Jak zmierzyć moskitierę na okno

Jak zmierzyć moskitierę na okno

Aby obliczyć właściwy rozmiar moskitiery na okno, należy zmierzyć szerokość światłowodu. Szerokość światłowodu mierzy się od zewnętrznych występów ramy okiennej, a następnie trzeba odjąć jeden centymetr od wysokości okna. Rozmiar siatki wynosi 139 cm x 39 cm. Aby uszczelnić krawędzie siatki, trzeba zostawić wokół niej około pięciu milimetrów przestrzeni.

Moskitiery ramkowe przesuwne

Instalując nową moskitierę, należy najpierw określić jej rozmiar. Większość osób używa po prostu taśmy mierniczej. W przypadku okien plastikowych może być konieczne zmierzenie wzdłuż krawędzi okna z gumą uszczelniającą. W każdym przypadku powinieneś zapisać pomiary dokładnie do milimetra. Następnie wykonaj kolejny pomiar, aby upewnić się, że nowa siatka będzie prawidłowo pasować do okna. Po określeniu właściwego rozmiaru okna, możesz rozpocząć montaż swojej nowej moskitiery.

Aby zmierzyć okno pod nową moskitierę, należy zmierzyć szerokość otworu okiennego i głębokość ram. Znając wymiary, można określić, jaki typ moskitiery należy kupić. Dobra moskitiera ma mocowanie nurnikowe, które jest przymocowane do okna za pomocą niklowanych szpilek sprężynowych. Ramka w kształcie litery “L” jest specjalnym typem moskitiery, w której zastosowano metalowe mocowania wewnętrzne, aby uzyskać ścisłe dopasowanie.

Przecztytaj:  Jak dobrać zasłony do okna trzyszybowego

Zamawianie moskitiery z metalowymi wewnętrznymi mocowaniami

Jeśli szukasz moskitiery, która jest bardziej wytrzymała, zamów taką z metalowymi wewnętrznymi mocowaniami. Metalowe mocowania narożne pomogą zabezpieczyć moskitierę i zapobiegną jej przesuwaniu się podczas montażu. Możesz je uzyskać, dodając do ramy profil aluminiowy lub blachę stalową ocynkowaną. Metalowe uchwyty narożne można również dodać do okna plastikowego, ale należy mieć świadomość, że mogą one nie pasować idealnie.

Innym rodzajem siatki jest daszek w kształcie pierścienia. Jest ona tańsza, ale będziesz musiał poświęcić więcej czasu na jej montaż, ponieważ daszki pierścieniowe mają tendencję do nierównego zwisania i mogą przeszkadzać w śnie. Zakup moskitiery z daszkiem pierścieniowym nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wymiary Twojego okna nie są standardowe, ponieważ będziesz musiał je przyciąć, aby pasowały. Po opadnięciu moskitiery trzeba będzie albo naprawić, albo całkowicie wymienić. Sprawdź, czy nie ma żadnych oznak uszkodzenia, takich jak fale lub zniekształcenia siatki.

Przecztytaj:  Jaki dekor pasuje do okna w kuchni?

Zamawianie moskitiery z pełnym zakresem usług

Chociaż kupowanie moskitiery w lokalnym sklepie ze sprzętem komputerowym ma pewne zalety, najlepiej jest skorzystać ze sklepu internetowego ze względu na łatwość obsługi i wygodę. Sklepy internetowe oferują szeroką gamę ekranów przeciw insektom, z których można wybierać, a personel może dostosować cytaty wysyłki dla twojego okna, aby zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli zamówisz wiele jednostek. Dodatkowo, wiele sklepów internetowych oferuje darmową instalację i ubezpieczenie w fazie dostawy, więc będziesz miał spokój.

Moskitiera ramkowa to najbardziej praktyczny wybór, ponieważ nie zasłania widoku za oknem. Ten rodzaj moskitiery wykonany jest z włókna szklanego, które jest lekkie i charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Produkty te są również łatwe w czyszczeniu, więc nie musisz się martwić, że spadną z balkonu lub porysują okna. Większość osób decyduje się na usunięcie moskitier z balkonów przed ich czyszczeniem, ale zawsze możesz je zdjąć, aby je wyczyścić, jeśli chcesz.

Montaż moskitiery na oknie

Aby zmierzyć rozmiar moskitiery, musisz znać dokładne wymiary okna. Zmierz otwór pomiędzy zewnętrznymi występami na ramie okna, takimi jak klamki. Następnie od wysokości odejmij jeden centymetr. Aby znaleźć dokładny rozmiar moskitiery, możesz umieścić monetę pięciocentową w otworze. Jeśli chcesz użyć plastikowego okna, musisz się upewnić, że moskitiera zmieści się w otworze.

Przecztytaj:  Jak zacienić okno na parterze

Rozmiar plastikowego okna jest często mniejszy niż rzeczywisty otwór. Aby zamontować moskitierę na plastikowym oknie, należy zmierzyć otwór. To, czy moskitiera będzie montowana na wewnętrznej czy zewnętrznej ramie, określi rozmiar oczek i rodzaj mocowania. Jeśli okno jest zamontowane na zewnątrz, można uciec z niewielkim odchyleniem. Jeśli siatka zostanie zamontowana wewnątrz, trzeba będzie uzyskać dokładny pomiar i ryzykować konieczność ponownego wykonania montażu.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jakie okno wybrać do piwnicy
Czytaj Dalej

Jakie okno wybrać do piwnicy

Wybierając jakie okno zainstalować w piwnicy, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Są to między innymi to, jak…
Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem
Czytaj Dalej

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem

Na szczęście istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie okien przed włamywaczem. W tym artykule omówimy kraty okienne, kamery bezpieczeństwa…