Gdzie powiesić kamerę na drzwiach wejściowych

Gdzie powiesić kamerę na drzwiach wejściowych

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać wieszając kamerę bezpieczeństwa na drzwiach wejściowych. Po pierwsze, upewnij się, że umieścisz ją jak najwyżej nad drzwiami frontowymi. Przykryj ją cienką siatką drucianą, aby uniemożliwić włamywaczom jej uszkodzenie. Inną opcją jest umieszczenie kamery na drugim piętrze domu, wskazując na drzwi wejściowe – Ten tekst jest wynikiem badań zespołu portalu Centrum Urody Memo. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić, że zostanie ona uszkodzona przez włamywacza.

Umieść kamerę nad ramą okna lub drzwi

Ustawiając kamerę bezpieczeństwa nad oknem lub ramą drzwi przy wejściu frontowym, powinieneś umieścić ją około dziewięciu stóp nad ziemią. Powinna być skierowana w dół, aby mogła wyraźnie zarejestrować twarz intruza. Umieść kamerę nad ramą drzwi lub okna, z którego rozciąga się wyraźny widok na podwórze, podjazd lub boczne podwórze. Można również umieścić kamerę na drugim piętrze. Idealnie byłoby, gdyby kamera znajdowała się w pomieszczeniach, ale można ją również zamontować w garażu.

Przecztytaj:  Jakie lampy dobrać do brązowych drzwi wejściowych

Upewnij się, że kamera jest chroniona przed warunkami atmosferycznymi i manipulacją. Umieść ją wysoko na półce nad drzwiami lub ramą okna, gdzie dzieci nie mogą jej dosięgnąć. Upewnij się, że znajduje się ona wystarczająco daleko nad ramą drzwi lub okna, aby była niedostępna dla dzieci i zwierząt domowych. Unikaj umieszczania kamery na dachu, ponieważ powoduje to nadmierne obciążenie systemu rynnowego.

Umieść aparat pod kątem do światła

Jeśli masz drzwi wejściowe, światło wpadające przez nie jest idealne do portretów i codziennych chwil. Zwrócenie się bezpośrednio do drzwi wejściowych da pochlebne światło, co świetnie sprawdzi się w przypadku nastolatka z trądzikiem. Alternatywnie, światło z drzwi wejściowych stworzy dramatyczne i nastrojowe zdjęcie, ponieważ będzie padać na twój obiekt. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać najlepsze zdjęcie z drzwi wejściowych.

Jasne światło może być rozpraszające, jeśli jest zbyt jasne. W tej sytuacji powinieneś ustawić aparat pod kątem do światła na drzwiach wejściowych, aby zminimalizować zamglenie. Należy również pamiętać, że 34% włamywaczy wchodzi do domów przez drzwi frontowe. Jeśli chcesz uniknąć zamglenia, użyj reflektora, aby odbić światło na obiekt. Możesz również użyć światła z drzwi wejściowych do umieszczenia detali i produktów.

Przecztytaj:  Jakie stroiki wybrać na drzwi wejściowe

Zabezpiecz okablowanie i złącza

Zainstaluj okablowanie i złącza kamery monitorującej. Poprowadzić kabel ethernetowy od kamery do rejestratora NVR. W razie potrzeby użyć osłony przewodów (zwanej także bieżnią kablową), aby ukryć okablowanie kamery. Możesz użyć białego lub pomalować pokrywę kabla, aby dopasować siding na swoim domu. Zabezpieczyć kamery przed przykręceniem ich na miejscu. Ułatwi to rozwiązywanie problemów, jeśli wystąpią jakieś problemy z instalacją.

Przed powieszeniem kamery bezpieczeństwa na drzwiach wejściowych należy upewnić się, że kamera jest bezpiecznie zamontowana. Najlepszym sposobem na to jest zainstalowanie jej w pobliżu drzwi. Jeśli drzwi znajdują się na ziemi, zaleca się umieszczenie kamery w pobliżu ściany. Ponadto kamery zewnętrzne powinny być umieszczone gdzieś, gdzie wandale nie mogą ich dosięgnąć. Aby zainstalować kamerę na sufitach z płyt gipsowych, możesz użyć zwykłej wiertarki elektrycznej. Do montażu na ścianach murowanych należy użyć wiertarki udarowej wyposażonej w wiertło murarskie.

Wiercenie otworów pod kamerę

Instalacja kamery bezpieczeństwa w domu może być stosunkowo łatwa, ale należy pamiętać o pewnych pułapkach. Nieprawidłowe umieszczenie może skutkować nieestetycznymi otworami, a nieprawidłowo zainstalowane zaczepy bez otworów mogą spowodować odpadnięcie kamery. Jeśli nie masz wiertarki, klipsy do sidingów winylowych są świetnym rozwiązaniem. Wystarczy przytrzymać kamerę przy bocznicy, wyrównać otwory na śruby, a następnie wkręcić je po kolei. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Przecztytaj:  Jak dobrać elewację do drzwi wejściowych

Przed wywierceniem otworów pod kamerę należy najpierw zmierzyć położenie drzwi wejściowych i określić, jaki zasięg widzenia jest potrzebny. Należy również wziąć pod uwagę maksymalne pole widzenia kamery. Jeśli używasz kamer zasilanych bateriami, powinieneś wybrać miejsce, w którym kamera będzie miała łatwy podgląd. Można je również zamontować na ścianach i sufitach. Większość kamer bezpieczeństwa DIY jest dostarczana z szablonem i instrukcją wiercenia otworów. Jeśli pracujesz w drewnie, nie musisz wiercić otworów pod kamerę.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak wyciszyć drzwi wejściowe
Czytaj Dalej

Jak wyciszyć drzwi wejściowe

Jeśli masz skłonność do hałasów, możesz wyciszyć drzwi wejściowe, nakładając farbę dźwiękoszczelną. Można również zastosować płyty pilśniowe lub…