Czy pomidory na balkonie to dobra dekoracja?

Czy pomidory na balkonie to dobra dekoracja?

Niezależnie od tego, czy szukasz wyjątkowego sposobu na podkreślenie zewnętrznego wyglądu domu, czy chcesz zasadzić rustykalne oświadczenie, przekonasz się, że uprawa pomidorów na balkonie jest łatwa i bardzo satysfakcjonująca. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sadzić i pielęgnować tę wszechstronną roślinę. Po posadzeniu, wkrótce będziesz cieszyć się owocami swojej pracy! Świeże pomidory można przecież wykorzystać do sałatek, sosów pomidorowych, pomidorowych chutney i wielu innych potraw.

Sadzenie pomidorów na balkonie jest opłacalne

Pomidory, jako jedne z najprzyjemniejszych roślin do uprawy na balkonie, wymagają wilgotnej gleby i regularnego podlewania. Ponadto trzeba je chronić przed odrostami, które odprowadzają składniki odżywcze z rośliny i uniemożliwiają rozwój owoców. Aby zapobiec odrostom, należy wybierać odmiany zdeterminowane, które można uprawiać w zwykłych klatkach na pomidory. W przypadku wyższych odmian warto rozważyć zastosowanie kratownicy lub mocnej klatki. Następnie należy posadzić rośliny.

Przecztytaj:  Jak udekorować balkon na jesień

Uprawa jest łatwa

Dobra wiadomość jest taka, że uprawa pomidorów na balkonie to satysfakcjonujące doświadczenie. Pomidory nie tylko dobrze smakują, ale także stanowią piękną dekorację. Rosną w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, od gruszki po okrągłe. A co więcej, wydzielają pyszny, pikantny aromat! Ale jak uprawiać je na balkonie? Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby Twoje pomidory rosły z pełnym potencjałem.

Łatwa pielęgnacja

Gdy chcesz uprawiać własne pomidory na balkonie, musisz pamiętać o zapewnieniu im dostatecznej ilości wody i światła słonecznego. Podlewanie ich codziennie jest koniecznością, ponieważ mokre liście mogą przyciągać choroby grzybowe i zahamować ich wzrost. Aby utrzymać je w pionie, możesz przywiązać bambus lub słomę do poręczy balkonu. Oprócz regularnego podlewania, pomidory na balkonie wymagają również niewielkiego podwiązywania i ściółkowania.

Przecztytaj:  Czy balkon dodany do domu jest bezpieczny?

Rozwija się w pełnym słońcu

Bylina, która dobrze rozwija się w pełnym słońcu, to gwiazdnica preriowa. Dorasta do 60 cm wysokości i ma duże, gęste kolce. Do dobrego wzrostu potrzebuje około 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Najmłodsze kwiatostany znajdują się na dole kłosów. Występuje w preriach Curtis i Greene, znana jest również jako dzika chinina. Kwiaty mają fioletowe, pomarańczowe i czerwone odcienie.

Można ją sadzić w dużych donicach

Istnieje wiele opcji pojemników na rośliny na balkony. Możesz zdecydować się na odmiany karłowe lub wybrać spośród wielu opcji, które wymagają dużych donic. Niezależnie od tego, czy szukasz rośliny na pełne słońce czy częściowy cień, powinieneś wybrać rośliny, które będą tolerować różne ilości słońca. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, możesz rozważyć Heuchera, która potrzebuje częściowego cienia i częściowego słońca.

Powinno to wyglądać jak rośliny ozdobne

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy aranżacji donic. Przypadkowe nasadzenia rzadko wyglądają dobrze. Zamiast rozrzucać rośliny o różnych wysokościach, spróbujmy zastosować regularne wzory wysokich i krótkich roślin. Zamiast umieszczać wysokie rośliny wzdłuż tylnej części balkonu, umieść krótsze z przodu. To daje balkonowi bardziej uporządkowane uczucie. To samo dotyczy stylu donic. Wybierz doniczkę, która pasuje do reszty wystroju balkonu.

Przecztytaj:  Jak zamontować rolety na balkonie

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak udekorować balkon na jesień
Czytaj Dalej

Jak udekorować balkon na jesień

Możesz ubrać swój balkon jesienią za pomocą dyń, plonów i żołędzi. Dodaj kilka koszy z bawełny, liści i…