem lub projekt załatwiać. Zamiast tego, zaczynać z małym obszarem i pracować twój sposób up. Nie zapomnij wyrzucić rzeczy, których nie potrzebujesz i przejdź do następnego obszaru. Utrzymanie domu w porządku jest dobrym sposobem na utrzymanie poziomu stresu w dół, zmniejszenie stresu i zachęcenie przyszłych projektów do posuwania się naprzód.

Płytki subway

Prawdopodobnie słyszałeś o zaletach płytek subway, ale co to dokładnie jest? Płytki subway to świetny wybór dla Twojego domu ze względu na wiele korzyści. Te płytki rozjaśniają wnętrze domu i mają wiele możliwości wyboru projektu, co czyni je popularnym wyborem dla Twojego wnętrza. Oprócz praktycznych korzyści, płytki typu subway są piękną opcją, która może radykalnie zaktualizować wygląd Twojej przestrzeni.

Przecztytaj:  Jak zrobić kuchnię w stylu WieJakim

Ponieważ płytki typu subway są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, można je mieszać i dopasowywać w całym domu. Można je układać we wzór jodełki lub stosować w geometrycznych kształtach litery L. Możesz również wybrać kolor fugi, który pasuje do schematu kolorów, który chcesz stworzyć. Niezależnie od preferencji projektowych, piękny zestaw płytek metra natychmiast podniesie styl domu. A ponieważ są one w różnych wzorach i kolorach, będziesz w stanie wybrać coś, co działa dla każdego pokoju w domu.

Płytki metra zostały pierwotnie wynalezione w metrze w Nowym Jorku na początku XX wieku. Były one używane do utrzymania stacji metra lśniące i sanitarne. Ta jakość sprawiła, że stały się popularne w kuchniach i łazienkach, gdzie ich łatwe do czyszczenia wykończenie czyni je doskonałym wyborem. Możesz również odwiedzić New York Transit Museum, aby dowiedzieć się więcej o historii płytek metra. Błyszczące wykończenie tych płytek sprawia, że są one odporne na plamy i łatwe do czyszczenia.

Aby uzyskać klasyczny i ponadczasowy wygląd, białe płytki subway są doskonałym wyborem. Białe płytki typu subway dobrze komponują się z ciepłą dębową podłogą i białymi szafkami kuchennymi typu shaker. Świetnie wyglądają również w pionowym, przesuniętym wzorze. Matowy czarny okap i zabytkowy bieżnik wykończą wygląd eleganckiej kuchni. Do tego dochodzi jeszcze biały backsplash z płytek subway w kuchni.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać