Czy klon palmowy na balkon to dobra dekoracja?

Czy klon palmowy na balkon to dobra dekoracja?

Wiele osób zastanawia się, czy palma jest dobra na balkon. Jednak w rzeczywistości odpowiedź na to pytanie jest łatwiejsza niż mogłoby się wydawać, ponieważ na balkonach rośnie wiele różnych gatunków palm. Przekonasz się, że to drzewo ma wiele cech, dzięki którym doskonale nadaje się do dekoracji balkonu. Wśród nich można wymienić różne odmiany kwitnące, różnorodność liści oraz preferowanie pełnego słońca lub osłoniętego wiatru.

Palma Kentia

Palma Kentia to doskonała roślina balkonowa ze względu na niewielkie wymagania pielęgnacyjne. Roślina ta wymaga niewielkiego podlewania, ale zaleca się sporadyczne zamgławianie w celu utrzymania wilgotności liści. Jeśli to możliwe, należy sadzić ją w miejscu o pośrednim nasłonecznieniu, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może powodować oparzenia słoneczne. Podlewanie rośliny raz w tygodniu w miesiącach letnich jest wystarczające. Podlewanie jej rzadziej podczas zimy jest wystarczające, pod warunkiem, że ma przyzwoity drenaż. Jeśli martwisz się o poziom wilgotności na balkonie, zamgławianie rośliny wodą dwa razy w tygodniu pomoże zasymulować wilgotność i zapobiegnie przędziorkom. Zamgławianie rośliny pomaga także usunąć kurz z liści.

Uprawa rośliny jest łatwa. Palmy Kentia wymagają dobrego drenażu i piaszczystych gleb. Idealnym rozwiązaniem jest ściółka wokół rośliny, ale jeśli nie jest to możliwe, należy rozważyć zastosowanie naturalnej ściółki z opadłych liści. Podlewanie rośliny dwa razy w tygodniu w okresach suchych jest wystarczające, ale potrzebuje ona regularnego nawożenia. Tolerują szeroki zakres temperatur, mogą przetrwać centralne ogrzewanie i klimatyzację. Roślina ta może jednak nie nadawać się na balkony, dlatego należy wybrać miejsce, gdzie otrzymuje jasne, pośrednie światło słoneczne.

Przecztytaj:  Jak zamontować karnisz na balkonie bez wiercenia

Wybierając palmę Kentia na balkon, należy rozważyć, ile światła otrzymuje. Obie wolą światło przefiltrowane. Nie lubią jednak bezpośredniego światła słonecznego. Najlepiej czują się w świetle pośrednim. Jeśli możesz, wybierz donicę, która pozwala roślinie uzyskać wystarczającą ilość światła z pośrednich źródeł. Ta palma będzie dobrze rosła w średniej wielkości pojemniku. Zaleca się również średniej wielkości doniczkę, ponieważ można ją przesadzić z poczwarkami.

Palmy królewskie

Przy wyborze odpowiedniej rośliny na balkon, palmy królewskie są świetną opcją. Ten rodzaj palmy ma duże fronty i gładką część pnia. Jej liście mogą osiągać wysokość do 80 stóp i rozpościerać się na 25 stóp. Ten typ palmy nadaje się na balkony w gorącym klimacie, o ile nie blokuje istotnych struktur balkonu. Sadzenie palm królewskich na zewnątrz wymaga odpowiedniego planowania, ponieważ roślina może urosnąć do znacznej wysokości i rozpiętości.

Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, palmy królewskie to doskonały wybór. Ich bujne, zielone liście i duże liście rozjaśnią Twój balkon. Możesz zamówić różne rozmiary, w zależności od wielkości Twojego balkonu. Palmy królewskie są łatwe w pielęgnacji i wymagają niewielkiej konserwacji. Jeśli posadzisz je w doniczce, pamiętaj, aby zapewnić im odpowiednią ilość wody. Gdy będą miały regularne dostawy wody, nie umrą.

Palma królewska rośnie powoli, do 80 stóp, i preferuje stanowisko słoneczne, półcieniste. Są odporne na suszę i sól, ale wymagają regularnego podlewania. Palmy królewskie są samoczyszczące, same zrzucają stare liście. Nie trzeba prześwietlać pnia, aby usunąć martwe liście – same opadną.

