Jakie okno wybrać do piwnicy

Jakie okno wybrać do piwnicy

Wybierając jakie okno zainstalować w piwnicy, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Są to między innymi to, jak wpłynie ono na wygląd zewnętrzny Twojego domu oraz to, jakie będzie najlepsze źródło światła. Dodatkowo, należy rozważyć przeszkody, które można napotkać podczas instalacji okna w piwnicy. W tym artykule zostaną omówione wszystkie rozważania, które należy podjąć przed wyborem okna do piwnicy. Kiedy już odpowiesz na te pytania, możesz rozpocząć proces wyboru idealnego okna do swojej piwnicy.

Casement windows

Jeśli Twoja piwnica jest częściowo lub całkowicie wykończona, możesz wybrać okno z markizą. Ten styl jest idealny dla piwnic, ponieważ zapewnia doskonały przepływ powietrza, ale może również zapobiec przedostawaniu się niepożądanej pogody. W Kanadzie krajowy kodeks budowlany stanowi, że każda sypialnia powinna mieć okno przeznaczone do wyjścia, a okna rozwierane zazwyczaj spełniają te wymagania. Niezależnie od tego, czy masz wykończoną piwnicę, czy nie, będziesz chciał się upewnić, że wybierzesz styl okna, który spełni wymagania przepisów budowlanych i doda piękna do Twojego domu.

Okna Casement są podobne do okien markizowych, ale mają zawiasy z boku, a nie z góry. Chociaż okna te są często uważane za okna wylotowe, ich konstrukcja pozwala na duży przepływ powietrza i naturalne oświetlenie w piwnicy. Optima Windows and Doors może zaoferować porady dotyczące najlepszego stylu okien dla Twojej piwnicy. Zachęcają również do ubiegania się o plan płatności Financeit, aby zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na zakupie. Ta opcja może nie być właściwa dla każdego, ale jest to świetna opcja dla okien piwnicznych.

Podwójne okna wiszące to kolejna opcja. Te okna są bardzo konfigurowalne i są dostępne w wielu stylach i opcjach siatki. Są idealne dla w pełni wykończonych piwnic, ale mogą nie wyglądać tak dobrze w częściowo wykończonej piwnicy. Trzeba będzie rozważyć inny styl, taki jak okna lejowe. Następnie możesz zdecydować, czy okna dwuskrzydłowe są odpowiednie dla Twojej piwnicy. Wszystko zależy od wielkości piwnicy. Upewnij się tylko, że mogą się one prawidłowo otwierać i zamykać, aby zapewnić wystarczającą ilość naturalnego światła i świeżego powietrza.

Okna przesuwne

Jeśli szukasz łatwego sposobu na wentylację piwnicy, możesz chcieć zainstalować okna przesuwne. Okna te są świetnym wyborem, ponieważ pozwalają na otwarcie okna przy zachowaniu wentylacji. Mają one jednak pewne ograniczenia. Chociaż można otworzyć tylko połowę skrzydła, zapewniają one wystarczającą wentylację. Z tych powodów wielu wykonawców zaleca instalację okien winylowych do piwnic. Materiał ten jest łatwy do czyszczenia i utrzymania. Nie wypaczają się również jak drewno i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji.

Przecztytaj:  Do jakiego stylu pasuje przesuwne okno tarasowe?

Jeśli planujesz zainstalować okna typu casement w piwnicy, możesz rozważyć okno przesuwne. Ten rodzaj okna pozwala na dopływ naturalnego światła do piwnicy, a także jest łatwiejszy do czyszczenia, ponieważ otwiera się tylko częściowo. Jeśli pokój w piwnicy jest mały, okna przesuwne mogą być również dobrym rozwiązaniem, ponieważ oszczędzają miejsce. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozważ styl, rozmiar i projekt okien, aby upewnić się, że pasują do reszty projektu Twojego domu.

Okna Hopper i markizy są również doskonałymi opcjami dla Twojej piwnicy. Idealnie nadają się do łazienek i małych pomieszczeń. Mają zawiasy u góry i otwierają się na dole, co pozwala na wentylację i oczyszczanie powietrza. Nie będziesz musiał się martwić, że są zbyt szerokie – nie są na tyle szerokie, by stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Najlepiej wybrać okna, które można łatwo otworzyć i zamknąć. Okna te są również świetne do częściowo podziemnych piwnic.

