Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem

Na szczęście istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie okien przed włamywaczem. W tym artykule omówimy kraty okienne, kamery bezpieczeństwa oraz szkło laminowane lub hartowane. Te środki same w sobie utrzymają większość włamywaczy na dystans, ale nie powstrzymają wszystkich. Oprócz tych środków należy również rozważyć dodanie kraty okiennej, jeśli nie posiadamy kutej ramy okiennej.

Szkło laminowane

Zainstalowanie szkła laminowanego na oknach domowych to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domu przed intruzami i włamywaczami. Okna te oferują nieprzenikalną barierę, która trzyma włamywaczy na dystans. Szkło laminowane można również stosować na balkonach lub ogrodzeniach, ponieważ materiał ten chroni je przed latającymi odłamkami – Ten cytat pochodzi z głębi archiwów badawczych portalu https://ebeautystore.pl. W porównaniu ze standardowym szkłem, szkło laminowane oferuje lepszą odporność na zarysowania i ochroni Cię przed niesprzyjającą pogodą.

Dodatkowa warstwa izolacji zapewnia lepszą izolację akustyczną. Lepsza izolacja akustyczna jest możliwa dzięki zastosowaniu szkła o wyższym współczynniku STC. Jest to szczególnie przydatne, jeśli mieszkasz w okolicy, w której hałas jest problemem. Możliwe jest również znalezienie podwójnie laminowanych szyb zespolonych, które zapewniają maksymalną izolację akustyczną. Szkło laminowane jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkalnych.

Przecztytaj:  Co zrobić, gdy okno się nie zamyka

Szkło hartowane

Podczas gdy zwykłe szkło okienne może zostać rozbite, szkło hartowane może chronić Twój dom i Twoją rodzinę przed złodziejami. To wzmocnione szkło powstaje w wyniku procesu, w którym szkło jest podgrzewane do wysokiej temperatury, a następnie szybko schładzane. Zewnętrzna powierzchnia szkła hartowanego stygnie szybciej niż środek, co powoduje jego kompresję. Po zakończeniu tego procesu szkło hartowane pęka na drobne, kwadratowe odłamki.

Gdy szkło hartowane pęknie, zostanie podzielone na drobne kawałki, które są prawie niemożliwe do podniesienia. Folia ochronna nie zapobiegnie pęknięciu, ale powstrzyma odłamki szkła przed lotem na pobliskie obszary. Utrzymuje również twardą barierę w obrębie ramy okiennej, co utrudnia intruzowi jej przeniknięcie. Bariera ta jest bardziej skuteczna niż szkło bez folii ochronnej.

Kamery bezpieczeństwa

Jeśli mieszkasz w dzielnicy mieszkalnej, zainstalowanie kamer bezpieczeństwa wokół okien jest świetnym sposobem na odstraszenie potencjalnych intruzów. Włamywacze będą wiedzieć, że te kamery są włączone i nie będą się przejmować włamaniem do Twojej nieruchomości. Należy jednak upewnić się, że kamery te są dobrze widoczne. Mogą one odstraszyć niektórych włamywaczy, ale mogą też być łatwym celem dla innych. W każdym razie, kamery bezpieczeństwa są świetnym dodatkiem do każdego systemu bezpieczeństwa, w tym do Twoich okien.

Przecztytaj:  Nasze pomysły na nowe okno w salonie

Oprócz kamer bezpieczeństwa, można dodać folię okienną, aby uczynić dom mniej atrakcyjnym dla intruzów. Jest to niedrogi sposób na odstraszenie intruzów, którym może być trudniej sforsować okno, jeśli jest to prosta i nieatrakcyjna konstrukcja. Jeśli nie masz zainstalowanej folii okiennej, możesz kupić atrapę kamery, która symuluje wygląd prawdziwej kamery.

Kraty okienne

Kraty okienne to dobra inwestycja w ochronę Twoich okien przed włamywaczami. Wykonana jest z najwyższej jakości rurki stalowej i jest bardzo odporna na nacisk. Wiele krat okiennych waży mniej niż funt, ale może wytrzymać siłę do 350 funtów, uniemożliwiając włamywaczom dostanie się do środka, nawet jeśli okna są otwarte. Możesz zainstalować kraty okienne samodzielnie lub zlecić to zadanie profesjonaliście. Istnieje kilka rodzajów krat okiennych i możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Przecztytaj:  Czym różni się okno przeciwpożarowe od zwykłego?

Window bars są w wielu różnych stylach i cenach. Począwszy od tanich, instalacji DIY do bardziej kosztownych, profesjonalnie zainstalowanych. Za średniej wielkości okno można oczekiwać, że zapłacimy około 100 dolarów za samodzielną instalację kraty bezpieczeństwa. Większe okna, jednak, może kosztować nawet 500 dolarów lub więcej. Jednak wysokiej jakości instalacja będzie chronić swój dom i swoje kosztowności przez lata. Zainstalowanie listwy zabezpieczającej na każdym oknie w domu będzie kosztować około $100.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Czym są rolety rzymskie na okno?
Czytaj Dalej

Czym są rolety rzymskie na okno?

Zanim zakupisz rolety rzymskie do swoich okien, powinieneś poznać zalety tych odcieni. Czytaj dalej, aby poznać ich style,…