Jakie kolory ścian wybrać do zielonych mebli?

Jakie kolory ścian wybrać do zielonych mebli?

Jeżeli ty planujesz na zawierać zielonego meble w twój żywym pokoju, then ty potrzebujesz znać jaki colours ściany używać z colour. Najpopularniejsze zielone odcienie zawierają szmaragdową zieleń, oliwkową zieleń, królewską i szałwiową zieleń. Czyta dalej uczyć się więcej o te popularnych odcieniach i jak używać one w twój domu. Dzielimy się również kilkoma pomocnymi wskazówkami dotyczącymi dekoracji salonów z zielonymi meblami.

Oliwkowa zieleń

Jednym ze sposobów na poprawienie wyglądu salonu lub sypialni z oliwkowymi meblami jest pomalowanie ścian w tym kolorze. Dobrze komponuje się on z wieloma różnymi kolorami. Oliwkowa zieleń jest neutralnym kolorem, więc dobrze łączy się z praktycznie każdym innym kolorem. Dodatkowo, ten odcień zieleni reprezentuje poczucie spokoju i wzrostu. Tak więc może to być świetny sposób na promowanie poczucia harmonii w pokoju.

Kolor oliwkowy jest uważany za współczesny i modny odcień zieleni. Jego nasycenie i barwa mogą się zmieniać od ciepłego do chłodnego. Jego chłodny i średni odcień sprawia, że jest to idealny neutralny kolor dla każdego pomieszczenia. Choć nie jest to odważny wybór, oliwkowa zieleń dobrze komponuje się z wieloma różnymi typami wystroju. Aby wzmocnić ten wygląd, możesz wybrać ciemniejsze odcienie, które mogą go uzupełnić. Oto kilka opcji:

szałwiowa zieleń

Jeśli myślisz o dodaniu szałwiowej zieleni do swojego wystroju, oto kilka wskazówek do rozważenia. Jako neutralny, szałwiowy zielony dobrze komponuje się z szeroką gamą innych kolorów i wykończeń. Aby wydobyć jej organiczny charakter, rozważ dodanie drewnianych misek lub sizalowych dywaników. Odcień ten może mieć duże znaczenie, ale nie musi zajmować całego pokoju.

Pokój w kolorze szałwiowej zieleni powinien być połączony z kontrastowym kolorem ścian. Ponieważ szałwiowa zieleń jest stonowana, może czasem zgubić się w towarzystwie innych, podobnych kolorów. Ale łącząc ją z jaskrawożółtym lub pomarańczowym kolorem ścian, może naprawdę zrobić oświadczenie. Ponadto, szałwiowa zieleń dobrze komponuje się z pluszowym aksamitem lub wykończeniem na wysoki połysk.

szmaragdowa zieleń

Możesz łączyć odcienie zieleni z wieloma innymi barwami, ale najlepiej wygląda, gdy zieleń jest żywym odcieniem. Odcień szmaragdowej zieleni ma wiele nazw, w tym zieleń butelkowa i zieleń oceaniczna. Kolor ten jest bardzo uniwersalny i sprawdza się w wielu różnych pomieszczeniach, w tym w kuchni. Oto kilka sposobów na włączenie tego koloru do swojego domu:

Przecztytaj:  Jakie kolory wybrać do łazienki według Feng Shui

Jeśli chciałbyś włączyć wiele odcieni zieleni do jednego pomieszczenia, możesz użyć zasłon i zabiegów okiennych. Zasłony okienne dodają koloru i mogą pełnić wiele funkcji, w tym zapewniać prywatność. Wybierz zasłony i zabiegi na okna, które są w tym samym odcieniu, aby zielone meble i akcesoria płynnie ze sobą współgrały. Możesz również użyć poduszek do rzucania i zielonego dywanu, aby związać pokój razem. Można je łatwo zmienić na czas wakacji.

