Jak urządzić kuchnię przyjazną środowisku

Jak urządzić kuchnię przyjazną środowisku

Ekologiczna kuchnia jest nie tylko estetyczna, ale także przyjazna środowisku. Istnieje wiele sposobów, aby uczynić Twoją kuchnię ekologiczną, od używania materiałów z odzysku, gdy tylko jest to możliwe, do wyboru ekologicznych blatów. Możesz również użyć bardziej energooszczędnego oświetlenia w swojej kuchni i zmniejszyć ilość odpadów. Te wskazówki pomogą Ci stworzyć ekologiczną kuchnię, która będzie odzwierciedlać Twój osobisty styl. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Ostatecznie, Twoja nowa ekologiczna kuchnia będzie rajem dla wszystkich w Twojej rodzinie.

Energooszczędne oświetlenie

Żarówki LED, czyli żarówki zużywające mniej energii, to świetny sposób na poprawienie wyglądu Twojej kuchni bez rozbijania banku. Jedna listwa LED wystarcza na 40 000 godzin pracy, co oznacza, że oszczędzasz pieniądze na rachunkach za energię, a jednocześnie dodajesz ciepły blask do swojej kuchni. Diody LED są również trwalsze, co jest plusem dla środowiska i portfela.

Świadomi ekologicznie projektanci kuchni zalecają używanie światła tylko tam, gdzie jest ono potrzebne. Kuchnia, która jest nadmiernie oświetlona, nie jest zbyt estetyczna. Zamiast tego użyj oświetlenia zadaniowego, aby podkreślić obszary robocze, podczas gdy oświetlenie nastrojowe tworzy atmosferę. Ten rodzaj oświetlenia jest idealnym wyborem dla ekologicznego stylu życia. Możesz nawet dodać żyrandol nad wyspą. Ważne jest, aby rozważyć ogólną efektywność energetyczną oświetlenia przed zakupem i instalacją oświetlenia akcentującego.

Przecztytaj:  ​Nowoczesne krzesło dla nastolatka – Herman Miller Mirra 2 Chair

Redukcja odpadów kuchennych

Pierwszym krokiem w tworzeniu bardziej zrównoważonej kuchni jest redukcja odpadów. Odpady generowane w typowej kuchni mogą pochodzić z produktów przed- i poużytkowych. Na przykład weź pod uwagę liczbę ręczników papierowych używanych do sprzątania kuchni oraz to, ile pojemników na wynos przyniosą do domu Twoi klienci. Wiele restauracji i kawiarni zaczęło pozwalać klientom na przynoszenie własnych pojemników. Aby pomóc w zmniejszeniu ilości odpadów w typowej kuchni, zaoferuj używanie przyborów i pojemników wielokrotnego użytku przy zamawianiu jedzenia na wynos. Jeśli zajmujesz się serwowaniem jedzenia, powinieneś również zapewnić swoim klientom szklane i stalowe pojemniki.

Następnie upewnij się, że jesteś świadomy dat ważności i zaaranżuj swoją spiżarnię i lodówkę tak, aby artykuły przeterminowały się najwcześniej. Nikt nie chce jeść spleśniałego jogurtu, prawda? Warto przejrzeć zawartość spiżarni i lodówki przed zakupami spożywczymi, aby przypadkiem nie kupić podwójnych produktów. Posiadanie oddzielnych pojemników na śmieci również przyspieszy i ułatwi ten proces.

Wybór ekologicznych blatów

Możesz uzyskać świetny stosunek jakości do ceny, używając ekologicznego blatu do swojej kuchni w stylu eko. Jest tak dlatego, że jest on wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, które rozkładają się przez wiele dziesięcioleci, nie uwalniając szkodliwych trucizn. Doda on również styl do Twojej kuchni, jednocześnie pomagając planecie. Ekologiczne blaty występują w wielu różnych materiałach, w tym z drewna, żywicy, kamienia i metali. Oto kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać przed wyborem ekologicznych blatów do kuchni.

Przecztytaj:  Jak zrobić deski - Obróbka drewna

Terrazzo: Materiał kompozytowy wykonany z kamienia i wiórów szklanych, terrazzo jest przyjazny dla środowiska i ma wysoką zawartość recyklingu. Substancje wiążące mogą być wolne od lotnych związków organicznych i również nadają się do recyklingu. Terrazzo jest dostępne w postaci płytek i płyt, a także ma długą żywotność. Jednak nie możesz poddać tego blatu recyklingowi, gdy go wymienisz. Jeśli więc chcesz uniknąć blatów z polietylenu o wysokiej gęstości, rozważ inny rodzaj materiału.