Okna obrazkowe

Rozważając opcje okienne do piwnicy, dobrym wyborem są okna obrazkowe. Chociaż nie mają one otworów, okna obrazowe do piwnic zapewniają wentylację przez nieruchomą szybę. Są one bardziej energooszczędne niż inne okna do piwnicy i są dostępne z opcjami szkła przezroczystego lub nieprzezroczystego. Ponieważ piwnice zazwyczaj mają niższe sufity i nie są wykończone, można wybrać szkło przezroczyste lub nieprzezroczyste w piwnicy. To, czy okna obrazkowe są dla Ciebie odpowiednie, zależy od wysokości fundamentów.

W przypadku piwnic częściowo lub całkowicie nadziemnych najlepszym wyborem są okna obrotowe. Maksymalizują one ilość światła wpadającego do piwnicy, zapewniając jednocześnie maksymalną widoczność na zewnątrz. Ponieważ okna obrazkowe są stałe, nie można ich otwierać, ale można je zainstalować z oknami skrzydłowymi, aby uzyskać widok na zewnątrz. Są one również idealne do tego, aby piwnica wydawała się większa niż jest. Okna te mogą również sprawić, że piwnica wyda się bardziej przestronna. Jeśli masz miejsce, okna obrazkowe są doskonałym wyborem.

Kolejną zaletą okien obrazkowych jest to, że nie przepuszczają one energii. Ich rama jest cienka i wykonana z materiału Fibrex. Występują również w wersji ze szkłem hartowanym i szkłem zapewniającym prywatność. Nie wymagają wiele konserwacji, ponieważ nie ma żadnych ruchomych części do złamania lub zużycia. To czyni je świetną opcją dla tych, którzy chcą zminimalizować swoje wydatki na energię. Okna obrazowe mogą być również łączone z innymi typami okien, takimi jak okna specjalistyczne i skrzydła.

Okna markizowe

Jeśli jesteś na rynku nowych okien do piwnicy, dostępne są dwa style: okna markizowe i okna typu casement. Te pierwsze mają zawiasy z boku i otwierają się całkowicie na zewnątrz, natomiast te drugie otwierają się na obie strony. Okna markizowe są zazwyczaj węższe od okien skrzydłowych i nie są przeznaczone do wysiadania. Okna kasetowe mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe i nadają się również do pomieszczeń piwnicznych.

Przecztytaj:  Jak wybrać zasłony na okno tarasowe

Okna markizowe są również popularne w piwnicach częściowo lub całkowicie nadziemnych. Są one w stanie zmaksymalizować ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia i oferują świetną widoczność na zewnątrz. Nie są one otwierane, ale nadal są bardzo funkcjonalne i stanowią świetny dodatek do częściowo nadziemnych piwnic. Okna te sprawiają również, że piwnica wydaje się większa. Zanim jednak wybierzesz markizy do swojej piwnicy, pamiętaj, aby rozważyć jej lokalizację.

Okna markizowe są dobrym rozwiązaniem dla łazienek. Okna te otwierają się na dole i są wyposażone w ekrany, które zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń. Są one umieszczone wyżej na ścianie niż inne rodzaje okien, dzięki czemu zapewniają ochronę przed deszczem, a jednocześnie umożliwiają cyrkulację powietrza. Okna te są również estetyczne. Możesz połączyć okna markizowe z niedziałającymi oknami, aby uzyskać elegancki wygląd. Okna markizowe są zazwyczaj mniejsze niż inne typy okien, co czyni je doskonałym wyborem dla piwnic.

Okna dwuskrzydłowe

Chociaż większość oryginalnych okien piwnicznych jest drewniana, nie zawsze są one dobrą opcją dla wymiany okien. Z wielu powodów, winyl jest najczęstszym materiałem używanym do ram okien piwnicznych. Możesz wybrać między niewykończonym lub wykończonym winylem, a wiele z nich ma nawet wewnętrzny system pszczelarski dla dodatkowego bezpieczeństwa i ochrony. Oto korzyści z okien winylowych dla piwnic. Poniższe wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiednie dla Twojego domu.

Wybierając okna do piwnicy, pamiętaj, że nie będą one otwierane. Są one instalowane w celu zmaksymalizowania ilości światła w przestrzeni podziemnej. Okna obrazkowe są często umieszczane powyżej poziomu oczu, aby pomieszczenie wydawało się wyższe, podczas gdy otwierane okna piwniczne pozwalają na wprowadzenie do pomieszczenia większej ilości naturalnego światła. Sypialnia w piwnicy nadal będzie potrzebowała okna obrotowego, aby wyjść na zewnątrz, chociaż. Należy więc wziąć to pod uwagę przy wyborze okien.