Królewska zieleń

Królewska zieleń mebli to doskonały wybór dla neutralnej palety kolorów. Ciemna zieleń królewska jest analogicznym kolorem do jasnej zieleni. Jego odcień wynosi 118 stopni, a jego wzór tetradowy obejmuje C:87, M:0, Y:90 i K:73. Chociaż może być trudno wybrać między tym a ciemniejszym kolorem, ta zieleń jest bardzo kojąca i dobrze współpracuje z różnymi neutralnymi kolorami.

Inny colour combo który pracuje dobrze z teal jest leśnym zielonym, który ma błękitnego undertone. Zielona aksamitna sofa w tym pokoju wyciąga niebieskie podteksty w ścianach. Bogata drewniana podłoga i skórzana pufa ocieplają chłodną kombinację kolorów. Mosiężne akcenty dodają piękny kontrast. Ty możesz także wybierać zielonych akcentów przynosić out ciepłego tonu w twój żywym pokoju. Tutaj są niektóre żywych pokój kombinacje kolorów które są perfect dla ciebie!

Królewski błękit

Królewski błękit jest bardzo wszechstronnym kolorem. Ja pracuje dobrze z wiele innymi brzmieniami, wliczając zielenie i purpury. Będziesz jednak chciał się upewnić, że wszystkie te kolory wzajemnie się uzupełniają. Aby upewnić się, że cały pokój wygląda na skoordynowany, wybierz kolor, który uzupełnia się wzajemnie i sprawia, że meble wyróżniają się. Spróbuj włączyć dotyk złota, aby uzyskać luksusową, relaksującą atmosferę. Królewski błękit będzie dobrze współgrał z zielonymi meblami i zielonymi dodatkami, więc nie bój się z nim eksperymentować!

Wybierając kolor dla swojego domu, błękit królewski jest doskonałym wyborem. Ten żywy kolor kontrastuje z bogatą tonacją mebli z brązowego drewna i może rozjaśnić pokój bez przytłaczania go. Wybierając błękit królewski, pamiętaj, aby wybrać odcień, który jest mniej intensywny niż brąz. Lżejsze odcienie błękitu królewskiego sprawią, że twój pokój poczuje się lekki i przewiewny. Podobnie, błękit królewski jest dobrym kolorem dla zielonych mebli i dobrze współpracuje z brązową skórą i innymi neutralnymi kolorami.

Chartreuse

Jeśli chcesz nadać swojemu salonowi odświeżający wygląd, możesz pomalować ściany na kolor chartreuse. Ten kolor jest uważany za ekologiczny wybór i może być użyty do ubrania zielonej sofy, krzesła lub lampy. chartreuse kolor ma królewską, ziemistą czuć, i jest idealny dla pokojów dokąd rodzina i przyjaciele spędzają czas. Może również dobrze współgrać z innymi kolorami, w tym z czerwienią, kobaltem lub niuansami błękitu i turkusu.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać do mebli antycznych?

Możesz również dodać poduszki akcentujące w kolorze chartreuse, w czystej postaci lub jako akcent do zielonych mebli. Użycie koloru chartreuse na stoliku do kawy nada mu bardziej dramatyczny efekt niż zwykła biała sofa. Odważne kolory będą również wyskakiwać spod mebli, podkreślając kawałek na górze. Możesz użyć poduszek akcentowych w tym kolorze w innych częściach pokoju lub nawet na zewnątrz. Pamiętaj, aby zachować prosty design, unikając nadmiernego przytłoczenia.

Blady szary

Istnieje wiele schematów kolorów dla bladych szarych ścian w salonie. Blada szarość świetnie wygląda w zestawieniu z blushem, terakotą i kamionkowym błękitem. Dobrze współgra również z kanapą w kolorze leśnej zieleni. Z powodu jego neutralnej natury, blady szary jest doskonałym płótnem dla jasnych kolorów. Jeśli chcesz wyświetlać sztukę ścienną, pływająca półka na zdjęcia działa dobrze. Ty możesz łatwo zamieniać out druki i zmieniać ramkę kolor bez potrzeby przemalowywać.

