Co zrobić, gdy skrzypią drzwi wejściowe

Co zrobić, gdy skrzypią drzwi wejściowe

Jeśli twoje drzwi frontowe skrzypią, to prawdopodobnie chodzi o zawiasy. W zależności od przyczyny, można użyć młotka do podniesienia trzpienia zawiasu lub gwoździa i wbić go do końca. Tak czy inaczej, drzwi muszą być solidne, aby uniknąć skrzypienia. Nałożenie parafiny na sworzeń zawiasu i szynę może pomóc w zatrzymaniu hałasu. Można również zastosować WD-40 na trzpień zawiasu i prowadnicę.

Wyczyść sworzeń zawiasu

Jeśli masz problemy z zamykaniem i otwieraniem drzwi wejściowych, może to być spowodowane zabrudzonym sworzniem zawiasu. Aby zapobiec przyszłym skrzypieniom, wyczyść sworzeń zawiasu za pomocą rozcieńczonego środka czyszczącego do użytku domowego. Można też użyć roztopionego wosku, płynu do naczyń lub wazeliny. Gdy sworzeń jest już czysty, włóż go z powrotem do zawiasu. Następnie delikatnie wbić go na miejsce za pomocą młotka.

Innym sposobem na wyczyszczenie sworznia zawiasu jest nałożenie na niego wazeliny. Wazelina działa tak samo jak inne produkty domowe i pomoże zapobiec skrzypieniu. Innym skutecznym rozwiązaniem jest oliwa z oliwek. Nałóż niewielką ilość na listek zawiasu, a następnie przetrzyj wacikiem lub ręcznikiem papierowym. Pozwól, aby zadziałała w szczelinach. Po kilku użyciach skrzypienie powinno ustąpić.

Inną alternatywą dla WD-40 jest spryskanie skrzypiącego sworznia zawiasu wazeliną. W przeciwieństwie do oleju, wazelina nie przyciąga kurzu i brudu, co oznacza, że nie spłynie do domu. Możesz również spróbować użyć innych produktów gospodarstwa domowego do nasmarowania sworznia zawiasu. Pamiętaj, że te rozwiązania nie będą trwały długo, więc używaj ich tylko jako tymczasowej poprawki.

Do nasmarowania sworznia zawiasu można również użyć WD-40. WD-40 jest doskonałym środkiem smarnym i może pracować dość długo na zawiasach, zanim wyschnie. Raz zastosowane rozwiązanie można używać w kółko, aż znajdzie się właściwe. Jeśli problem nie ustępuje, możesz spróbować użyć WD-40 więcej niż raz. Pamiętaj tylko, aby mieć pod ręką niewielką ilość WD-40 na przyszłość.

Przecztytaj:  Jak odnowić stare drzwi wejściowe krok po kroku

Jeśli żadna z tych technik nie działa, możesz spróbować zastosować mydło na sworzeń zawiasu. Należy jednak unikać stosowania mydeł na bazie gliceryny do zawiasów, ponieważ przyciągają one wilgoć i powodują rdzewienie. Kiedy zardzewiałe zawiasy stają się twarde, drzwi będą skrzypieć, więc mydło może być świetną alternatywą. Oprócz czyszczenia trzpienia zawiasu, zmniejsza tarcie na zawiasie, co zmniejszy hałas.

Nałóż parafinę

Gdy Twoje drzwi frontowe skrzypią, jednym z najprostszych sposobów na powstrzymanie tego zjawiska jest nałożenie parafiny. Wosk możesz nakładać szmatką lub ręcznie, w zależności od rodzaju drzwi. Najpierw użyj środka smarującego do sworzni zawiasów. Niektórzy ludzie używają białego smaru litowego, ale mydło do naczyń jest również doskonałą opcją. Jeśli nie masz białego smaru litowego, możesz stopić trochę parafiny w mikrofalówce lub kuchence gazowej. Należy uważać, aby nie przegrzać wosku, ponieważ może on uwalniać łatwopalne opary.

Parafinę używaną do naprawy skrzypiących drzwi można roztopić w mikrofalówce w 15-sekundowych odstępach lub w garnku na małym ogniu. Po nałożeniu powinna całkowicie pokryć trzpienie zawiasów. Jeśli zauważysz zauważalną poprawę w skrzypieniu, nadszedł czas, aby wymienić zawiasy. Po naprawieniu drzwi upewnij się, że nie widać pozostałości po wosku.

Aby nałożyć parafinę, najpierw usuń wszystkie zanieczyszczenia z drzwi. Jeśli trudno Ci usunąć zanieczyszczenia, możesz użyć wełny stalowej do wyczyszczenia zawiasów. Jeśli te metody nie zadziałają, można również spróbować zastosować olej smarujący. Oprócz parafiny, wełna stalowa jest kolejnym sposobem na naprawę skrzypiących drzwi. Jeśli w pobliżu drzwi znajduje się gniazdko elektryczne, można użyć małej mikrofalówki do roztopienia parafiny.

