Jakie okno pasuje do kuchni nad zlewem?

Jakie okno pasuje do kuchni nad zlewem?

Jakie okno pasuje do kuchni nad zlewem? To pierwsze pytanie, jakie zadają właściciele domów, gdy instalują nowe okno w kuchni. W tym artykule omówimy wady i zalety okien rozwieranych, uchylnych, rozwierano-uchylnych i przesuwnych. Wybór odpowiedniego okna jest ważny, jeśli chcesz cieszyć się naturalnym światłem i wentylacją, którą zapewnia Twoje nowe okno. Omówimy również wady i zalety każdego stylu, w tym najlepszą porę dnia na jego otwarcie i zamknięcie.

Casement windows

Jeśli szukasz, aby dodać więcej naturalnego światła do swojej kuchni, rozważ zainstalowanie pary okien typu casement nad zlewem. Okna te można łatwo otwierać i zamykać za pomocą korby. Umożliwiają one również dodatkowy przepływ powietrza, ponieważ otwierają się jak francuskie drzwi. Oprócz zapewnienia dodatkowego światła naturalnego, okna skrzydłowe mogą być bardzo funkcjonalne i estetyczne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach instalacji pary okien uchylnych nad zlewem.

Jeśli Twoja kuchnia ma brązowy kolor, będziesz chciał wybrać okno, które do niego pasuje. Okno z drewnianą ramą w podobnym kolorze uzupełni twój schemat projektowania, chociaż możesz też wybrać neutralny kolor. To, czy zdecydujesz się na trzy okna czy dwa, zależy od osobistych preferencji. Niektórzy właściciele domów wolą mieć jedno okno nad zlewem, podczas gdy inni wolą używać dwóch. Najważniejszym aspektem do rozważenia jest to, ile światła słonecznego chcesz wpuścić do pomieszczenia.

Przecztytaj:  Jak wyposażyć okno w wentylator

Okna dwuskrzydłowe

Aby uzyskać dodatkowe światło w kuchni, rozważ zainstalowanie pary okien dwuskrzydłowych nad zlewem. Czarne okna nad zlewem tworzą współczesny punkt centralny projektu, podczas gdy białe sprawiają, że przestrzeń wydaje się lżejsza. Okna łukowe łączą wdzięczne krzywizny z ostrymi krawędziami, aby dodać odrobinę ponadczasowego charakteru do tradycyjnej kuchni. Dwuskrzydłowe okna nad zlewozmywakiem pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dostarczając jednocześnie mnóstwo naturalnego światła.

Oprócz wentylacji, okna dwuskrzydłowe można łatwo obsługiwać. Są one wyposażone w korby lub napędy Easy-Slide, które umożliwiają otwieranie i zamykanie jednym ruchem. Okna te są również estetyczne i można je dowolnie otwierać i zamykać. Ostatecznie wybór okien do kuchni nad zlewem powinien pasować do aktualnego projektu i stylu. Jeśli pracujesz nad budżetem, najlepszym rozwiązaniem może być okno przesuwne.

Francuskie okna uchylno-obrotowe

Powszechnym stylem okna jest francuskie okno uchylno-obrotowe, które jest również znane jako niemieckie okno uchylno-obrotowe. Nazwa wskazuje na fakt, że są one zaprojektowane tak, aby uchylać się na zewnątrz w celu pośredniej wentylacji. Mają one również przewagę nad innymi stylami okiennymi w tym, że uchylają się dla łatwego czyszczenia, podczas gdy uchylone okno jest zabezpieczone i zapewnia dużo świeżego powietrza wewnątrz pomieszczenia. Powstałe w ten sposób okna są niezwykle energooszczędne i dźwiękoszczelne, a ponadto występują w różnych rozmiarach i konfiguracjach.

Przecztytaj:  Czym różni się okno przeciwpożarowe od zwykłego?

Okno może być większe lub mniejsze niż zwykle, ale można je zamontować, jeśli okno ma odpowiedni rozmiar. Rozmiar powinien być dokładny, ponieważ okno o standardowym rozmiarze może nie pasować do surowego wycięcia w ścianie. Upewnij się, że zmierzyłeś ramę okna, ponieważ nominalne pomiary są zazwyczaj inne niż rzeczywiste. Jeśli okna są wykonywane na zamówienie, może upłynąć kilka tygodni, zanim zostaną dostarczone.

Okna przesuwne

Jeśli przebudowujesz swoją kuchnię i chciałbyś dodać okno nad zlewem, będziesz chciał wybrać typ, który jest łatwy do czyszczenia. Okno przesuwne nie jest najlepszym rozwiązaniem dla tej lokalizacji, ponieważ szyny mogą blokować widok na zlew. Z drugiej strony, okno markizowe to świetny wybór, ponieważ pozwala na swobodny przepływ powietrza w każdych warunkach pogodowych. Uchwyt markizy składa się, więc można ją łatwo otworzyć i zamknąć. Okna te nie zasłaniają również widoku, jak ma to miejsce w przypadku okien przesuwnych, i są łatwe w czyszczeniu.

Okna przesuwne do kuchni nad zlewem są świetne do tego miejsca, ponieważ otwierają się na szynie i są łatwe w obsłudze. Są świetne dla osób, które spędzają dużo czasu przy zlewie, ponieważ są krótkie i mogą łatwo dosięgnąć okna. Można je otworzyć i zamknąć opuszkiem palca. Okna przesuwne to także świetny wybór dla tych, którzy chcą zmaksymalizować przestrzeń w kuchni.

Przecztytaj:  Jak otworzyć okno bez klamki

Okna w stylu kolonialnym

Wyjątkowym sposobem na podkreślenie piękna kuchni jest zainstalowanie okna nad zlewem w domu w stylu kolonialnym. Okna te znane są jako “Muntins” i charakteryzują się małymi kratkami, które oddzielają okna pojedyncze lub skrzydłowe. Były one powszechne w domach przez cały XIX wiek, ale stopniowo były wycofywane na rzecz większych tafli szkła. Okna te zapewniają wspaniały widok na ogród wodny i wystarczającą ilość światła.

Jeśli zastanawiasz się nad oknem kuchennym w stylu kolonialnym, warto zwrócić uwagę na jego symetrię. Domy w stylu kolonialnym mają zazwyczaj taką samą liczbę okien w górnym i dolnym skrzydle, a ich kształt jest prostokątny. Okna te mogą mieć rozmiar sześć na sześć lub dziewięć na dziewięć. Górne skrzydło jest często większe niż dolne, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć wszystko, co robi się w kuchni.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak zrobić suszarkę za oknem
Czytaj Dalej

Jak zrobić suszarkę za oknem

Istnieje kilka sposobów na wywietrzenie suszarki za okno. Istnieją różne zabezpieczenia związane z odpowietrzaniem suszarki na zewnątrz. Jeśli…
Jak udekorować okno na Wielkanoc
Czytaj Dalej

Jak udekorować okno na Wielkanoc

  Prosta dekoracja Użycie kolorowych wiosennych kwiatów i skorupek jaj to prosty i elegancki sposób na udekorowanie okna…
Dekoracje okien w przedszkolu
Czytaj Dalej

Dekoracje okien w przedszkolu

Jeśli szukasz idealnej tymczasowej dekoracji do okien swojej klasy w Przedszkolu, spróbuj stworzyć słonecznik z post-it-note. Karteczki samoprzylepne…