Jak zamontować karnisz na balkonie bez wiercenia

Jak zamontować karnisz na balkonie bez wiercenia

Podwieszenie karnisza do sufitu wygląda bardzo naturalnie. Możesz użyć samoprzylepnych haczyków sufitowych, karniszy typu twist and fit lub uchwytów do mocowania karnisza do sufitu. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które ułatwią Ci montaż karnisza na balkonie.

Zawieszenie zasłon pod sufitem wygląda naturalnie

Jeśli masz mały balkon, możesz zawiesić zasłony pod sufitem. Wygląda to naturalnie i pozwoli uniknąć ryzyka, że będą się one przewracać, gdy zawieje wiatr – Odkrycie jest efektem pracy zespołu portalu jakrozmawiac.pl. Słupki z linkami nie są idealne do wieszania ciężkich zasłon, ponieważ mogą powodować wypadki. Inną opcją jest użycie haków samoprzylepnych. Limit wagi tych haków powinien być odpowiedni dla zasłon. Haki te są często spotykane na zasłonach zewnętrznych.

Zastosowanie samoprzylepnych haków sufitowych

Zastosowanie haków sufitowych z samoprzylepnym podkładem do montażu karnisza w balkonie nie wymaga wiercenia. Wystarczy tylko odkleić ochronny podkład i mocno docisnąć przez minutę. Po zamontowaniu haków należy odczekać co najmniej pół godziny przed powieszeniem zasłon. Możesz również chcieć użyć kieszeni na pręty lub zakładek, aby powiesić swoją zasłonę. Alternatywnie, możesz wybrać klipsy do pierścieni.

Niezależnie od tego, czy chcesz powiesić karnisz, czy małą roślinę domową, istnieje kilka sposobów na przymocowanie samoprzylepnego haka sufitowego do balkonu. Jeśli nie masz w suficie kołków rozporowych, możesz użyć kotew do suchej zabudowy. Są one bezpieczniejsze i mogą obsługiwać większą wagę niż inne metody. Wybierając odpowiedni typ haka, najpierw znajdź ćwiek w swoim suficie. Następnie wywierć mały otwór przy użyciu śruby lub wiertła, które jest nieco mniejsze niż sam hak. Następnie zainstaluj hak ręcznie lub za pomocą szczypiec. Jeśli używasz kotwy do suchej zabudowy, upewnij się, że wybrałeś produkt, który jest solidny i ma wysoką wagę.

Przecztytaj:  Jak udekorować swój balkon jesienią

Aby mieć pewność, że drążek będzie w stanie utrzymać ciężar zasłon, należy zważyć karnisz. Jego waga nie powinna przekraczać połowy całkowitej wagi zasłon. Jeśli dwa haki mają po 16 funtów, mogą utrzymać do 32 funtów wagi. Przed próbą powieszenia zasłon, upewnij się, że mierzysz odległość między karniszem a ścianą i zaznaczasz odległość ołówkiem. Upewnij się, że znaki są równe i pod odpowiednim kątem.

Zastosowanie karniszy skręcanych i dopasowanych

Masz problem z zamontowaniem karnisza na balkonie? Rozważ użycie karniszy skręcanych i pasowanych. Te karnisze są zaprojektowane tak, aby siedzieć wewnątrz okna i są wyposażone w dekoracyjne dodatki, które uatrakcyjniają wygląd pomieszczenia. Nie wymagają one również wiercenia i mogą być stosowane na oknach i drzwiach, które nie są obramowane. Należy jednak pamiętać, że te pręty nie nadają się do stosowania na balkonach.

Karnisze Twist and fit są świetną alternatywą dla tradycyjnych drążków. Obowiązuje tu taka sama koncepcja jak w przypadku karniszy napinających – pasują one w poprzek okna i sprawiają wrażenie osobnego karnisza, choć w rzeczywistości zasłona jest jednym elementem. Możesz wybierać spośród szczotkowanego brązu, olejowanego brązu lub metalicznych wykończeń. Użycie drążków twist and fit do montażu zasłony na balkonie to najprostszy sposób na powieszenie zasłon na balkonach.

Inną łatwą i niedrogą opcją zawieszenia zasłon na balkonach jest użycie pacek tapicerskich. W przeciwieństwie do tradycyjnych drążków, nie wymagają one wiercenia i pozostawią na ścianach dekoracyjne packi. I choć mogą one nie pozwolić na otwarcie zasłony, to i tak będą wyglądać równie dobrze jak te, które wymagają wiercenia. Pamiętaj tylko, aby zmierzyć dwa razy i wbić je mocno, aby uniknąć uszkodzeń.

Gdy uchwyt do montażu ściennego znajduje się na ścianie, możesz przymocować do niego karnisz. Aby zamontować karnisz, musisz użyć poziomicy stolarskiej, aby upewnić się, że wspornik jest wypoziomowany. Następnie użyj ołówka, aby zaznaczyć miejsca na otwory na śruby. Możesz również dodać tylny karnisz, jeśli chcesz. Można również dodać pierścienie do zasłon na górze głównego drążka.

Przecztytaj:  Jakie kwiaty wiszące będą najlepsze na balkon?

Używanie tiebacków

Aby zamontować karnisz na balkonie, należy najpierw przygotować odpowiednią deskę. Upewnij się, że nie ma na niej małych gałęzi lub gałązek. Następnie należy wygładzić powierzchnię papierem ściernym. Po tym trzeba przymocować dwa wsporniki po każdej stronie deski. Po ich zamocowaniu można powiesić zasłony, wsuwając je przez przelotki.

Alternatywnie, do powieszenia zasłony można użyć haków sufitowych lub belek. Należy jednak upewnić się, że pręty napinające są solidnie zamontowane w ścianie. W przeciwnym razie zasłona może się odbijać i spowodować wypadek. Drążek bez wiercenia jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli ściany są otynkowane lub wykonane z shiplapu. Jeśli chcesz powiesić karnisz na balkonie bez wiercenia, możesz również użyć prętów napinających, haczyków 3M Command Hooks, wsporników Kwik-Hang Curtain Rod Brackets lub prętów napinających. Do drzwi metalowych możesz również użyć prętów magnetycznych.

Jeśli nie czujesz się komfortowo wiercąc otwory w ścianach, możesz użyć pręta napinającego do powieszenia zasłon. Będzie to wymagało zmierzenia odległości okna i powieszenia go od góry lub od środka. Ta technika działa dobrze dla lekkich zasłon. Ciężkie zasłony prawdopodobnie będą wymagały tiebacks. Ponadto, pręt napinający nie jest przeznaczony do ciężkich zasłon o dużej wadze. W takim przypadku należy rozważyć zastosowanie ściągaczek.

Oprócz zastosowania ściągacza, można również przymocować karnisz do zewnętrznej strony zasłony za pomocą ozdobnego sznurka lub liny. Po podniesieniu zasłony można zamontować karnisz. Należy jednak pamiętać, że sznurek lub lina musi być wystarczająco długa, aby zasłony nie wyślizgnęły się z haków oczkowych. Jeśli nie możesz zdobyć karnisza, możesz zamiast niego kupić karnisz zewnętrzny.

Używanie wsporników bezuchwytowych

Montując karnisz na balkonie, należy zastanowić się, gdzie umieścić wsporniki. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań tego problemu, w tym użycie dekoracyjnych haczyków 3M Command. Te metalowe haczyki mogą utrzymać ciężar do pięciu funtów, a odmiana w kolorze olejowego, przecieranego brązu doskonale pasuje do ciemniejszych prętów. Istnieją również haki zaprojektowane specjalnie do użytku zewnętrznego. Może być potrzebny trzeci hak, aby równomiernie rozłożyć ciężar zasłony.

Przecztytaj:  Jak zrobić plastikowy ogródek na balkonie w domu

Pierwszym krokiem jest zmierzenie długości karnisza, w tym góry i dołu. Zaznacz te znaki, aby można było zawiesić drążek. Następnie powieś na drążku zasłonę, aby sprawdzić jej poziom. Następnie zainstaluj pręt w jego nowej lokalizacji, upewniając się, że znaki są na poziomie. Użyj stud finder, aby upewnić się, że uchwyty będą linii z stadninami na ścianie. Po zamocowaniu pręta, zainstaluj wsporniki, używając kotew ściennych do zamocowania ich do ściany.

Inną opcją jest użycie rurki kablowej do wykonania solidnego karnisza zewnętrznego. Rury przewodowe są również znane jako elektryczne rury metaliczne. Może trzeba mieć specjalistyczne narzędzia do instalacji tego typu pręta, ale ta opcja sprawi, że karnisz będzie niezwykle wytrzymały. Jedyną wadą rurki przewodowej jest to, że trzeba wywiercić otwory w ścianach i suficie.

Użycie wsporników beznarzędziowych może być bezproblemowym rozwiązaniem dla instalacji karnisza na balkonie. Zamiast wiercić otwory w ścianie, można użyć haczyków, które przykleja się do drzwi. Dzięki nim zasłony mogą wisieć na drążku, nie powodując uszkodzeń. Ponadto karnisze są zdejmowane, więc możesz je łatwo przenieść.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zrobić taras drewniany na słupach – Budowa od podstaw
Czytaj Dalej

Jak zrobić taras drewniany na słupach – Budowa od podstaw

Budowa trwałego tarasu drewnianego na słupach to świetny sposób na dodanie zarówno funkcjonalności, jak i piękna do Twojego domu. Odkryj krok po kroku, jak stworzyć solidną konstrukcję, wybierając idealne materiały i dbając o każdy detal. Poznaj tajniki projektowania tarasu, montażu fundamentów i konserwacji drewna, by cieszyć się wymarzoną przestrzenią zewnętrzną. Zobacz, jak łatwo podnieść wartość i atrakcyjność Twojego domu!