Przecztytaj:  Jakie lampy wybrać do oświetlenia lady

Nagietki

Jeśli szukasz prostego, ale skutecznego sposobu na udekorowanie balkonu z klonem palmowym, rozważ posadzenie nagietków. Nagietki to niewymagające i niezawodne rośliny, które wytwarzają duże, podwójne kwiaty, idealne do dodania koloru i zainteresowania na balkonie. Łacińska nazwa nagietka to Tagetes patula. Nagietki najlepiej rosną w dobrze przepuszczalnej glebie. Wymagają sześciu do ośmiu godzin światła słonecznego dziennie i nawozu co jakiś czas.

Begonia

Decydując się na uprawę rośliny na balkonie, należy wziąć pod uwagę jej wymagania świetlne. Jeśli balkon jest skierowany na południe, najlepszym wyborem będzie Palma-Acetobalus. Jeśli jesteś skierowany na zachód, wybór będzie mniej atrakcyjny, ale roślina palmowa może tolerować parne wieczorne słońce. Ogólnie rzecz biorąc, palmy potrzebują pełnego światła słonecznego i filtrowanego wiatru. Wymagają również wysokiej jakości mieszanki doniczkowej.

W zależności od orientacji balkonu palma może wymagać więcej wody niż rośliny uprawiane w donicach w pełnym słońcu. Jeśli balkon jest skierowany na północ, wybierz rośliny, które mogą przetrwać w półcieniu. W przeciwnym razie wybierz rośliny pnące, takie jak bluszcz i fuksja. Będą one dobrze rosły w tego typu miejscach. Jeśli nie masz balkonu, rozważ proste rośliny zewnętrzne, takie jak fuksje i hortensje.

Werbena

Ta roślina ozdobna nadaje się na balkony. Jej okres kwitnienia trwa do późnej jesieni. Werbena jest odporna na suszę i upały, wytrzymuje temperatury do kilkunastu stopni. Jest to roślina mrozoodporna, nadaje się do uprawy w strefie 7 i 8, jest bardzo efektowna, gdy stosuje się ją jako roślinę pojemnikową lub wzdłuż ścieżki spacerowej. Ma małe, pachnące kwiaty w gronach, z purpurowymi lub magentowymi kwiatami na szczycie koronkowych liści. Jest również odporna na suszę i upały oraz mrozoodporna, co czyni ją idealną rośliną balkonową. Jedynym minusem tej rośliny jest słaba gleba i szkodniki.

Przecztytaj:  Jakie aranżacje są dobre dla balkonu francuskiego?

Jeśli chcesz mieć roślinę tropikalną, wybierz wysokie odmiany werbeny, takie jak werbena purpurowa górna. Rośliny te mają atrakcyjne fioletowe lub lawendowe kwiaty, które nie wymagają przycinania. Roślina ta rośnie powoli i równie dobrze nadaje się do donic i na rabaty. Werbeny są doskonałą dekoracją balkonów, ponieważ można z nich zrobić wejście na balkon. Można je posadzić na balkonie w donicach lub pojemnikach i cieszyć się ich zapachem przez wiele miesięcy.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak najtaniej zrobić schody zewnętrzne – Porady ekonomiczne
Czytaj Dalej

Jak najtaniej zrobić schody zewnętrzne – Porady ekonomiczne

Szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy podczas budowy schodów zewnętrznych? Odkryj sprawdzone wskazówki ekonomiczne, jak zminimalizować koszty materiałów, dostosować design do swoich potrzeb oraz sprytnie negocjować ceny z wykonawcami. Poznaj tajniki projektowania i wykonawstwa, które pomogą Ci zrealizować swój projekt w najbardziej opłacalny sposób!
Jakie krzewy są dobre na balkon?
Czytaj Dalej

Jakie krzewy są dobre na balkon?

Możesz mieć ogród na swoim balkonie wybierając rośliny, które są odpowiednie dla tej przestrzeni. Niektóre z nich to…
Jak dodać balkon do domu
Czytaj Dalej

Jak dodać balkon do domu

Dodanie balkonu jest popularnym projektem poprawy domu, ale nie jest to tak proste jak zburzenie ściany i zbudowanie…
Jak udekorować balkon zimą
Czytaj Dalej

Jak udekorować balkon zimą

Dekoracja zimowa może być wykonana przy użyciu różnych akcesoriów. Należą do nich Space heaters, Chimenea fireplace, Outdoor curtains,…