Jak wzmocnić bezpieczeństwo drzwi wejściowych

Jak wzmocnić bezpieczeństwo drzwi wejściowych

Istnieje kilka sposobów na wzmocnienie bezpieczeństwa drzwi wejściowych. W tym artykule omówimy montaż poziomej listwy zabezpieczającej, wzmocnienie blachy zaczepowej oraz dodanie drugich drzwi. Po wykonaniu tych modernizacji, możesz rozważyć dodanie drugich drzwi lub barier z blachy perforowanej. Te dodatkowe środki zwiększą ogólne bezpieczeństwo domu i sprawią, że drzwi wejściowe będą mniej narażone na włamanie.

Bariery z blachy perforowanej zwiększają bezpieczeństwo drzwi wejściowych

Instalując barierę w drzwiach wejściowych, będziesz chciał się upewnić, że zapewnia ona odpowiedni poziom ochrony. Te bariery z blachy perforowanej mają dodatkowe mechanizmy blokujące i otwierają się w kierunku punktu wejścia. Zniechęca to osoby nieupoważnione do wejścia, a jednocześnie pozwala zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz. Oto kilka powodów, dla których warto stosować ekrany bezpieczeństwa:

Wśród korzyści wynikających z zainstalowania ekranów bezpieczeństwa jest to, że działają one jako dodatkowe drzwi. Ta przebita metalowa bariera posiada miejsce na dodatkowe zamki i jest zwykle instalowana w miejscu wejścia. Pomagają one chronić drzwi wejściowe przed próbami włamania. Mogą również pomóc w uniemożliwieniu złodziejom sforsowania niezamkniętych drzwi. W przeciwieństwie do tradycyjnych zamków drzwiowych, bariery z blachy perforowanej można zastąpić pojedynczym urządzeniem blokującym, zapewniając dodatkową ochronę drzwi wejściowych.

Przecztytaj:  Które dwukolorowe drzwi wejściowe są najlepsze?

Inną możliwością poprawy bezpieczeństwa drzwi wejściowych jest zainstalowanie lepszych drzwi zewnętrznych. Nigdy nie kupuj drzwi zewnętrznych z pustym rdzeniem. Wybierz raczej drzwi z rdzeniem żelaznym lub stalowym. Drzwi skarbcowe są również bardziej bezpieczne. Są one zazwyczaj droższe niż zwykłe drzwi, ale dodadzą Twojemu domowi dodatkowego bezpieczeństwa. Dzięki wysokiej jakości drzwiom frontowym znacznie zwiększy się bezpieczeństwo Państwa domu.

Instalacja poziomej listwy zabezpieczającej

Jeśli szukasz prostego sposobu na zwiększenie bezpieczeństwa swoich drzwi frontowych, zainstaluj poziomą listwę zabezpieczającą. Ta metalowa listwa może stanowić dodatkową barierę bezpieczeństwa, czyniąc drzwi frontowe odpornymi na kopnięcia. Te bary są łatwe w instalacji i mogą być obniżone i podniesione, aby otworzyć i zamknąć drzwi od wewnątrz. Większość z tych barów są wykonane z wytrzymałego metalu. Aby go zainstalować, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu.

Przecztytaj:  Jak zrobić szambo z beczki - Prosty przewodnik

Instalując kratę bezpieczeństwa na drzwiach wejściowych, należy upewnić się, że element ten jest przymocowany do ramy. Niektóre kraty muszą być zamontowane w listwie wokół drzwi, inne można po prostu przykleić do ramy drzwi. Tak czy inaczej, jest to łatwa, dwuminutowa praca do zainstalowania przez rzemieślnika. Pamiętajmy, aby przed zakupem zmierzyć długość drzwi i upewnić się, że są one prawidłowo zainstalowane.

Wzmocnienie blachy zaczepowej

Jeśli chcesz poprawić bezpieczeństwo swoich drzwi wejściowych, powinieneś rozważyć wzmocnienie blachy zaczepowej. Blacha zaczepowa wykonana jest z metalu i jest to zazwyczaj cienki kawałek metalu, który wsuwa się w ościeżnicę drzwi. Aby wzmocnić płytę uderzeniową, można wyjąć istniejące śruby, które są zbyt krótkie, i zainstalować trzy do czterech cali śruby pokładowe zamiast. W ten sposób blacha uderzeniowa będzie równomiernie rozkładać siłę i wytrzyma kopnięcia.

Przecztytaj:  Jakie stroiki wybrać na drzwi wejściowe

Ogólnie rzecz biorąc, drzwi stalowe wymagają zastosowania zamka klasy pierwszej, w skład którego wchodzi również zasuwa. Jednak nie wszystkie drzwi stalowe mają ciężkie blachy zaczepowe. Do wzmocnienia blachy zaczepowej wymagane są dłuższe śruby. W ostatecznym rozrachunku poprawi to bezpieczeństwo i utrudni otwarcie drzwi. Jeśli nie jesteś pewien, czy blacha zaczepowa Twoich drzwi wymaga wzmocnienia, zawsze możesz ją zmodernizować.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie są wymiary otworu drzwiowego?
Czytaj Dalej

Jakie są wymiary otworu drzwiowego?

Standardowy rozmiar drzwi wejściowych jest określony przez ramę oraz jej wysokość i szerokość. Powinny być o około 3/4…
Jak wyciszyć drzwi wejściowe
Czytaj Dalej

Jak wyciszyć drzwi wejściowe

Jeśli masz skłonność do hałasów, możesz wyciszyć drzwi wejściowe, nakładając farbę dźwiękoszczelną. Można również zastosować płyty pilśniowe lub…