Innym sposobem na naprawę skrzypiących drzwi jest nałożenie parafiny na zawiasy. Substancja ta jest powszechnie dostępna w postaci świec. Wiele sklepów z narzędziami sprzedaje ten smar w płytach lub kostkach. Przy zakupie parafiny pamiętaj, aby przed zakupem poprosić o próbkę. Przyda się ona do naprawy Twoich skrzypiących drzwi wejściowych. Pamiętaj tylko, aby użyć odpowiedniego produktu.

Przecztytaj:  Jak okleić drzwi wejściowe i co trzeba wiedzieć

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj smaru jest najlepszy dla Twojego domu, możesz użyć WD-40. Ten płynny smar można nanieść na zawiasy i bolce, powstrzymując skrzypienie. Gdy skończysz, wytrzyj nadmiar. Gdy skończysz, możesz nałożyć na zawiasy parafinę i znów cieszyć się cichymi drzwiami wejściowymi.

Wyczyść prowadnice

Pierwszym krokiem w czyszczeniu drzwi wejściowych jest upewnienie się, że prowadnice są odpowiednio wyczyszczone. W tym celu możesz użyć szczotki drucianej lub szczoteczki do zębów. Szczotka druciana może spowalniać proces czyszczenia, dlatego lepsza jest szczoteczka do zębów. Następnie można po prostu spryskać gąsienice roztworem octu i pozwolić mu się skwierczeć. Roztwór octu poluzuje wszelkie zabrudzenia na szynach.

Następnie należy wyczyścić szyny za pomocą odkurzacza warsztatowego lub przystawki do odkurzania. Można również użyć drewnianego patyczka lub śrubokręta, aby pozbyć się wszelkich osadów błota, które mogą znajdować się wewnątrz gąsienic. Możesz także nasmarować gąsienice, aby zapobiec skrzypieniu i utrzymać ich płynną pracę. Następnie, raz w tygodniu wyczyść gąsienice. Roztwór można wykonać z octu i wody zmieszanych w równych ilościach. Wstrząśnij butelką, aby go dokładnie wymieszać.

Jeśli skrzypiące drzwi zdarzają się na górnych lub dolnych prowadnicach, problem może tkwić w rolkach. Możesz użyć szczypiec, aby wyprostować wygięte prowadnice. Uszkodzone kółka rolek również mogą powodować skrzypienie drzwi. Jeśli zauważysz piszczące dźwięki w górnej części toru, sprawdź rolki. Jeśli są one zbyt nisko, drzwi mogą ocierać się o tor.

Inną możliwością naprawy skrzypiących drzwi wejściowych jest wyczyszczenie zawiasów. Jest to najlepszy sposób, aby zapobiec hałasowi w drzwiach przesuwnych. Czyszczenie zawiasów i metalowych części drzwi może pomóc w usunięciu nagromadzonej rdzy. Zawiasy w drzwiach przesuwnych mogą być również brudne, więc musisz upewnić się, że są czyste i wolne od rdzy, zanim zainstalujesz nowe drzwi.

Wyczyść prowadnice przed zastosowaniem WD-40

Gdy Twoje drzwi frontowe skrzypią, prawdopodobnie zauważyłeś, że rolki są brudne lub zatkane. W takim przypadku warto oczyścić prowadnice przed zastosowaniem WD-40. Pozwoli to uniknąć kapania smaru na podłogę garażu lub samochód. Jeśli brama garażowa zacina się z powodu brudnych prowadnic, przed zastosowaniem WD-40 należy wytrzeć nadmiar smaru.

Przecztytaj:  Czy warto mieć drzwi wejściowe na kod?

Aby oczyścić prowadnice przed zastosowaniem WD-40, najpierw usuń z nich luźne zanieczyszczenia lub sierść zwierząt domowych. Możesz również użyć ręcznego odkurzacza, aby usunąć kurz i inne cząstki z tego obszaru. Upewnij się, że odkurzasz wszelkie luźne zanieczyszczenia i owady z tego obszaru. Przed dodaniem smaru dokładnie wyczyść gąsienice, ponieważ zanieczyszczenia mogą zbić smar i sprawić, że będzie on nieskuteczny.

WD-40 nie jest taki sam dla wszystkich drzwi. Chociaż puszki mogą wyglądać podobnie, rzeczywista formuła różni się nieznacznie. Niektóre odmiany zawierają rozpuszczalniki penetrujące, podczas gdy inne po prostu mają w sobie olej. Jeśli szukasz rozwiązania dla swoich skrzypiących drzwi wejściowych, możesz chcieć sprawdzić różne odmiany. Podczas gdy najbardziej powszechną wersją WD-40 jest oryginalna formuła, na rynku można znaleźć inne odmiany tego środka smarnego.

WD-40 to szeroko dostępny smar, który można stosować do drzwi przesuwnych i tarasowych. Podczas nakładania smaru pamiętaj, aby zastosować go wielokrotnie, aby upewnić się, że zawiasy działają prawidłowo. Nałóż go na prowadnice kilka razy i nie zapomnij wytrzeć nadmiaru smaru. Wyczyść prowadnice przed zastosowaniem WD-40, gdy drzwi przednie skrzypią.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać