Czy balkon dodany do domu jest bezpieczny?

Czy balkon dodany do domu jest bezpieczny?

Budując balkon pamiętaj, że jest on przedłużeniem czterech ścian Twojego domu. Dzielisz tę przestrzeń z sąsiadami, więc musisz mieć na uwadze linię własności. Ponadto National Association of Home Builders zaleca zachowanie minimalnej odległości 30 cali między krawędzią balkonu a ścianą domu. O ile dobrze jest drzemać na balkonie, o tyle lepiej tam nie spać.

Wysokość balustrad

Odpowiednia wysokość balustrady na balkonie jest niezbędna dla bezpieczeństwa. W Nowym Jorku balustrady balkonowe są powszechne w budynkach mieszkalnych. Balustrady te są jednak narażone na silne wiatry i cykle zamrażania i rozmrażania. Ze względu na te czynniki, właściciele budynków muszą podjąć kroki w celu zapewnienia, że są one odpowiednio utrzymane. Wysokość balustrady na balkonie powinna spełniać minimalne wymagania Departamentu Budownictwa. Wysokość ta wynosi 36 do 42 cali powyżej pokładu balkonu, z jednym calem luzu pomiędzy słupkami balustrady. Dodatkowo, zarząd budynku powinien monitorować wszystkich mieszkańców, którzy stosują zabiegi podłogowe na swoich balkonach.

Wysokość balustrad na balkonie musi być mierzona w zależności od wysokości balkonu, można ją łatwo obliczyć na podstawie pomiarów balkonu. Na przykład balkon z legarami z drewna dwa na dziesięć może mieć 36 cali wysokości i 3 stopy szerokości. Wysokość balustrady na balkonie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych i mieszkańców budynku. W zależności od wielkości balkonu, można zwiększyć wysokość balustrady o jedną czwartą cala lub nawet więcej. W większości przypadków wysokość balustrady powinna być mierzona zgodnie z IBC (International Building Code) lub wysokością balkonu, co może mieć miejsce w danym przypadku.

W ramach procesu instalacji, wysokość balustrad na balkonie musi być odpowiednio zabezpieczona. Niektóre wspólnoty zabraniają takich instalacji, dlatego wymagają montażu poręczy. Innym sposobem zabezpieczenia balustrady jest wywiercenie otworów w płycie plexi. Jeśli istnieje istniejąca balustrada balkonowa, wykonawca może zamocować nad nią grubszy arkusz plastiku.

Wymagane pozwolenia

Dodanie balkonu do domu wymaga uzyskania pozwolenia od władz lokalnych. Ważne jest, aby uzyskać niezbędne pozwolenia, aby zapewnić, że nowy balkon spełnia lokalne kody budowlane i zachowuje integralność domu. Licencjonowani wykonawcy są w stanie przeprowadzić Cię przez proces uzyskiwania pozwoleń i pomóc Ci wybrać idealny projekt dla Twojego domu. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń można rozpocząć budowę nowego balkonu.

W większości przypadków potrzebne są pozwolenia na wszelkie dodatki do domu. Na obszarach miejskich pozwolenia są prawie zawsze wymagane. Jednak w gminach i miastach często są one wymagane. Powodem tego jest kontrola wzrostu i utrzymanie wiejskiego charakteru. Ważne jest, aby zrozumieć, że przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego i kody budowlane mają zastosowanie do projektu i układu balkonu. Aby zapewnić sobie aprobatę sąsiadów, należy upewnić się, że uzyskano ich zgodę przed próbą dodania balkonu do domu.

Przecztytaj:  Jakie lampy wybrać do oświetlenia lady

Przed dodaniem balkonu do domu należy skonsultować się z lokalnym wydziałem zagospodarowania przestrzennego, aby ustalić, jakie pozwolenia są potrzebne do realizacji projektu. Niektóre zezwolenia są wymagane w przypadku nowych zabudów balkonów, inne natomiast są wymagane w przypadku określonego poziomu zabudowania. Oprócz przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego, prawo budowlane może również regulować wysokość i szerokość obudowy, a także rodzaj materiałów, których można użyć. W niektórych przypadkach pozwolenia budowlane są wymagane również w przypadku pełnowymiarowych balkonów dołączonych do domu.

Dodanie balkonu do domu jest niezwykle popularnym sposobem na dodanie przestrzeni do domu. W tym celu może być potrzebne pozwolenie na budowę, ale zazwyczaj nie jest ono konieczne, jeśli dobudówka służy jedynie celom estetycznym. Pozwolenia budowlane są również wymagane dla niektórych zmian strukturalnych, takich jak dodanie nowego pokładu lub zainstalowanie świetlika. Lista jest długa, a pozwolenie na dodanie balkonu jest prawie zawsze konieczne.

Wspólne problemy z balkonami

Balkony narażone na działanie ekstremalnych warunków pogodowych są podatne na szereg wspólnych problemów. Często zdarza się, że woda gromadzi się w miejscach pokrytych płytkami lub odeskowaniem. Jeśli obszary te nie są utrzymywane w stanie suchym, mogą nigdy w pełni nie wyschnąć. Stała ekspozycja na sól w powietrzu, wiatr deszcz i inne zanieczyszczenia mogą powodować pogorszenie betonu i dekowania. Ponadto, długotrwałe narażenie na działanie czynników zewnętrznych może spowodować uszkodzenie membrany hydroizolacyjnej i w konsekwencji pęknięcia płyt.

Najlepszym czasem na dokonanie napraw jest okres przed intensywnym użytkowaniem w miesiącach letnich i po ustaniu temperatur ujemnych. Jeśli balkon betonowy jest instalowany, należy zlecić jego kontrolę wykwalifikowanym ekspertom inżynieryjnym. Wybierz firmę inżynieryjną, która ma doświadczenie w przywracaniu balkonów. Dla lokatorów w wynajmowanych mieszkaniach, ważne jest, aby być świadomym tych problemów i powiadomić właściciela o wszelkich obszarach problemowych. W nagłych wypadkach należy skontaktować się z właścicielem i zorganizować eksperta do zbadania balkonu.

Wniknięcie wody może spowodować rozległe szkody, a nawet awarię konstrukcji. Konstrukcja balkonu odgrywa istotną rolę w zapobieganiu szkodom wyrządzonym przez wodę. W kolejnych punktach dowiesz się o niektórych typowych problemach z balkonami. Dbając o te problemy, będziesz cieszyć się zaletami stylowego i wygodnego balkonu przez cały rok. Oprócz ochrony konstrukcji przed wilgocią, izolacja chroni przed wilgocią i zapewnia przytulne uczucie.

Przecztytaj:  Jakie rośliny zielone są najlepsze na balkon?

Głównym winowajcą przecieków na balkonie jest sama membrana. Jeśli płytki i odeskowanie zawiodły, konieczna może być ich wymiana lub uszczelnienie całej konstrukcji za pomocą uszczelniacza penetrującego. Innym poważnym problemem jest gromadzenie się wody. Prowadzi to do zwiększonego ciśnienia wody i zwiększonej ilości wycieków wody. Jeśli jesteś w stanie zidentyfikować i naprawić te problemy, będziesz oszczędzać pieniądze i czas. W większości przypadków można to zrobić samodzielnie, jeśli problem jest niewielki.

Wymagana konserwacja

Konserwacja wymagana dla balkonu dodanego do domu powinna być wykonywana regularnie. Na balkonie nie powinny znajdować się ciężkie przedmioty, takie jak grille, ponieważ mogą one spowodować szybkie zniszczenie membrany hydroizolacyjnej. Ponadto, żwir i piasek może spowodować uszkodzenie hydroizolacji pokładu. Ponadto, balkon może być podatny na zagrożenia pożarowe, więc ważne jest, aby śledzić wszelkie problemy natychmiast. Powszechne jest, że dokumenty stowarzyszenia rozdzielają obowiązki konserwacyjne pomiędzy właścicieli i zarząd, ale czasami pomijają one obszary balkonów. Ponadto starszy dokument stowarzyszenia może nie wspominać o balkonach.

Wymagania dotyczące konserwacji balkonu mogą być różne w zależności od rodzaju materiału i konstrukcji balkonu. Materiały powinny być regularnie sprawdzane i uszczelniane, aby zapobiec przesiąkaniu wody. Poza tym balkon powinien mieć odpływy wolne od wszelkich zanieczyszczeń, które mogą je zatkać. Innym ważnym aspektem konserwacji balkonu jest to, że wyposażenie dodane przez mieszkańców może powodować problemy z bezpieczeństwem, takie jak gorąca wanna, grill lub palne meble.

Konserwacja wymagana w przypadku balkonu dodanego do domu jest niezbędna

Instalując balkon, należy sprawdzić, z jakiego materiału wykonana jest podłoga. Drewno, winyl lub cement to popularne materiały na balkon. Drewno ma najlepszą estetykę, ale wymaga więcej konserwacji niż inne materiały. Kompozyt drewniany jest podobny do drewna, ale jest tańszy i wymaga mniejszej konserwacji. Może być jednak kosztowny. Powinieneś upewnić się, że przed podjęciem decyzji skonsultujesz się z profesjonalistą. Jeśli nie jesteś pewien, który materiał wybrać, zapytaj swojego budowniczego lub architekta.

Bezpieczeństwo zwierząt domowych i dzieci

Zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom domowym i dzieciom na balkonie jest niezbędne dla własnego bezpieczeństwa. Koty i psy mogą łatwo spaść z balkonu, poparzyć się o gorące grille lub połknąć toksyczne rośliny domowe. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje zwierzęta i dzieci będą bezpieczne na balkonie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz balkon, upewnij się, że jest on zamknięty. Upewnij się, że poręcze na balkonie są dobrze zamocowane.

Przecztytaj:  Jaki dywan można dać na balkon?

Poręcz na Twoim balkonie powinna znajdować się na wysokości odpowiedniej dla dziecka, aby mogło bezpiecznie dosięgnąć. W większości przypadków wysokość ta wynosi 36 do 42 cali od ziemi. Dla pewności sprawdź lokalne przepisy budowlane. Upewnij się również, że ostrzegasz swoje dzieci o niebezpieczeństwach związanych z wychodzeniem na nieogrodzony balkon i zniechęcasz je do tego. Wyjaśnij im konsekwencje tego niebezpiecznego zachowania. Jeśli balkon nie ma zamykanej bramy, rozważ zakup bramki dla zwierząt lub bramki dla dzieci.

Innym sposobem ochrony dzieci i zwierząt domowych jest zainstalowanie barierek ochronnych. Możesz kupić siatki ochronne dla dzieci w sklepach z artykułami dziecięcymi lub zamówić je online. Alternatywnie możesz zainstalować plastikowe ogrodzenie ogrodowe lub ogrodzenie metalowe. Przed zainstalowaniem któregokolwiek z tych środków należy sprawdzić zasady stowarzyszenia apartamentów lub kondominiów. Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie arkuszy akrylowych i przymocowanie ich do szyn za pomocą nylonowych opasek kablowych. Te opcje będą bardziej skuteczne niż użycie drutu z kurczaka lub arkuszy akrylowych.

Oprócz ogrodzeń, powinieneś również zainstalować siatkę dla psów na swoim balkonie. Dzięki temu Twój pupil nie będzie mógł wyskoczyć z balkonu, jeśli pozostawisz go otwartym. Rodzaj siatki, którą wybierzesz, zależy od tego, czy Twój pupil gryzie lub drapie rzeczy. Jeśli to robią, drobny drut z kurczaka jest doskonałą opcją. Są one mocniejsze i bardziej trwałe niż ich plastikowe odpowiedniki. Jeśli masz psa, który lubi żuć, rozważ użycie siatki ogrodzeniowej.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak udekorować balkon zimą
Czytaj Dalej

Jak udekorować balkon zimą

Dekoracja zimowa może być wykonana przy użyciu różnych akcesoriów. Należą do nich Space heaters, Chimenea fireplace, Outdoor curtains,…