Wybór ekologicznych backsplashes

Drewno z odzyskanych palet to świetny wybór na backsplash w stylu eko. Wystarczy pociąć je na 18-calowe deski i dobrze wytrzeć przed przyklejeniem ich do ściany za pomocą płynnych gwoździ. Nie tylko będą miały rustykalny wygląd, ale są też praktycznie darmowe. Bambus jest świetną opcją, jak również. Można go łatwo kupić w centrach domowych i przymocować do ściany za pomocą cienkich gwoździ lub kleju budowlanego.

Istnieje wiele zrównoważonych i pięknych opcji dostępnych dla twojego backsplashu kuchennego w stylu eko, od szkła po ceramikę. Niektóre z przyjaznych środowisku opcji są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu szklanych butelek, skrawków aluminium i starych toalet. Można nawet DIY projekt siebie, jeśli jesteś poręczny. A jeśli jesteś przyciśnięty do gotówki, można użyć backsplash, który jest wykonany z postconsumer recyklingu szkła. To szkło jest pozyskiwane z recyklingu krawężników szkła. Innym wyborem jest seria Savoy firmy Ann Sacks, która jest wykonana w 21 procentach z przetworzonej zawartości poprzemysłowej i odpadów ceramicznych.

Przecztytaj:  Jak urządzić kuchnię w stylu wiktoriańskim

Wybór ekologicznych zlewozmywaków

Jeśli chcesz uczynić swoją kuchnię przestrzenią w stylu eko, musisz znaleźć przyjazne dla środowiska zlewozmywaki. Wiele zlewozmywaków jest wykonanych z metalu, ale nie wszystkie. Większość zlewozmywaków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych jest wykonana ze stali nierdzewnej, której produkcja rozpoczyna się od wydobycia rudy żelaza. Obecnie z ziemi wydobywa się 3 miliardy ton żelaza rocznie. Inne popularne materiały do produkcji zlewozmywaków to żeliwo pokryte porcelaną, miedź, beton i kompozyt. Żaden z tych materiałów nie jest surowcem odnawialnym, więc jeśli chcesz zrealizować swoją kuchnię w stylu eko, powinieneś wybrać zlewozmywaki przyjazne środowisku.

Bambus to świetna opcja dla ekologicznych zlewozmywaków. Bambus jest zarówno trwały, jak i piękny. Bambus rośnie w niesamowicie szybkim tempie, co czyni go świetnym wyborem na zlewozmywak. MR Direct sprzedaje nawet zlewozmywaki bambusowe. Te ekologiczne zlewy są w różnych kolorach i fakturach. Jeśli nie jesteś pewien co do zlewozmywaków bambusowych, możesz nawet zamówić rozmiar próbny, aby je wypróbować.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe – Instalacja krok po kroku
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe – Instalacja krok po kroku

Zaplanuj z nami krok po kroku instalację ogrzewania podłogowego w Twoim domu! Odkryj, jakie narzędzia i materiały będą potrzebne, jak efektywnie zaprojektować układ grzewczy oraz jakie korzyści przynosi ten nowoczesny system. Czas na ciepło i komfort w Twoich wnętrzach - sprawdź nasz artykuł!
Jak urządzić salon w stylu greckim
Czytaj Dalej

Jak urządzić salon w stylu greckim

Wprowadzenie stylu greckiego do swojego domu jest proste. Wszystko polega na dobraniu odpowiednich dodatków, takich jak zasłony, tkaniny…
Jak zrobić wylewkę betonową na ziemi – Techniki wykonania
Czytaj Dalej

Jak zrobić wylewkę betonową na ziemi – Techniki wykonania

Odkryj kompleksowe podejście do tworzenia trwałych wylewek betonowych bezpośrednio na ziemi! Dowiedz się, jakie materiały i narzędzia są niezbędne oraz poznaj krok po kroku proces przygotowania i zalewania betonu. Ten artykuł pokaże Ci, jak osiągnąć równomierną powierzchnię, zapewniając trwałość i stabilność konstrukcji. Odkryj tajniki udanej wylewki betonowej już teraz!