Inny colour schemat jest zakurzonym różem, który pracuje wielki z wszystkie typami szary meble. Ten stonowany róż ma brązowe podteksty, które pomagają mu wyglądać wyrafinowanie. Farrow & Ball’s Dead Salmon jest dobrym przykładem tego. Dywan o płaskim splocie i inne meble w odcieniach blond drewna również wyglądają świetnie z zielonymi meblami. Dywan w stylu skandynawskim może dopełnić wygląd.

Beige

Wybierając meble, możesz użyć elementów akcentujących, aby stworzyć zabawny element wystroju w swoim salonie. Akcenty mogą być dowolne, od małego krzesła lub unikalnego stolika, a także mogą podkreślać Twoje zainteresowania i hobby. Beżowe ściany mogą robić wielkiemu akcentowi ścianę, i mogą nawet pomagać twój pokój patrzeć trochę więcej wyrafinowany. Kluczem jest upewnienie się, że akcenty uzupełniają główne umeblowanie i nie są przytłaczające.

Aby uzupełnić swoje zielone meble i beżowe ściany, możesz spróbować kontrastujących kolorów. W ten sposób będziesz w stanie sprawić, że Twój salon będzie wyglądał wielowymiarowo i nowocześnie. Ty możesz także używać kontrastujących colours w akcentach kawałki tak jak kanapa i zasłony. Alternatywnie, ty możesz używać kombinację dwa. Połączenie tych dwóch będzie wydobywać najlepsze cechy każdego pokoju. Jeśli nie jesteś pewien, który ton wybrać, można spojrzeć na żetony farby, aby upewnić się, że jesteś coraz prawo koloru.

Przecztytaj:  Na jaki kolor pomalować pokój na poddaszu

Biały

Aby stworzyć wyrafinowany wygląd w swoim salonie, rozważ zielone meble i białą ścianę. Oba kolory mogą uzupełniać się bardzo dobrze. Dla eleganckiego wyglądu, idź dla sofy sectional i konsoli mediów. Miejsce do gier może być przydatne dla dzieci. Pomyśl o preferencjach i potrzebach swojej rodziny przed wyborem projektu dla swojego salonu. Wybierz odpowiednie meble i akcesoria, które odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom.

Jeżeli ty decydujesz używać zielone sofy, upewniasz się że ty wybierasz ściany które uzupełniają ich colour i twój zielonych akcentów. Białe ściany ułatwiają wkomponowanie zielonych akcentów. Spróbuj użyć zielonych wzorów dywanów i jasnozielonego stolika do kawy. Możesz również użyć białych skórzanych sof i zielonego stolika do kawy. Włącz akcesoria, aby podkreślić zielone elementy. Jeśli nie jesteś pewien, jak udekorować swój salon z zielonymi meblami, skonsultuj się z projektantem.

Miętowy

Dodanie plusku zieleni to łatwy sposób na włączenie jej do wystroju salonu. Wystarczy dodać kilka akcentów w tym kolorze, takich jak zielone poduszki. Aby uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd, możesz użyć dwóch różnych odcieni zieleni do zaakcentowania kanapy. W tym przykładzie użyliśmy jasnozielonej poduszki akcentującej z żywym wzorem i sparowaliśmy ją z oprawionym nadrukiem zielonych liści na przeciwległej kanapie. Zielone poduszki umieszczone na innych krzesłach sprawiają, że kanapa wydaje się bardziej skoordynowana z resztą wystroju pokoju.

Najlepsze kolory farb dla zielonych mebli zależą od tonu ścian. Jasne zielenie wyglądają świetnie w salonach z ciemnymi ścianami, ponieważ nie są wyprane przez brak światła. Jasne kolory, jak zielony, również sprawiają, że mniejsze przestrzenie czują się większe. Stonowane zielone kolory pracują dobrze z neutralnymi dekoracyjnymi schematami, tak jak szarości. Podobnie, głęboki petrolowy odcień zieleni dobrze wygląda w nowoczesnym salonie.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Z czym idą niebieskie kolory ścian
Czytaj Dalej

Z czym idą niebieskie kolory ścian

Bladoniebieskie ściany będą dobrze współgrać z bladymi odcieniami innych kolorów, o ile będziesz trzymać się neutrali. Bladoniebieskie ściany…