Jaka mata podłogowa jest najlepsza na balkon?

Jaka mata podłogowa jest najlepsza na balkon?

Jeśli masz balkon, możesz się zastanawiać, jaka mata podłogowa jest dla niego najlepsza. Istnieje kilka rodzajów, w tym naturalna trawa, dywaniki do biegania, dywaniki w łatki i rolki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich i o tym, który będzie odpowiadał potrzebom Twojego balkonu. Po przeczytaniu tego artykułu, nie powinieneś mieć problemu z wyborem odpowiedniej maty podłogowej na swój balkon. Poniżej przedstawiamy wady i zalety każdego rodzaju.

Trawa naturalna

Sztuczna trawa to doskonały wybór na balkony, ale nie zawsze jest to najlepszy wybór. W rzeczywistości sztuczna trawa może się nagrzewać w bezpośrednim świetle słonecznym. Okna często zwielokrotniają ten problem, ponieważ znajdują się bezpośrednio nad podłogą, co może spowodować stopienie materiału i przypalenie powierzchni. Ponadto większość balkonów ma bezpośrednio nad sobą inny balkon. Oznacza to, że okna nad głową mogą odbijać światło słoneczne bezpośrednio na sztuczną trawę. Łata jest najlepszym rozwiązaniem dla balkonów, ponieważ pozwala na większą swobodę w rozmieszczeniu, ale może być trudniejsza w montażu.

Wybierając sztuczną trawę na balkon, należy wziąć pod uwagę ilość wody, która będzie gromadzić się na powierzchni. Woda deszczowa nie powinna gromadzić się pod trawą. Ponadto trawa musi być utrzymywana w czystości, aby zapobiec gromadzeniu się pod nią wody. Woda z deszczówki również powinna być trzymana z dala od murawy. W przeciwnym razie może się ona przegrzać i spowodować gromadzenie się pod nią wody. Jeśli wybierzesz matę podłogową ze sztucznej trawy, pamiętaj, aby wybrać taką, która nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Sztuczna trawa to doskonałe rozwiązanie problemów balkonów. Sztuczna trawa jest trwała, odporna na wodę i mróz. Nie zaszkodzi jej intensywne oświetlenie. W przeciwieństwie do prawdziwej trawy, sztuczna trawa nie będzie wymagała czyszczenia w zimie. Im wyższa jakość, tym dłużej będzie służyć. Nie kupuj jednak najtańszych mat ze sztucznej trawy – są one warte tylko swojej ceny. Warto w nie zainwestować.

Dywaniki do biegania

Istnieje wiele sposobów, aby mały balkon wyglądał bardziej przytulnie, a jednym ze sposobów jest dodanie dywanika do biegania. Dywaniki balkonowe mają niskie runo, co oznacza, że nie dodają wiele dodatkowej wyściółki do podłogi balkonowej, ale nadal mogą sprawić, że balkon będzie wyglądał bardziej zachęcająco. Dobrą opcją jest dywanik do biegania z kwiatowym lub pasiastym wzorem. Dywaniki do biegania są również bardziej przyjazne dla środowiska niż inne rodzaje dywaników, ponieważ są one wykonane z poliestru, plastiku i gumy pochodzących z recyklingu.

Przecztytaj:  Jak zrobić rattanową osłonę na balkon

Dywaniki do biegania są również idealne do przedpokoju. Zazwyczaj mają szerokość od dwóch do trzech stóp i mogą sięgać nawet do czternastu stóp. Dywanik do przedpokoju powinien być na tyle wąski, aby po każdej stronie pozostało co najmniej cztery do pięciu cali podłogi. Powinien być również wystarczająco krótki, aby zmieścić się między drzwiami, jak również wystarczająco szeroki, aby pokryć podłogę. Należy jednak pamiętać, że szerokość dywanu może nie odpowiadać szerokości korytarza.

