Jaki witraż wybrać do drzwi wejściowych

Jaki witraż wybrać do drzwi wejściowych

Jeśli jesteś na rynku nowych drzwi wejściowych i chcesz dodać do nich piękny dekoracyjny akcent, być może zastanawiasz się, jakie rodzaje witraży są dostępne. Mogą one obejmować szkło Stippolyte, szkło Crested, szkło z wzorem cytrusowym, szkło Sandblast i inne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdym rodzaju szkła i który z nich jest najlepszy dla Twoich drzwi wejściowych. Następnie zdecyduj się na styl wkładki drzwiowej.

Szkło Stippolyte

Drzwi wejściowe o wyjątkowym wyglądzie szkła Stippolyte to elegancki wybór zarówno do domów nowoczesnych, jak i w stylu wiktoriańskim. Dzięki lekko chropowatej fakturze z jednej strony i gładkiej, niemal płaskiej powierzchni z drugiej, ten styl szkła jest idealnym wyborem dla domów o ozdobnym wystroju. Szkło to może być zainstalowane na zewnątrz lub wewnątrz domu. Leadbitter Glass Studio oferuje szereg różnych paneli, które można wytrawiać, aby uzyskać charakterystyczny wygląd stippolyte.

Szkło stippolyte do przedniego wejścia jest trwałą opcją, która utrzymuje widok na zewnątrz, jednocześnie wpuszczając naturalne światło. Jest ono nieco droższe od tradycyjnego szkła, ale oszczędność kosztów jest tego warta, jeśli chcemy mieć prywatność i naturalne światło. To szkło jest dostępne w różnych stylach, a nawet można mieć go na zamówienie, aby dopasować go do unikalnego stylu swojego domu. Główną wadą szkła Stippolyte jest jego zaciemniający efekt, który utrudnia widok z zewnątrz.

Przecztytaj:  Wybór drzwi do wejścia frontowego

Szkło herbowe

Na front domu warto rozważyć drzwi szklane lub z kutego żelaza. Drzwi te są trwałe i ponadczasowe, a także niezwykle łatwe w utrzymaniu. Dzięki solidnej, stalowej ramie o grubości 12 mm i płaskim śrubom, drzwi te są doskonałym wyborem dla wejścia frontowego. Można je łatwo wymienić, gdy poczujesz, że chcesz coś zmienić. Poza tym, mogą one poprawić ogólny wygląd każdego wejścia do domu.

Wybierając szkło do drzwi frontowych, warto rozważyć zastosowanie wzoru z fakturą lub wytłoczeniami. Dzięki nim drzwi wejściowe nabiorą głębi, a wzór będzie miał jeszcze większe znaczenie. Na przykład szkło z wzorem cytrusowym przypomina cięte owoce i może stanowić świetny punkt centralny na drzwiach. Inną opcją jest szkło matowe. Ta opcja może sprawić, że drzwi frontowe wydadzą się wyższe, ponieważ są obramowane przez oszroniony wzór.

Szkło z wzorem cytrusowym

Jeśli chcesz zwiększyć atrakcyjność wizualną swoich drzwi frontowych, rozważ zakup witrażu z wzorem cytrusowym. Ten rodzaj szkła jest wzorzysty, aby wyglądać jak cięte owoce. Te panele są idealne dla tych, którzy są zainteresowani prywatnością i stylem. Najlepszą rzeczą w tych kawałkach jest to, że mogą być wymieniane bez kłopotów. Jeśli nie chcesz kupować paneli witrażowych, możesz również zdecydować się na żaluzje drewniane lub plastikowe. Zarówno drewniane, jak i plastikowe żaluzje są łatwe do czyszczenia podczas zawieszania na drzwiach wejściowych.

Przecztytaj:  Jakie stroiki wybrać na drzwi wejściowe

Jeśli rozważasz zainstalowanie nowych drzwi wejściowych, panel witrażowy może dodać unikalny wygląd do swojej nieruchomości. Ten rodzaj szkła wykonany jest z niską zawartością żelaza i zapewnia efektywność termiczną. Jego powierzchnia jest łatwa do czyszczenia i może być sparowana z pasującą ramą, aby nadać jej elegancki wygląd. Dobrym sposobem na wybór tego rodzaju szkła do drzwi jest upewnienie się, że pasuje ono do reszty wystroju domu.

Szkło piaskowane

Niezależnie od tego, czy chcesz dodać odrobinę elegancji do swoich drzwi frontowych, czy po prostu szukasz innego wyglądu dla istniejących drzwi, szkło piaskowane jest doskonałym wyborem. Nie tylko dodaje ono wizualnego zainteresowania, ale także daje możliwość kreatywnego wyrażenia siebie. Możesz mieć kreatywne słowa i obrazy wyryte na szkle, a nawet można spersonalizować piaskowane szkło z nazwą i numerem telefonu osoby, która zaprojektowała drzwi. Fab Glass and Mirrors może stworzyć niestandardowe panele szklane dla Twojego domu, które będą wyglądać pięknie i poprawią ogólny wygląd domu.

Najpierw musisz przygotować szkło do piaskowania. Wybierz szkło i wzór dla drzwi wejściowych. Proces piaskowania stworzy powierzchnię, która pozwoli na filtrowanie naturalnego światła przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Możesz wybierać spośród wielu rozmiarów i kształtów, aby uzupełnić styl Twoich drzwi i wymagania architektoniczne. Dla zwiększenia efektywności energetycznej można wybrać szkło o niskiej emisyjności. Oznacza to, że będzie ono odbijać światło i utrzymywać wnętrze w chłodzie.

Przecztytaj:  Do jakiego układu pasują drzwi wejściowe antracytowe?

Szkło fazowane

Dodanie fazowanego szkła witrażowego do drzwi wejściowych to świetny sposób na dodanie elegancji i klasy do domu bez wydawania fortuny na przebudowę. Możesz użyć Galerii Drzwi ze szkła trawionego z Sans Soucie, aby wybrać i stworzyć idealne drzwi. Oferują one również usługi malowania drzwi. Oto kilka korzyści płynących z posiadania drzwi z fazowanego szkła witrażowego na przednim wejściu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej pięknej opcji.

Szkło fazowane tworzy efekt pryzmatu, który załamuje światło i ujawnia całą gamę kolorów. Szkło fazowane podkreśla wizualne piękno szkła i jest często stosowane przez producentów okien i drzwi. Szkło fazowane może być tak proste jak lustrzana powierzchnia lub tak ozdobne jak drzwi. Te piękne okna mogą zwiększyć wartość Twojego domu i uwydatnić jego piękno.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zamontować drzwi wejściowe
Czytaj Dalej

Jak zamontować drzwi wejściowe

W końcu zdecydowałeś się na wstawienie nowych drzwi frontowych do swojego domu. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków,…