Jak urządzić salon w stylu greckim

Jak urządzić salon w stylu greckim

Wprowadzenie stylu greckiego do swojego domu jest proste. Wszystko polega na dobraniu odpowiednich dodatków, takich jak zasłony, tkaniny damasceńskie i kolumny. Alternatywnie możesz wybrać bardziej nowoczesny wygląd, stosując teksturowany tynk i ciemną drewnianą podłogę. Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru, rozważ elementy, które definiują styl grecki. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Prześwitujące zasłony

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalną atmosferę w swoim salonie, rozważ użycie prześwitujących zasłon w oknach. Grecy polegają na obfitym świetle słonecznym, aby oświetlić swoje domy, a przezroczyste tkaniny, których używają, są idealne dla tego wyglądu. Sheer zasłony dla okien są także wielkie dla pozwalać światło w pokój i oddawać uczucie styl Ancient Grecki suknia. Jeśli wolisz kontrolować ilość światła wpadającego do domu, możesz zainstalować okiennice wewnętrzne, które są zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Nie wymagają one prania i nie powodują bałaganu.

Sheer zasłony są świetne do salonów, a mogą być używane w każdym pomieszczeniu w domu. Mogą one natychmiast przekształcić pokój, a Ty możesz wybierać spośród różnych typów. Wybierz solidne zasłony blackout dla prywatności lub wybierz panele sheer, jeśli chcesz wykorzystać jaśniejsze światło słoneczne. Te zasłony okienne są wykonane z trwałej tkaniny, która pozwala w dużej ilości światła. Posiadają one również specjalne otwory umożliwiające zamontowanie 4-calowego karnisza – Ta sekcja jest dziełem specjalistów portalu Świat Ogrodu i Domu.

Przecztytaj:  Jak urządzić pokój w stylu żeglarskim

Kolumny

Jak zrobić pokój dzienny w klasycznym greckim stylu zaczyna rozważać architektoniczne cechy ten okres. Grecy mają długą historię używania jaskiń kredowych jako domów dla swoich rodzin, więc projekt ich salonów często zawiera proste białe przestrzenie, półokrągłe okna i kolumny. Ten styl jest najbardziej efektywny w nowoczesnym domu, gdzie szukasz stylowej, ale wygodnej przestrzeni życiowej.

Tradycyjnie we wnętrzach domów w stylu greckim wykorzystuje się kolumny, aby przyciągnąć uwagę. Często domy greckie mają wysokie sufity, ale użycie kolumn jest doskonałym sposobem na stworzenie iluzji pionowej przestrzeni. Innym świetnym sposobem na stworzenie poczucia pionowej przestrzeni jest wyeksponowanie pionowych roślin wewnętrznych lub użycie długiego, cienkiego gobelinu ściennego. Ponieważ greckie domy mają wysokie sufity, muszą być ozdobione wyższymi meblami i ścianami, aby stworzyć poczucie pionowego ruchu.

Tkanina damasceńska

Wybór tkaniny damasceńskiej do salonu w stylu greckim będzie odważnym posunięciem, ponieważ wzór ten znany jest z symetrycznych projektów. Pierwotnie ten wzór tkaniny był dostępny tylko dla królewskich i szlacheckich rodzin. Jednak po wynalezieniu krosna żakardowego, stał się dostępny dla ludzi klasy średniej, a także bogatych kupców i przemysłowców. Ten styl tkanin pozostał popularny, choć od czasu swojego renesansowego szczytu pojawił się i zniknął.

Materiał ten jest bardzo trwały i tani w produkcji, a jednocześnie zachowuje klasyczny charakter. Chociaż druki adamaszkowe były używane w modzie, są one najbardziej powszechne w wystroju domu. Damaszki są używane na draperiach, tapicerkach i mocnych pościelach, w tym poduszkach i kocach. Są również popularne na dywanikach, a ciemniejsze kolory sprawiają, że są mniej widoczne, gdy są zabrudzone.

Przecztytaj:  Jak urządzić kuchnię w stylu toskańskim

Tynk strukturalny

Salon w stylu greckim wygląda olśniewająco, gdy jest otynkowany tynkiem strukturalnym. W przeciwieństwie do zwykłej farby, tynk strukturalny odbija światło słoneczne i przywołuje naturalne piękno piasku i mułu. Nowoczesne domy posiadają również tynk strukturalny na suficie, który nazywamy sufitem popcorn. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieją nowe rodzaje tapet, które naśladują wygląd tynku strukturalnego bez potrzeby wykwalifikowanego tynkarza.

Wystrój ścian w stylu greckim wymaga pewnej szczególnej troski. Na ścianach nie może znaleźć się zwykła papierowa tapeta, która będzie zaprzeczeniem stylu. Do tego celu nadaje się tylko wysokiej jakości tynk strukturalny, który występuje tylko w pastelowych odcieniach. Możesz ozdobić ściany geometrycznym lub roślinnym wzorem. Możesz także stworzyć mały fresk w płycie gipsowej i umieścić go we wnęce. Należy pamiętać, że ściany nie powinny być zbytnio dekorowane.

Fototapety ścienne

Aby nadać swojemu salonowi wygląd w stylu greckim, rozważ pomalowanie ścian tynkiem strukturalnym. Tekstura pomaga odbijać światło i przywołuje piękno piasku i mułu. Styl ten jest również powszechny w greckiej architekturze, więc możesz zastosować tę samą teksturę na suficie. Dekoracyjne kolumny faux mogą być używane jako donice, postumenty lub elementy dekoracyjne. Można również znaleźć odlewane ornamenty gipsowe przypominające klasyczne motywy dekoracyjne, które nadają każdemu pomieszczeniu wygląd w stylu greckim.

Przecztytaj:  Jak urządzić kuchnię w stylu greckim

Dywany od ściany do ściany nie są opcją w tradycyjnym greckim wzornictwie. Podłogi wyłożone płytkami mają klasyczny wygląd i zapewniają chłód latem. W zimie dywany mogą zapewnić ciepło. Geometryczne wzory są szczególnie popularne, zwłaszcza w kolorze niebieskim i białym. Możesz również zdecydować się na fototapety przedstawiające starożytne greckie sceny. Te wzory będą świetnie pasować do Twojego salonu.

Lekkie tkaniny

Istnieje kilka różnych lekkich tkanin, które możesz wybrać do swojego inspirowanego Grecją salonu. Grecy używali różnorodnych naturalnych barwników, w tym Cochineal, Indigo, i Logwood. Te tkaniny są także znani jako tkaniny netto lub Ninon. Ze względu na ich błyszczący wygląd i wyraźną rękę, tkaniny te są idealne na zasłony i pościel. W zależności od preferencji stylistycznych, możesz nawet stworzyć własną lekką tkaninę, którą wykorzystasz w swoim salonie.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Gdzie zaprojektować wnętrze domu
Czytaj Dalej

Gdzie zaprojektować wnętrze domu

Jest wiele miejsc, w których można czerpać inspirację do projektowania wnętrz domu, ale to od czego zacząć jest…
Jak rozjaśnić wnętrze domu
Czytaj Dalej

Jak rozjaśnić wnętrze domu

Po pierwsze, zdecyduj się na kolorystykę. Ciemny odcień koloru będzie trudny do rozjaśnienia, więc zamiast niego wybierz jasny.…