Jaka aranżacja na balkon jest dobra dla pelargonii?

Jaka aranżacja na balkon jest dobra dla pelargonii?

Jaka aranżacja na balkon jest dobra dla pelargonii? Geranium dobrze rozwija się na balkonie i może być używane w wiszącym koszu. Ta roślina zielna ma klapowane liście i pięciopłatkowe kwiaty. Niektóre odmiany są wieloletnie, podczas gdy inne są roślinami domowymi. Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj pelargonii jest odpowiedni dla Twojego balkonu, przeczytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek.

Sadzenie pelargonii na balkonie jest dobre dla pelargonii

Korzyści z sadzenia pelargonii na balkonie są liczne. Przede wszystkim są one w stanie zregenerować się po każdych warunkach pogodowych i w krótkim czasie mogą wrócić do kwitnienia. Geranium bardzo dobrze rosną na balkonie i można się spodziewać, że latem wystrzelą na pełną wysokość. Zakwitną ponownie po przejściu ostatnich przymrozków, a także potrafią się zregenerować po innych zagrożeniach meteorologicznych, takich jak burza z gradem czy okres ulewnych deszczy.

Kolejną zaletą pelargonii na balkonie jest to, że łatwiej jest je chronić przed zimną pogodą. Jeśli masz balkon wychodzący na północ, rozważ wybór innej rośliny na letniego towarzysza. Pelargonie również preferują rozproszone światło, dlatego należy je posadzić w kwietniu. Należy jednak chronić je przed ulewnymi deszczami w lecie. I jak wspomniano wcześniej, lubią one pełny cień lub częściowy cień światła.

Przecztytaj:  Czy pomidory na balkonie to dobra dekoracja?

Jedną z zalet pelargonii na balkonie jest to, że świetnie wyglądają i są bardzo łatwe w pielęgnacji. Geranium są łatwe w pielęgnacji, ale należy upewnić się, że wybierzemy pojemnik ze spodkiem, który wyłapie nadmiar wody. Następnie na spodku umieść doniczkę z rośliną i wszystko będzie gotowe.

Łączenie pelargonii z innymi łatwymi w uprawie roślinami w celu stworzenia całorocznego nasadzenia towarzyszącego

Pelargonie są wszechstronne i stanowią doskonałe rośliny towarzyszące. Są dostępne w różnych kolorach i mają liście, które mogą naśladować każdy motyw ogrodowy. Co więcej, są wolne od szkodników i nie wymagają stosowania chemicznych pestycydów ani środków grzybobójczych. Możesz więc wybrać najlepszą kolorystycznie pelargonię do posadzenia w swoim krajobrazie.

Geraniums są również znane z odstraszania szkodników, w tym chrząszczy, królików i jeleni. Geranium to także dobry wybór do pojemników, ponieważ można je przenieść do wnętrza i przetrwać zimę. Gdy nadejdzie sezon zimowy, wystarczy wynieść je na zewnątrz na wiosnę. Przetrwają zimę i będą jeszcze piękniejsze niż przed nią!

Przecztytaj:  Jaka moskitiera jest dobra na balkon w bloku?

Aby w pełni wykorzystać potencjał pelargonii, wybierz rośliny towarzyszące o podobnych wymaganiach w zakresie wody, słońca i gleby. Mięta i begonia są idealne, ponieważ lubią podobne warunki cieniowania. Mięta to kolejny dobry wybór do sadzenia w towarzystwie, ponieważ obie rośliny są łatwe w uprawie i wymagają umiarkowanej ilości wody. Geranium Cranesbill wygląda wspaniale na tle zielonej mięty.

Wybierając rośliny towarzyszące dla pelargonii, można wybrać te o wyjątkowym ulistnieniu i kolorach. Słodka winorośl jest doskonałym wyborem dla strefy 8 lub wyższej, a dichondra, lukrecja i variegata bazylia są świetnymi roślinami do wypróbowania. Można także spróbować posadzić pelargonie z innymi łatwymi w uprawie roślinami, takimi jak słodka winorośl i brokuły.

Zimowanie pelargonii

Pelargonie to odporne rośliny, które nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Ich kwiaty są kolorowe i występują w całej gamie barw, często dwutonowych lub wzorzystych. Odmiana ‘Mosaic Purple’ charakteryzuje się paskami na płatkach. Niektóre odmiany pelargonii potrzebują chłodniejszych nocy, aby zakwitnąć. Można spróbować wyhodować pelargonie z nasion. Następnie można je przesadzić na balkon.

Aby przezimować pelargonie, należy koniecznie pobrać sadzonki późną jesienią, przed pierwszymi przymrozkami. Przy pobieraniu sadzonek należy używać ostrego sekatora i ciąć tuż pod podstawą liścia. Usuwamy dolne liście i pąki z łodygi, a następnie sadzonki sadzimy w świeżej ziemi. Sadzonki należy umieścić w dobrze zdrenowanej doniczce. Po wytworzeniu się nowych korzeni przesadź roślinę w słoneczne miejsce i dobrze ją podlej.

Przecztytaj:  Jak dodać balkon do domu

Po przycięciu pelargonii nadszedł czas, aby przechować je na zimę. Na szczęście w zimnym klimacie pelargonie mogą zimować w pomieszczeniach. Można je umieścić w plastikowej torbie i trzymać w chłodnym, ciemnym miejscu. Wystarczy upewnić się, że temperatura gleby pozostaje 50 stopni Fahrenheita lub mniej podczas zimowych miesięcy. Przed umieszczeniem pelargonii w pojemnikach należy delikatnie wstrząsnąć, aby usunąć z nich ziemię. Pozwól korzeniom całkowicie wyschnąć przed włożeniem ich do pojemnika.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie krzewy są dobre na balkon?
Czytaj Dalej

Jakie krzewy są dobre na balkon?

Możesz mieć ogród na swoim balkonie wybierając rośliny, które są odpowiednie dla tej przestrzeni. Niektóre z nich to…
Jak udekorować balkon zimą
Czytaj Dalej

Jak udekorować balkon zimą

Dekoracja zimowa może być wykonana przy użyciu różnych akcesoriów. Należą do nich Space heaters, Chimenea fireplace, Outdoor curtains,…
Jaki dywan można dać na balkon?
Czytaj Dalej

Jaki dywan można dać na balkon?

W zależności od rodzaju dywanu, który wybierzesz, patio na parterze może skorzystać z dywanu, jak również. Ten artykuł…