Jak zrobić okno w kabinie prysznicowej

Jak zrobić okno w kabinie prysznicowej

Posiadanie okna w łazience jest zupełnie inne niż w pozostałych częściach domu, dlatego będziesz chciał wybrać okno, które jest mniejsze niż to w salonie. Okna te są zazwyczaj mniejsze z powodu obaw o prywatność. Świetlik zazwyczaj nie jest popularną opcją w salonie, ale są one idealne dla łazienek. Przekonasz się również, że pustaki szklane to doskonały wybór na okno w kabinie prysznicowej.

Cegły z pustaków szklanych pozwalają na uzyskanie wizualnej tekstury i wpuszczenie naturalnego światła do domu

Tradycyjnie używane jako ekran wizualny, pustaki szklane dodają prywatności i atmosfery do domu. Jest wszechstronny i może służyć wielu celom dekoracyjnym. Używany jako ściana dekoracyjna, pozwala na przefiltrowanie naturalnego światła, a jednocześnie zapewnia wizualną teksturę. Cegły z bloku szklanego można łączyć z innymi materiałami, tworząc piękne ściany akcentujące. Nadaje się również do stosowania w kuchniach, łazienkach i wejściach.

Ponieważ szkło w nowoczesnych blokach jest zwykle 2 do 3 cali grubości, jest to bardziej trwały materiał niż 3/32 calowe szkło, które jest typowe w większości okien. Ponadto bloki te są dostępne w szerokiej gamie kształtów, kolorów i wzorów, dzięki czemu są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego projektu. Możesz stworzyć wygląd, który chcesz, wybierając pojedyncze bloki lub kupić prefabrykowany panel do zainstalowania na ścianie.

Oprócz celów estetycznych, pustak szklany jest również praktycznym i energooszczędnym materiałem budowlanym. Pustaki te mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych jako ścianki działowe, okna i ściany nienośne. Pomagają również w redukcji hałasu, izolują przed ciepłem i zimnem, a także przyczyniają się do tworzenia budynków ekologicznych. Należy jednak pamiętać, że pustaki szklane mają również swoje wady. Mogą nie nadawać się do każdego projektu i wymagają pewnej wiedzy technicznej.

Redukują hałas

Jeśli masz hałaśliwą rodzinę, okno w kabinie prysznicowej jest doskonałym rozwiązaniem na wyciszenie łazienki. Okno w kabinie prysznicowej jest istotnym elementem wyposażenia łazienki, więc uzyskanie jego prawidłowego montażu jest ważne. Okna Pella mogą stanowić dużą różnicę w redukcji hałasu i są objęte gwarancją. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze okno do Twojej kabiny. Okna te zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać różne stopnie hałasu.

Przecztytaj:  Jak wyposażyć okno w wentylator

Okno w kabinie prysznicowej może zostać zmodernizowane dzięki zastosowaniu lepszych materiałów dźwiękoszczelnych. Można również wybrać okna z konstrukcją ze szkła mix-milimetrowego, które tłumi różne rodzaje dźwięków. Zastosowanie konstrukcji ze szkła mix-milimetrowego może pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników. Jeśli mieszkasz w obszarze o wysokim poziomie hałasu, możesz zainstalować okno burzowe. Okno burzowe to dodatkowa warstwa szkła wokół okna, która może zmniejszyć hałas z zewnątrz. Jakość ramy jest ważna, ponieważ okno może zostać zablokowane.

Inną opcją jest okno trzyszybowe. Okno trzyszybowe jest takie samo jak okno dwuszybowe, ale jest wykonane z trzech szyb. Ma dwie grubsze szyby, ale kosztuje od piętnastu do osiemdziesięciu procent więcej. Okna trzyszybowe nie zmniejszają hałasu tak bardzo, jak okna dwuszybowe, i mogą być drogie i ciężkie. Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie okna trzyszybowego, powinieneś rozważyć ocenę STC ścian przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Izolują od wysokich i niskich temperatur

Zainstalowanie okna prysznicowego może zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie. Izoluj się od wysokich i niskich temperatur, wybierając okno prysznicowe z wysokiej jakości izolacją. Dzięki zastosowaniu tego typu okna prysznicowego można zaoszczędzić do 1 gal. gazu i 1,5 stopy sześciennej oleju rocznie. Ponadto, dodatkowy komfort okna sprawi, że kąpiel pod prysznicem będzie przyjemniejszym doświadczeniem.

Jednym z podstawowych problemów związanych z oknem prysznicowym jest wnikanie wody. Chociaż okna są zaprojektowane tak, by opierać się wodzie, ich wnętrza nie są odporne na wodę, więc nadmiar wody pod prysznicem może spowodować uszkodzenie okna oraz słupków ściennych, sidingu i izolacji. Aby temu zapobiec, zalecana jest hydroizolacja okna. Wiele starszych domów posiada okno pod prysznicem. Jest to zwykle spowodowane obecnością wanny w łazience.

Pomagają one w oszczędzaniu energii

Istnieje wiele sposobów na dodanie okna do kabiny prysznicowej. Pustak szklany może rozmywać znajdujące się za nim przedmioty, co podwaja właściwości izolacyjne okna. Pustaki szklane są dobrym projektem dla majsterkowiczów, którzy potrafią posługiwać się zaprawą i szkłem. Jednak mogą być drogie, od 400 do 1000 dolarów za okno. Można również zdecydować się na bloki bambusowe lub materiały ziemne, takie jak łupki.

Przecztytaj:  Jak zdecydować, czy wstawić okno z poliwęglanu do szklarni

Małe okno w łazience jest często instalowane, aby ograniczyć widoczność do minimum. Okna te wpuszczają światło do pomieszczenia bez naruszania prywatności. Można również zdecydować się na pełnowymiarowe okno, jeśli w łazience znajduje się duży prysznic. Chociaż może to zagrozić prywatności, może być korzystne w niektórych przypadkach. Jednak powinieneś rozważyć swoją prywatność przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Jeśli zależy Ci na prywatności, małe okno może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Inną opcją okna w kabinie prysznicowej jest suwak. Okno przesuwne nie oferuje tyle prywatności, co okno typu casement lub markiza, ale jest tańsze i zapewnia pewną wentylację. Jednak polegają one na uszczelkach pogodowych, więc są podatne na zamarzanie w chłodniejszym klimacie. Istnieją jednak sposoby na poprawę wydajności okien przesuwnych, w tym dodanie powłok Low-E i pianki ETI.

Dają poczucie prywatności

Dodanie okna do kabiny prysznicowej dodaje jej piękna i funkcjonalności, ale może zagrażać prywatności. Po pierwsze, okno pozwala widzieć na zewnątrz. Jeśli jest małe, może nie być w stanie go otworzyć i zamknąć, ale wpuszcza do pomieszczenia trochę naturalnego światła. Pełnowymiarowe okna są również możliwe, ale mogą być niewygodne. W zależności od potrzeb, możesz nie chcieć okna w kabinie prysznicowej.

Aby zwiększyć swoją prywatność, możesz zasłonić okno w kabinie prysznicowej nieprzezroczystymi, wodoodpornymi roletami rzymskimi. Rolety do okien łazienkowych składają się z poziomych i pionowych szyn i mogą być z drewna lub winylu. Niektóre prysznice mają nawet okno z małym lustrem wewnątrz kabiny. Wybór materiału, który jest zarówno atrakcyjny, jak i funkcjonalny, może nadać łazience wygląd i poczucie, że chcesz, jednocześnie tworząc prywatność.

Inną opcją jest ekran prywatności. Ekrany te blokują widoki z zewnątrz, ale nie zapewniają całkowitej prywatności. Możesz zrobić go samodzielnie z trójstronną ramą i listwami o szerokości czterech cali rozstawionymi w odległości 1/2 cala. Aby zapewnić sobie prywatność, należy zbudować ekran kilka stóp wyżej niż okno. Drewniana osłona będzie tańsza niż szklana, ale będziesz musiał zająć się jej konserwacją.

Przecztytaj:  Jak naprawić okno, które wypadło z zawiasów

Są energooszczędne

W zależności od wielkości kabiny, istnieją różne opcje obróbki okien. Możesz zainstalować okno przesuwne, okno na korbkę lub drewnianą okiennicę. Wszystkie te opcje mają swoje zalety i wady. Okno przesuwne pozwala na większą wentylację, gdy jest otwarte, ale również polega na weatherstripping utrzymać ciepło z ucieczki. Z drugiej strony, okno na korbkę może być droższe i podatne na zamarzanie, więc bądź tego świadomy, zanim zdecydujesz się na zakup okna.

Dodanie okna do kabiny prysznicowej to świetny sposób na dodanie lepszej wentylacji i więcej światła. Chociaż możliwe jest zainstalowanie okna po zewnętrznej stronie prysznica, należy upewnić się, że otaczająca ściana wystaje co najmniej trzy cale ponad głowicę prysznica. Dodatkowo, drzwi prysznicowe muszą mieć możliwość otwierania się od zewnątrz, jeśli jeszcze tego nie robią. Okno w kabinie prysznicowej można również uczynić energooszczędnym dzięki zastosowaniu substancji przyjaznych dla środowiska.

Dodanie okna do kabiny prysznicowej może być również funkcjonalne i piękne. Okno może się otwierać i wpuszczać świeże powietrze do kabiny prysznicowej. Alternatywnie można umieścić niedziałające okno i wpuścić naturalne światło. W ten sposób nadal będziesz miał dostęp do świeżego powietrza bez kłopotliwego otwierania i zamykania drzwi do świata zewnętrznego. Możesz również zainstalować w kabinie prysznicowej wannę do moczenia się.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zacienić okno na parterze
Czytaj Dalej

Jak zacienić okno na parterze

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie zysków ciepła w domu. Prosta metoda zacieniania może zmniejszyć zyski ciepła w ciągu…
Jak zmierzyć moskitierę na okno
Czytaj Dalej

Jak zmierzyć moskitierę na okno

Aby obliczyć właściwy rozmiar moskitiery na okno, należy zmierzyć szerokość światłowodu. Szerokość światłowodu mierzy się od zewnętrznych występów…
Jak docisnąć okno do ramy
Czytaj Dalej

Jak docisnąć okno do ramy

Po wyjęciu okna z ramy należy zamontować płytę podparapetową i nadproże. Te elementy są instalowane w celu wzmocnienia…
Jak udekorować okno na Wielkanoc
Czytaj Dalej

Jak udekorować okno na Wielkanoc

  Prosta dekoracja Użycie kolorowych wiosennych kwiatów i skorupek jaj to prosty i elegancki sposób na udekorowanie okna…