Jak urządzić salon w stylu angielskim

Jak urządzić salon w stylu angielskim

Jeśli chcesz stworzyć salon w stylu angielskim, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć. Te style zazwyczaj zawierają Tradycyjne meble, Kwiatowe druki, i antyczne znaleziska. Używanie tych kawałków w twoim salonie może pomóc ci stworzyć piękny pokój, który odzwierciedla historię i charakter Anglii. Czy szukasz przytulnej i ciepłej przestrzeni życiowej lub współczesnego wyglądu z nowoczesnym twistem, oto co należy zrobić.

Tradycyjne meble

Używając tradycyjnych mebli w salonie w stylu angielskim, powinieneś wybrać kawałki o klasycznych kształtach i tkaninach. Sofa Chesterfield jest przykładem tego typu wzornictwa. Wybierz sofę ze skóry lub tkaniny w kratkę, aby dodać klasycznego stylu do swojego salonu. Użyj różnych wykończeń w całym salonie, zachowując spójny wygląd. Wykończ swój pokój tradycyjnymi meblami miękkimi, takimi jak chintz, kwiatowe nadruki i ciężkie hafty.

Tradycyjne style projektowania mają swoje korzenie w latach 1600, kiedy to bogaci ludzie zaczęli ozdabiać swoje domy wyszukanymi wzorami. Styl ten zyskał na popularności, gdy modne stały się dobrze wykonane meble z ozdobnymi detalami. Dziś tradycyjne meble charakteryzują się elementami z ciemnego drewna, złotymi akcentami i łagodnymi krzywiznami. Warto również wybrać pluszowe tkaniny i tapicerowane wezgłowia, które doskonale pasują do tradycyjnych stylów.

Przecztytaj:  Jak urządzić salon w stylu rustykalnym

Antyczne znaleziska

Łącząc w jednym pomieszczeniu meble nowoczesne i antyczne, należy pamiętać o zasadzie 80/20. Podczas gdy 80 procent mebli w Twoim domu będzie nowoczesne, wybierz 20 procent zabytkowych kawałków, aby wprowadzić unikalny element. Nie musi to być duży mebel, ale raczej małe szczegóły. Dobrym przykładem jest dywanik z nadrukiem zwierzęcym lub ręcznie tkany perski dywan. Następnie złagodź jasne meble tapicerowane tkaninami w odcieniach ziemi.

W małym salonie duże meble mogą sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się większa, dzięki czemu pokój będzie sprawiał wrażenie większego. To samo dotyczy pokoju w stylu współczesnym. Niewielki stół jadalny może służyć jako dostojny punkt centralny w nowoczesnej przestrzeni, jeśli zostanie umieszczony na środku pokoju. Współczesne akcenty mogą być umieszczone w pokoju, aby uzupełnić stół jadalny. Po wybraniu centralnego punktu pokoju, wybierz nowoczesne elementy, które będą go dopełniać.

Symetryczny układ

Jeśli szukasz równowagi między dramatyzmem a wygodą, powinieneś spróbować asymetrycznego układu w swoim salonie. Asymetryczne układy tworzą równowagę poprzez staranne rozmieszczenie przedmiotów w pomieszczeniu. Możesz również spróbować użyć luster jako centralnego punktu zaniku. Te dwa typy układy dadzą ci zrównoważony wygląd bez kompromisu na estetyce. Musisz jednak pamiętać, że asymetryczne projekty mogą nie być odpowiednie dla wszystkich rodzajów pomieszczeń.

Przecztytaj:  Jak zrobić stelaż pod regipsy na ścianie - Instrukcje montażu

Angielski styl wiejskiego domu jest znany z mieszania starożytnych tradycji ze współczesną technologią. Ten rodzaj stylu dekoracji jest popularny wśród kolekcjonerów porcelany. Jeśli nie masz pieniędzy na zakup nowych mebli, możesz je przemalować, aby nadać im antyczny wygląd. Alternatywnie możesz pokryć swoją sofę i krzesła piękną tkaniną, aby przywołać angielski styl wiejski. Innym sposobem na odtworzenie atmosfery salonu w stylu angielskim jest powieszenie na ścianach małych zdjęć rodzinnych.

Kwiatowe nadruki

Kwiatowe nadruki to klasyczny sposób na dodanie koloru do pokoju i stworzenie ponadczasowego wyglądu. Ale kwiaty nie powinny być używane w sposób, który przytłacza inne elementy wystroju. Wzór na tapecie musi być w tym samym kolorze co pomieszczenie. Istnieją jednak inne sposoby, w jakie można wykorzystać kwiatowe wydruki, aby ożywić pokój. Można je wykorzystać jako punkt centralny na ścianach.

Aby stworzyć prawdziwie romantyczny salon, użyj kwiatowych nadruków do zaakcentowania pokoju. Połącz je z jednobarwnym dywanem, który będzie pasował do kolorów pozostałych elementów. I spraw, by kwiatowa sofa stała się głównym punktem pokoju, mieszając i dopasowując różne kwiatowe wzory na stole. Upewnij się, że sofy są wykonane z tej samej tkaniny co reszta pokoju, aby wyglądał on jak najbardziej jednolicie.

Przecztytaj:  Jak urządzić kuchnię w stylu meksykańskim

Regały na książki

Aby stworzyć jednolity wygląd, użyj koordynujących kolorów i wzorów. Regały na książki mogą być śmiałe, stonowane lub niedopowiedziane. Regały na książki w salonie w stylu angielskim pasują do nowoczesnej estetyki. Domowy gabinet projektantki Fiony Lynch prezentuje regał w kolorze inky z elegancką drabiną. Projektantka umieściła również dekoracyjną półkę nad wbudowanym regałem na książki, aby pomieścić swoją kolekcję powieści.

Podczas gdy regał rozpościerający się po pokoju może być idealnym wykorzystaniem przestrzeni ściennej, nie każdy salon jest na niego wystarczająco duży. Zamiast blokować okno, rozważ wbudowanie półek pod biurkiem. To rozwiązanie działa dobrze, jeśli biurko nie zasłania okien. Jeśli masz mały salon, rozważ budowę ukrytych drzwi pod biurkiem, aby zapewnić miejsce na książki bez blokowania widoku.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Gdzie zaprojektować wnętrze domu
Czytaj Dalej

Gdzie zaprojektować wnętrze domu

Jest wiele miejsc, w których można czerpać inspirację do projektowania wnętrz domu, ale to od czego zacząć jest…