Wybór drzwi wejściowych z szybą lub bez

Wybór drzwi wejściowych z szybą lub bez

Masz kilka różnych opcji, jeśli chodzi o wybór drzwi wejściowych do Twojego domu. Czyste lub matowe szkło to obie opcje. Szkło bezbarwne może być popularnym wyborem dla drzwi frontowych, ale upewnij się, że sprawdzisz wymogi bezpieczeństwa. Szkło w drzwiach zewnętrznych powinno być grube, hartowane lub laminowane. Można również wybrać szkło trawione lub szronione dla zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa. Drzwi szklane z żelaznymi wstawkami również mogą mieć podniosły klimat, ale można osiągnąć ten sam efekt bez metalowych parametrów.

Nowoczesne lub tradycyjne

Jeśli budujesz nowy dom, możesz rozważyć zainstalowanie nowoczesnych lub tradycyjnych drzwi wejściowych. Chociaż oba są odpowiednimi opcjami, niektórzy ludzie wolą współczesny wygląd, podczas gdy inni wolą tradycyjną estetykę. Oba typy są atrakcyjne i uzupełniają różne style domów. Nowoczesne drzwi frontowe mogą być wykonane z materiału kompozytowego, co sprawia, że wyróżniają się od tradycyjnych drzwi frontowych, a jednocześnie nadal wyświetlają wartość estetyczną nieruchomości. Ponadto, nowoczesne drzwi frontowe mogą być nawet idealnym wyborem, jeśli budujesz nowy dom.

Nowoczesne drzwi uzupełnią architekturę Twojego domu i ogólny projekt, a możesz nawet dostać takie ze szklanymi panelami. Drzwi frontowe w stylu rzemieślniczym będą wyglądać bardziej atrakcyjnie w połączeniu z odważnym kolorem – Ta informacja pochodzi bezpośrednio od autora portalu https://joannabeauty.pl. Jeśli budujesz dom w stylu bungalow lub rzemieślniczym, dobrym wyborem będzie miętowa zieleń. Jeśli szukasz nowoczesnych drzwi, które są zarówno atrakcyjne, jak i łatwe w utrzymaniu, nie szukaj dalej niż houseofmurphy.com, który ma duży wybór nowoczesnych drzwi frontowych.

Przecztytaj:  Co zrobić, gdy drzwi wejściowe przeciekają

Efektywność energetyczna

Energooszczędne drzwi frontowe ze szkłem lub bez mogą pomóc w utrzymaniu komfortu w Twoim domu. Współczynnik R i współczynnik U drzwi z szybą są niższe niż drzwi bez szyby. Dodatkowo, energooszczędne drzwi ze szkłem pozwalają na wejście większej ilości naturalnego światła do domu w ciągu dnia, więc możesz rozważyć dodanie okna ryglowego. Korzyści z energooszczędnych drzwi z przeszkleniami jest wiele i są warte inwestycji.

Współczynnik U drzwi jest miarą tego, jak dobrze zatrzymują one ciepło. Im niższa wartość U, tym lepiej. Większość nowoczesnych drzwi jest izolowana i posiada współczynnik R cztery, pięć lub sześć. Możesz rozważyć dodanie powłoki o niskiej emisyjności, aby poprawić ich efektywność energetyczną nawet o 50%. Aby sprawdzić, czy drzwi energooszczędne są dla nas odpowiednie, należy zapoznać się z mapą stref klimatycznych ENERGY STAR w celu określenia najlepszego rozwiązania dla naszego domu.

Prywatność

Podczas gdy drzwi ze szklanymi wstawkami dodają nowoczesnego wyglądu i uczucia, mają również tendencję do dodawania wyższych kosztów i zmniejszania właściwości izolacyjnych. Inne obawy dotyczące szklanych drzwi obejmują bezpieczeństwo i ochronę. Szkło pozwala ludziom widzieć, co może zagrozić Twojej prywatności. Przestępcy mogą wykorzystać te drzwi do włamania się do domu. Ponadto, niektóre style szkła mają wyższy wskaźnik prywatności niż inne. Jednak najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze drzwi jest ich ogólny styl i lokalizacja.

Przecztytaj:  Co zrobić, gdy drzwi wejściowe są ustawione za wysoko

Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na Twoją decyzję są Twoje osobiste preferencje. Podczas gdy szklane drzwi są bardziej stylowe i nowoczesne, mogą być trudniejsze do czyszczenia i mogą nie pasować do wiejskiego domu. Podczas gdy szklane drzwi frontowe są bardziej stylowe, można również zdecydować się na szkło barwione, które oferuje dodatkową prywatność i światło bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Jednak szklane drzwi mogą również zmniejszyć wydajność energetyczną drzwi, co jest ważnym czynnikiem do rozważenia, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie.

Styl

Istnieje wiele plusów i minusów, jeśli chodzi o wybór stylu drzwi wejściowych ze szkłem lub bez. Po pierwsze, wybór drzwi z przezroczystym szkłem nada Twojemu domowi oszałamiający wygląd, natomiast wybór drzwi szklanych z niską zawartością żelaza zmniejszy ich właściwości odblaskowe. Dzięki temu Twój dom będzie miał również większe zyski ciepła i walory estetyczne, a Ty nie będziesz musiał się martwić o sztuczne oświetlenie w swojej recepcji.

Nowoczesne drzwi szklane wykorzystują odważne zestawienie kolorów i akcentują otwartą przestrzeń. Ramy są zazwyczaj cienkie i sprawiają, że kawałki szkła wyróżniają się. Ta opcja jest świetna, jeśli chcesz zaprezentować widok na bujną zieleń lub wspaniałe krajobrazy. Jednak powinieneś rozważyć styl drzwi, które wybierzesz w oparciu o jego lokalizację. Możesz wybrać drzwi z lub bez świateł bocznych, które mieszają się z ogólnym stylem domu.

Przecztytaj:  Do jakiego domu pasują przesuwne drzwi wejściowe?

Koszt

Kupując nowe drzwi wejściowe, zastanów się, jaki styl jest odpowiedni dla Twojego domu. Istnieje wiele stylów, materiałów i przedziałów cenowych. Możesz wybierać spośród drewna laminowanego, podstawowego włókna szklanego lub wysokiej klasy włókna szklanego. Możesz również wzbogacić wygląd swojego wejścia o oświetlenie zewnętrzne, takie jak kinkiety lub słupki oświetleniowe. Średni koszt drzwi wejściowych z szybą i ryglem wynosi około 1700 dolarów.

Pełne szklane drzwi nadają domowi słoneczny wygląd, a półprzezroczyste szkło dodaje prywatności. Zarówno włókno szklane jak i drewno są używane do tworzenia drzwi frontowych. Są one jednak droższe niż inne materiały. Włókno szklane jest mniej elastyczne niż drewno i nie może być cięte, aby pasowało do większych ram drzwiowych. Drzwi z włókna szklanego są dostarczane jako cała jednostka, a instalacja jest zwykle wymagana. Drzwi drewniane kosztują zwykle od 200 do 3000 dolarów.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać