Jakie osłony przeciwsłoneczne są dobre na balkon?

Jakie osłony przeciwsłoneczne są dobre na balkon?

Istnieje wiele różnych typów osłon przeciwsłonecznych dla balkonów, ale jednym z najbardziej powszechnych i skutecznych jest żagiel cieniujący. Można je znaleźć wykonane z żagli, tkaniny, a nawet z połączenia tych dwóch elementów. W tym artykule omówimy żagiel cieniujący, Quictent, trójkątne osłony przeciwsłoneczne i chowane dachy Helioscreen. Każdy z tych rodzajów osłon przeciwsłonecznych doskonale nadaje się na balkon.

Żagle cieniujące

Istnieje wiele zalet zastosowania żagla cieniującego na balkonie. Żagiel cieniujący jest łatwy w montażu, ponieważ nie wymaga masywnych elementów poziomych. Dodatkowo ma nowoczesny wygląd, który uzupełnia wystrój balkonu. Można je kupić w różnych kolorach i rozmiarach. Dodadzą czynnik wow do ogrodu, nie kosztując dużo pieniędzy. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze żagla cieniującego na balkon.

Jedną z korzyści płynących z zastosowania żagla cieniującego na balkonie jest to, że zapewnia on ochronę przed słońcem, jednocześnie wpuszczając powietrze. Typowy żagiel cieniujący o długości 12 stóp zablokuje 95 procent promieni słonecznych, obniżając temperaturę otoczenia o 15 stopni. Są one dostępne w różnych kolorach i dostarczane z instrukcjami, które ułatwiają instalację. Być może trzeba będzie zakupić dodatkowy sprzęt, ale po zainstalowaniu żagiel będzie wodoodporny.

Przecztytaj:  Czy klon palmowy na balkon to dobra dekoracja?

Quictent

Osłona balkonowa to niezbędny dodatek do domu, zwłaszcza jeśli stale przebywasz na zewnątrz. Żagiel przeciwsłoneczny Quictent Rectangle Sun Shade Sail ochroni Twój balkon przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Tkanina jest ekologiczna i bezpieczna dla roślin, a mimo to zapewnia Ci prywatność i ochronę. Te osłony przeciwsłoneczne nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Na przykład, żagiel cień patio jest idealny do patio, ogrodu i spotkań. Choć nie są one wodoodporne, blokują 98% szkodliwych promieni słonecznych.

Quictent posiada szeroki wybór żagli przeciwsłonecznych na balkony. Ich 9-stopowy żagiel przeciwsłoneczny zapewnia ochronę przed 95 procentami promieniowania UV. Wykonany jest z wodoodpornej siatki HDPE i posiada zakrzywione krawędzie dla zwiększenia wytrzymałości. Żagiel przeciwsłoneczny jest dostępny w różnych kolorach, od neutralnego po żywy niebieski kobalt. Wersja 9-stopowa jest dostępna w różnych rozmiarach.

Trójkątne żagle przeciwsłoneczne

Jeśli szukasz idealnego sposobu na ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, rozważ zainstalowanie trójkątnego żagla przeciwsłonecznego na swoim balkonie. Osłony te zapewniają solidne pokrycie i doskonały stosunek jakości do ceny. Posiadają szyte szwy i D-ringi ze stali nierdzewnej w rogach dla solidnego mocowania i blokują do 95 procent promieni UV. Klosz ten nie jest jednak dostarczany z osprzętem, więc będziesz musiał zamontować go samodzielnie.

Przecztytaj:  Jak zamontować drewnianą osłonę na balkonie

Pierwszym krokiem do zainstalowania trójkątnego klosza jest określenie wymiarów balkonu. Najlepiej, jeśli jego szerokość będzie co najmniej dwa razy większa od szerokości Twojego balkonu. Klosz możesz również zawiesić na drzewach lub pionowych powierzchniach. Możesz kupić osprzęt do żagla klosza w kształcie trójkąta oraz w kształcie prostokąta. Pamiętaj, aby zmierzyć przestrzeń na balkonie i wybrać odpowiedni zestaw okuć dla swojej przestrzeni.

Dachy rozsuwane Helioscreen

Istnieje wiele powodów, dla których dachy rozsuwane Helioscreen są dobrym wyborem na balkon. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, systemy Helioscreen zapewniają 100% ochronę przed deszczem i oferują możliwość sterowania jak w pokoju na zewnątrz. Posiadają również zintegrowane oświetlenie LED o kącie widzenia 130 stopni. System dachu rozsuwanego jest również wyposażony w całkowicie zintegrowany system rynnowy, który utrzymuje deszcz z dala od powierzchni czołowej balkonu.

Dachy rozsuwane zapewniają optymalną ochronę przed słońcem, wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami. Wykonane z aluminium architektonicznego i stali nierdzewnej, dachy chowane Helioscreen są trwałe i oferują najwyższą elastyczność. Chociaż są droższe niż inne opcje, stanowią doskonałą inwestycję długoterminową. Oto dlaczego:

Parasole tarasowe

Dobry parasol tarasowy może służyć do zacieniania balkonu i utrzymywania go w jasności w ciągu dnia. Jego funkcja pochylania pomoże Ci dostosować kąt nachylenia parasola i zapewni dodatkowe sześć do ośmiu godzin oświetlenia. Wiele osób preferuje ten typ parasola również ze względu na łatwość jego ustawienia. Istnieje wiele korzyści z posiadania parasola patio, w tym bezpieczeństwo i trwałość. W tym artykule zostaną omówione niektóre z tych korzyści.

Przecztytaj:  Jakie białe kwiaty są najlepsze na balkon?

Jeśli masz balkon, rozważ inwestycję w parasol ze stali nierdzewnej lub aluminium. Materiały te są naturalnie odporne na korozję, ale trudne środowisko słonej wody może powodować rdzewienie tych materiałów. Szukaj stali nierdzewnej klasy morskiej, która zawiera dwa do trzech procent molibdenu, aby chronić ją przed rdzą. Będzie to trwało dłużej niż zwykły parasol. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie umieszczać mebli bezpośrednio pod parasolem tarasowym, ponieważ łatwo się złamią.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak urządzić wąski balkon
Czytaj Dalej

Jak urządzić wąski balkon

Jeśli masz w mieszkaniu wąski balkon, możesz go wykorzystać do postawienia kilku doniczek lub nawet niestandardowego gzymsu stołowego.…
Jakie krzewy są dobre na balkon?
Czytaj Dalej

Jakie krzewy są dobre na balkon?

Możesz mieć ogród na swoim balkonie wybierając rośliny, które są odpowiednie dla tej przestrzeni. Niektóre z nich to…