Jak zrobić fotel wiszący na balustradzie balkonowej

Jak zrobić fotel wiszący na balustradzie balkonowej

Jeśli szukasz nowego sposobu na siedzenie na balkonie, być może zastanawiasz się, jak zrobić fotel wiszący na balustradzie balkonowej. Istnieje kilka sposobów na wykonanie wiszącego fotela, a niektóre z nich polegają na użyciu desek i gumy piankowej, aby siedzisko było nośne. W niektórych przypadkach można nawet włożyć poduszkę z gumy piankowej do dolnej części fotela i przetestować ją w miejscu, aby upewnić się, że będzie wygodnie pasować.

Fotel kokonowy

Klasyczny styl baldachimu w fotelach wiszących znalazł nową formę dzięki temu nowoczesnemu ujęciu fotela kokonowego. Wykonany z nieprzejrzystej białej akrylowej podstawy z solidną tapicerowaną metalową podstawą, ten prosty, ale szykowny fotel jest idealnym dodatkiem do nowoczesnej przestrzeni. Oprócz tego, że jest lekki i wygodny, fotel ten może być również używany na boku, dzięki czemu doskonale nadaje się na balkony i inne przestrzenie zewnętrzne.

Możesz zrobić fotel huśtawkę kokonową na zewnętrzny taras lub balkon, wykorzystując stary fotel kokonowy i mocując go do sufitu za pomocą łańcuchów. Możesz też zrobić okrągłe wewnętrzne krzesło kokonowe wyłożone poduszkami i pokryć je tkaniną w neutralnym kolorze. Tak czy inaczej, ten styl będzie działał z każdym projektem wnętrza. Możesz nawet użyć go wewnątrz swojego domu, aby stworzyć przytulny kącik dla swoich gości.

Przecztytaj:  Jakie białe kwiaty są najlepsze na balkon?

Krzesło Drop

Prostym i efektownym sposobem na powieszenie krzesła na balkonie jest oplecenie go makramą. Tył krzesła jest opleciony wzorem szachownicy, a roboczy koniec liny jest przywiązany do obręczy, która tworzy ramę. Lina ta musi mieć maksymalną długość. Po tym kroku krzesło jest przymocowane do drugiej krawędzi łańcucha. Po zabezpieczeniu krzesła, można je powiesić gdziekolwiek się chce.

Na siedzisku krzesła wiszącego zwykle montuje się drewnianą deskę, aby dać mu solidną podstawę. W dolnej części siedziska można umieścić poduszkę z gumy piankowej i wypróbować ją. Istnieje kilka wersji tego, jak zrobić fotel wiszący na balkonie. Kroki są łatwe do naśladowania, a gotowy produkt jest wygodny i trwały. Aby wykonać swój własny, wykonaj poniższe kroki i ciesz się swoim nowym fotelem!

Sufitowy fotel wiszący

Jeśli chcesz mieć fotel wiszący, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć. Po pierwsze, musisz ustalić, czy możesz powiesić je pod sufitem, a jeśli tak, to jak wysoko możesz je umieścić. W obszarach miejskich zaleca się, aby powiesić go na monolitycznej płycie betonowej, ponieważ będzie to bardziej stabilne i wytrzymałe. Następnie trzeba będzie sprawdzić, czy między ścianą a krzesłem jest wystarczająco dużo miejsca, aby umożliwić wiercenie. Upewnij się również, że między krzesłem a ścianą jest co najmniej cztery do pięciu cm przestrzeni.

Przecztytaj:  Jak udekorować balkon zimą

Po podjęciu decyzji o miejscu zawieszenia krzesła, trzeba będzie przymocować śrubę oczkową. Aby przymocować śrubę oczkową do sufitu, będziesz potrzebował łącznika karabinkowego. Powinieneś być w stanie znaleźć to z wyszukiwarką stadniny. Następnie należy przymocować wspornik do ściany, upewniając się, że obejmuje on dwa sąsiednie legary. Następnie należy użyć 3-calowych wkrętów do drewna, aby przymocować wspornik do uchwytu sufitowego.

Fotel ze stojakiem

Typ wiszący to chyba najpopularniejszy typ fotela wiszącego. Fotel zawieszony jest na linie, która przymocowana jest do haka w suficie. Można dostać zarówno wersje szerokie, jak i wąskie. Wersja wisząca na stojaku jest nieco bardziej mobilna niż ta przymocowana do sufitu, co jest korzystne, jeśli pracujesz z ograniczoną przestrzenią. Z tym ostatnim będziesz miał znacznie mniejszy zakres ruchu, ale jest on idealny do użytku zewnętrznego.

W przeciwieństwie do wersji wiszącej, fotel wiszący do sufitu nie wymaga specjalnego montażu. Należy jednak upewnić się, że sufit jest wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać ciężar krzesła wiszącego. Najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który sprawdzi wytrzymałość sufitu.

Przecztytaj:  Jakie drewniane skrzynki na kwiaty wybrać na balkon

Fotel kokonowy ze stojakiem

Jeśli chcesz powiesić fotel na balkonie, możesz zdecydować się na fotel kokonowy ze stojakiem. W przeciwieństwie do tradycyjnych foteli, kokon obraca się i kołysze na wietrze, co daje poczucie unoszenia się nad ziemią. Fotele Cocoon można znaleźć w różnych cenach, od PS280 za pojedynczy wzór do PS1,200 za trzyosobowy.

Fotel Cocoon ma kształt zbliżony do jajka z solidną metalową podstawą i tapicerowaną metalową podstawą. Poduszka siedziska wyłożona jest miękką, tkaną tkaniną. Rama posiada wzór w kształcie pajęczyny, który przypomina prawdziwe ptasie gniazdo, a rozstawienie fotela na boki daje dużo miejsca na głowę, dzięki czemu można wygodnie siedzieć. Fotel Cocoon może być używany w stylu bocznym i huśtawkowym, a ponadto świetnie wygląda w nowoczesnych przestrzeniach.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie krzewy są dobre na balkon?
Czytaj Dalej

Jakie krzewy są dobre na balkon?

Możesz mieć ogród na swoim balkonie wybierając rośliny, które są odpowiednie dla tej przestrzeni. Niektóre z nich to…