Dywanik do biegania to także doskonała opcja do kuchni. Jeśli jesteś nowoczesnym szefem kuchni, możesz zdecydować się na bardziej kolorowy dywanik. Dywanik będzie amortyzował Twoje stopy podczas gotowania lub sprzątania. Dywaniki są również świetnym sposobem na dodanie wizualnej atrakcyjności do kuchni. Dodatkowo pomogą one stłumić dźwięki kroków. Łaty

Często ludzie zastanawiają się, jak zrobić łaty na balkon. Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Najpierw trzeba usunąć uszkodzony fragment betonu. Jeśli beton nie jest wystarczająco mocny, można kupić formę z drewna i przymocować ją do balkonu za pomocą nierdzewnych kotew. Następnie wylewa się łatę i używa mocnej szlifierki, aby ją spłaszczyć i usunąć pęcherzyki powietrza.

Popularny rodzaj podkładki pod nocnik z trawy jest wykonany ze sztucznej trawy. Są one łatwe do czyszczenia, a niektóre z nich są nawet wyposażone w system drenażowy, który umożliwia odpływ wody. Jeśli masz zwierzę domowe, możesz zainstalować jedną z takich łatek, aby pomóc swojemu psu wyeliminować na balkonie bez konieczności przechodzenia całej drogi powrotnej do mieszkania. Zapobiegnie to oddawaniu przez psa moczu na trawę i nauczy go korzystania z obszarów trawiastych. Należy jednak unikać umieszczania trawy bezpośrednio na podłodze balkonu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie materiału.

W przypadku, gdy nie dysponujesz dużym balkonem, nadal możesz uprawiać na nim warzywa. Wystarczy umieścić je w wiszącej torbie i zawiesić na balustradzie balkonu. Dzięki temu będą znajdowały się na odpowiedniej wysokości, abyś mógł je zbierać. Warzywnik na balkonie będzie tylko tak dobry, jak sam pojemnik. I pamiętaj, że musisz go wypełnić warzywami! Sam pojemnik to tylko połowa sukcesu; musisz dodać glebę, wodę i warzywa. Podłogi

Przecztytaj:  Jak urządzić wąski balkon

Rolls Podłogi

Roll to doskonały wybór do stosowania na zewnątrz. Są one chronione przed promieniowaniem UV i są wystarczająco trwałe, aby przetrwać żywioły. Maty te można poddać renowacji, aby przywrócić im naturalny brązowy kolor. Naturalna ochrona termicznie traktowanego drewna oznacza, że pozostaną one bezpieczne od gnicia i rozkładu przez co najmniej 25 lat. I, w cenach poniżej 100 dolarów za sztukę, są one doskonałą wartość dla pieniędzy. Jeśli szukasz maty podłogowej na balkon, nie szukaj dalej niż SupraTile.

Istnieje wiele korzyści z wyboru zwijanego dywanika na balkon. Ręcznie tkane dywaniki są zazwyczaj bardzo trwałe i mogą wytrzymać duży ruch pieszy. Podobnie, dywaniki polipropylenowe są bardzo trwałe, ale zwykle są droższe. Dywaniki polipropylenowe są odporne na promieniowanie UV, więc dłużej zachowują swój kolor i wzór. Wybór zwijanej maty podłogowej pozwoli Ci uniknąć bałaganu i zużycia, które może nastąpić z czasem.

Mata podłogowa na pokład lub balkon może chronić Twoją podłogę przed uszkodzeniem przez wodę i zaplamieniem. Są one odporne na wysokie temperatury i wodę, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla balkonów z nieefektywnym lub nieodpowiednim zadaszeniem. Dodatkowo są one odporne na ogień, odbarwienia i ekstremalne temperatury. Te maty podłogowe mogą chronić Twój balkon przed deszczem, lodem i śniegiem, a także innymi elementami, które mogą uszkodzić drewniane podłogi. Jeśli chodzi o ochronę balkonu, nie musisz rezygnować ze stylu na rzecz potrzeb funkcjonalnych.

Beton

W przeciwieństwie do podłóg drewnianych, betonowe maty podłogowe na balkony są wodoodporne i niezwykle wytrzymałe. Mogą wytrzymać ulewny deszcz i silne wiatry, dlatego są idealne dla balkonów bez dachu. Ponadto nowoczesny beton jest odporny na plamy i może być barwiony, szablonowany i wytrawiany dla unikalnego wyglądu. Pomimo swojej wagi, beton jest jednak nadal materiałem o wysokiej wytrzymałości i wymaga odpowiedniej oceny inżynierskiej, aby zapewnić, że jest wystarczająco mocny dla Twojego balkonu.

Oprócz ochrony powierzchni betonowej, te maty podłogowe poprawiają również ogólny wygląd balkonu, zwiększając jego wartość. Wykładziny zewnętrzne mogą prowadzić do rdzewienia stali zbrojeniowej ze względu na to, że pochłaniają wilgoć i utrzymują balkon stale mokry. Ponadto ten rodzaj podłogi może również przyspieszyć korozję z powodu płytkiego betonu nad stalą zbrojeniową i infiltracji wody w osadzeniach poręczy. Co więcej, woda w betonie rozszerza się i kurczy w miesiącach zimowych, a następnie po rozmrożeniu wraca do pierwotnej masy.

Przecztytaj:  Jakie aranżacje są dobre dla balkonu francuskiego?

Jeśli chcemy pomalować posadzkę, możemy to zrobić, stosując odpowiednią farbę do balkonów. W zależności od materiału, można wybrać jasny i odważny kolor lub namalować odcisk naturalnych materiałów, takich jak kamień czy drewno. Farba powinna być również nietoksyczna i nadawać się do stosowania również na zewnątrz. Oprócz poprawy wyglądu przestrzeni, betonowe maty podłogowe dla balkonów są ekonomiczną alternatywą dla drewnianej podłogi.

Płytki terakotowe

Chociaż wiele materiałów wygląda pięknie, płytki terakotowe szczególnie nadają się do zastosowania jako mata podłogowa na balkonie. Oprócz estetycznego wyglądu, terakota jest również łatwa do czyszczenia. Aby utrzymać wygląd płytek terakoty, można regularnie odkurzać powierzchnię, usuwając brud i zanieczyszczenia. Do usuwania plam można użyć środka do czyszczenia terakoty lub szczotki z miękkim włosiem. Pamiętaj, aby wykręcić matę podłogową do sucha, aby zapobiec uszkodzeniu jej przez stojącą wodę. Płytki terakoty najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach zadaszonych, dlatego należy unikać stosowania ich na zewnątrz, chyba że mieszkasz w klimacie, w którym nie ma mrozów.

Jeśli nie chcesz inwestować w podłogę z terakoty, możesz zdecydować się na opcję faux terakoty. Wygląda ona tak samo jak prawdziwa, ale jest znacznie tańsza. Jeśli wolisz iść na matę podłogową faux terakota, możesz zdecydować się na Sterling Roof Top Tiles, które są wykonane w 100% z recyklingu gumy. Płytki te mają unikalny wzór psiej kości, który przypomina układ kostki brukowej w starym stylu.

Wybierz sprzedawcę, któremu możesz zaufać. Istotne jest, aby zakupić płytki terakotowe z wiarygodnego źródła – z czasem będziesz wykonywać prace konserwacyjne i czyścić je. Upewnij się, że współpracujesz ze sprzedawcą, który jest dostępny, aby poprowadzić Cię przez proces i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć. Wtedy będziesz na dobrej drodze do pięknej, wygodnej maty podłogowej na balkonie!

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak udekorować balkon zimą
Czytaj Dalej

Jak udekorować balkon zimą

Dekoracja zimowa może być wykonana przy użyciu różnych akcesoriów. Należą do nich Space heaters, Chimenea fireplace, Outdoor curtains,…