Jak wyciszyć drzwi wejściowe

Jak wyciszyć drzwi wejściowe

Jeśli masz skłonność do hałasów, możesz wyciszyć drzwi wejściowe, nakładając farbę dźwiękoszczelną. Można również zastosować płyty pilśniowe lub arkusze winylowe. Alternatywnie możesz zastosować samoprzylepny zderzak drzwiowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o tych alternatywach. Jeśli nadal jesteś niezdecydowany, rozważ nałożenie warstwy farby na swoje drzwi. Ponadto możesz również użyć opasek do włosów lub gwoździ, aby przymocować koc do drzwi.

Farba dźwiękoszczelna

Kiedy trzeba zablokować hałas z zewnątrz domu, można użyć farby dźwiękoszczelnej. Farby te pochłaniają dźwięk i zapobiegają jego przemieszczaniu się przez drzwi. Są one świetne do zmniejszenia hałasu w niektórych pomieszczeniach. Chociaż nie sprawiają, że pokój jest całkowicie cichy, to zmniejszają poziom hałasu. Poniżej wymieniono kilka korzyści, które mogą zapewnić farby dźwiękoszczelne. Najlepsze jest to, że są one łatwe do zastosowania.

Jeśli obawiasz się, jak drogie są farby dźwiękoszczelne, pamiętaj, że możesz kupić bardzo niedrogie wersje tych produktów, ale mogą one pękać lub zmieniać kolor po kilku miesiącach. Farby dźwiękoszczelne można kupić w przedziale cenowym od 30 do 100 dolarów za galon. Pamiętaj, że drogie farby ścienne są zazwyczaj droższe. Droższe kolory zawierają więcej pigmentu, więc będą kosztować więcej. Jeśli szukasz farby, która może trwać przez lata, można uzyskać jeden, który jest specjalnie wykonany dla drzwi.

Inną metodą wygłuszenia drzwi wejściowych jest zastosowanie pod nimi dźwiękoszczelnego materiału kompozytowego. Materiał ten jest łatwy do zastosowania i nawiązuje kontakt z drzwiami. Może być stosowany wewnątrz drzwi niestandardowych lub zewnętrznych. Fiberboard jest podobny do materiału kompozytowego, ale nie jest tak plastyczny jak arkusze materiału kompozytowego. Gruby koc wygłuszający z włókna szklanego to kolejny sposób na zablokowanie dźwięku przed wejściem do domu. Możesz go użyć, aby stworzyć cichszą atmosferę.

Przecztytaj:  Czy warto wybrać dźwiękoszczelne drzwi wejściowe?

Wadą stosowania farby dźwiękoszczelnej jest to, że materiał ten nie jest tak atrakcyjny jak zwykła farba. Ponieważ zawiera składniki takie jak lateks, ma tendencję do wyglądania na zbitą. Może być konieczne nałożenie dwóch do trzech warstw farby, aby uzyskać gładkie wykończenie. Farba dźwiękoszczelna powinna być nakładana wyłącznie przez profesjonalnego malarza. W zależności od grubości farby, może to zająć dwa do trzech dni, aby wyschnąć. Przed jej zastosowaniem należy również skonsultować się z profesjonalistą.

Skuteczność farby dźwiękoszczelnej zależy od częstotliwości dźwięku. Istnieją trzy rodzaje farb dźwiękochłonnych. Najlepiej blokują się dźwięki o średniej częstotliwości. Należy wybrać taką, która blokuje tę częstotliwość nawet o 30%. Oprócz stosowania farby dźwiękoszczelnej, powinieneś również użyć okien z podwójnymi szybami, aby poprawić jakość powietrza wewnątrz domu. Te opcje są świetne dla domów w pobliżu ruchliwych autostrad i lotnisk.

Płyta pilśniowa

Dodanie płyty pilśniowej do wewnętrznej strony drzwi wejściowych może być dobrym sposobem na wyciszenie ich stukania i innych hałasów. Zastosowanie półcalowej grubości płyty pilśniowej o średniej gęstości na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie drzwi jest niedrogim sposobem na ich wyciszenie. Jeśli nie masz czasu lub ochoty na tworzenie własnego materiału wygłuszającego, możesz kupić gotowe zestawy do drzwi i zainstalować je samodzielnie.