Jednym z najczęstszych typów okien do piwnic są okna dwuskrzydłowe. Chociaż okna te nie są idealne dla każdej piwnicy, są doskonałym wyborem, jeśli piwnica jest częściowo lub całkowicie nad ziemią. Oferują one dużą wentylację i są łatwe w utrzymaniu. Okna dwuskrzydłowe są dostępne w wielu kolorach i opcjach kratki, a także mogą być dostosowane do unikalnego wyglądu. Niezależnie od tego, czy wymieniasz istniejące okno, czy dodajesz nowe, okna dwuskrzydłowe mogą być świetnym dodatkiem do Twojej piwnicy.

Okna aluminiowe

Chociaż okna aluminiowe nie mogą skutecznie izolować piwnicy, są doskonałym wyborem dla tych pomieszczeń. Nie tylko są niedrogie, ale także stanowią doskonałą ochronę dla nieogrzewanych pomieszczeń. W porównaniu do okien plastikowych i drewnianych są również łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Niemniej jednak, nie są one idealne dla każdej piwnicy. Z tych powodów należy koniecznie wziąć pod uwagę wielkość i kształt pomieszczeń przed wyborem jakiegokolwiek rodzaju okna do nich.

Przecztytaj:  Jak zmierzyć moskitierę na okno

Choć są niedrogie, nie są tak elastyczne jak inne materiały. Ponieważ są wykonane z aluminium, ich instalacja może trwać dłużej niż w przypadku tradycyjnego okna drewnianego. Ponadto ramy aluminiowe mogą się wgnieść i skorodować, więc będziesz musiał się martwić o ich trwałość. Ponadto, jeśli chciałbyś zainstalować swoje okna w obszarze, który otrzymuje szybką energię elektryczną, okna aluminiowe są dobrym wyborem. Z kolei winyl można dostosować do każdego wyglądu.

Chociaż okna aluminiowe nie są tak piękne jak okna drewniane, nadal są powszechne w wielu domach w Birmingham. W przeciwieństwie do okien drewnianych lub winylowych, okna aluminiowe są łatwe w utrzymaniu i wymagają minimalnej konserwacji. Kolejną zaletą okien aluminiowych jest to, że można je również łatwo zainstalować w piwnicach. W przeciwieństwie do okien drewnianych lub winylowych, okna aluminiowe mogą być dostosowane do różnych lokalizacji. Dzięki temu są one popularnym wyborem dla właścicieli domów z wilgotnymi piwnicami. Poza tym, mogą być również stosowane w wielu miejscach komercyjnych.

Okna drewniane

Niezależnie od tego, czy przebudowujesz swój dom, czy szukasz nowego dodatku, okna drewniane do piwnic to świetny sposób na dodanie naturalnego światła i przytulnej atmosfery do dolnego poziomu. Mając do wyboru kilka różnych stylów i materiałów, na pewno znajdziesz idealne okno do swojej piwnicy. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych typów okien piwnicznych. Wszystkie z nich z pewnością dodadzą do wyglądu Twojego domu. Istnieje również wiele opcji prywatności, zbyt. Okna Hopper są niedrogie, łatwe w obsłudze i oferują podstawowy design. Okna wyłazowe mogą nie spełniać wymogów kodu egresywnego dla okien piwnicznych, ale są świetnym wyborem dla małej przestrzeni.

Wadą drewnianych okien piwnicznych jest to, że wymagają one regularnej konserwacji. Co pięć do ośmiu lat należy je ponownie pomalować, aby zachować ich piękno i funkcjonalność. Ponadto, jeśli masz piwnicę, rdzewienie utrudni otwieranie i zamykanie okna, a także przyciągnie pleśń. Ponadto drewniane okna na dolnym poziomie są łatwym celem dla mrówek stolarskich, termitów i innych owadów żywiących się drewnem.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak wyposażyć okno w wentylator
Czytaj Dalej

Jak wyposażyć okno w wentylator

Istnieje kilka rodzajów wentylatorów okiennych. Niektóre z nich są nawiewne, inne zaś wywiewne. Typ wentylatora, który wybierzesz, będzie…
Jak zamontować okno narożne w kuchni
Czytaj Dalej

Jak zamontować okno narożne w kuchni

Jeśli masz małą kuchnię i chcesz zwiększyć ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, możesz zamontować w niej okno narożne.…