Aby zastosować paski, podziel je i podwoić. Następnie umieść je wzdłuż górnej krawędzi ramy drzwiowej, wciskając je podczas odklejania podkładu. Jeśli nie chcesz przycinać paneli przed ich nałożeniem, możesz przyciąć paski i użyć ich do pokrycia górnej części drzwi. Jeśli obawiasz się, że listwy zostaną rozerwane, możesz je przeciąć przed nałożeniem. Do zabezpieczenia pasków możesz użyć specjalnego kleju.

Przecztytaj:  Jak przerobić drzwi balkonowe na wejściowe

Inną opcją wyciszenia drzwi wejściowych jest zainstalowanie koca dźwiękoszczelnego. Koce dźwiękoszczelne są zwykle przymocowane na stałe do drzwi, ale można też kupić zdejmowane, które można łatwo usunąć. Pochodzą one z nadmiarem tkaniny, którą można złożyć i użyć do pokrycia drzwi. Można również kupić panele drzwiowe w różnych kolorach i rozmiarach i dostosować je, wybierając kolor i projekt, który pasuje do reszty pokoju. Jednak te panele drzwiowe są droższe niż zwykłe koce dźwiękoszczelne.

Na koniec można użyć drzwi z litym rdzeniem. Drzwi z litym rdzeniem są cięższe niż standardowe drzwi, ale ze względu na ich gęstość i masę, blokują więcej hałasu. Mają one około półtora cala grubości i ważą 4,5 funta/stopę kwadratową. Ale jeśli chcesz całkowicie wyciszyć swoje drzwi wejściowe, powinieneś kupić drzwi z litym rdzeniem. Chociaż nie są one tanie, są łatwe w instalacji i są stosunkowo lekkie. Jednak nie są one również bardzo skuteczne w blokowaniu hałasu, ponieważ są bardzo kruche.

Inną techniką, która wyciszy drzwi wejściowe, jest zainstalowanie winylu obciążonego masą. Jest to gruby materiał, który działa jako bariera dla dźwięku przenoszonego przez powietrze. Zainstalowanie tego materiału na twoich drzwiach wyciszy hałas, ale nie jest to najłatwiejsza metoda do wykonania. Musisz zmierzyć wymiary drzwi i określić ich grubość przed zakupem winylu obciążonego masą. Po tym, zainstaluj go tak, jak byś zainstalował dźwiękoszczelny koc z włókna szklanego.

Płyty winylowe

Istnieje kilka sposobów na wyciszenie drzwi wejściowych. Na przykład winyl obciążony masą działa jak gruba bariera dla hałasu lotniczego, ale nie jest to takie proste, jak się wydaje. Jest też łatwy w montażu. Wystarczy zmierzyć szerokość drzwi i odpowiednio przyciąć winyl. Przymocuj arkusze winylowe do drzwi za pomocą wytrzymałego kleju lub zszywek. Jeśli chcesz wyciszyć całe drzwi, możesz zainstalować nawet dwuwarstwowy winyl, o ile nie trzeba będzie przycinać go na wymiar.

Przecztytaj:  Do jakiego mieszkania wybrać antywłamaniowe drzwi wejściowe

Maty dźwiękochłonne są dostępne online i można je powiesić na drzwiach. Są one najbardziej skuteczne w spowalnianiu fal dźwiękowych, ale nie są tanie. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na tę ostatnią opcję, możesz również zdecydować się na zainstalowanie bariery dźwiękowej wykonanej na zamówienie. Mniej kosztowną opcją jest masowo obciążany winyl, który przypomina arkusz ołowiu. Oczywiście, im cięższy winyl, tym większa redukcja hałasu. Jednak winyl obciążony masą może być zainstalowany tylko na drzwiach w rolkach.

Odbojnik drzwiowy

Jeśli masz problem z hałasującymi drzwiami wejściowymi, rozwiązaniem może być odbojnik drzwiowy. Podkładki te służą do amortyzacji drzwi przed uderzeniem o sąsiednie ściany. Ponieważ są one samoprzylepne, można je zastosować do ramy drzwiowej w pobliżu środka drzwi. Istnieją różne rodzaje odbojników drzwiowych samoprzylepnych i są one dostępne w różnych rozmiarach i stylach. Grubość materiału decyduje o tym, jak dobrze zamykają się drzwi.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie są wymiary otworu drzwiowego?
Czytaj Dalej

Jakie są wymiary otworu drzwiowego?

Standardowy rozmiar drzwi wejściowych jest określony przez ramę oraz jej wysokość i szerokość. Powinny być o około 3/4…