Jakie jasne kolory dla ścian wybrać po tym jak dzieci urosły

Jakie jasne kolory dla ścian wybrać po tym jak dzieci urosły

Jeśli planujesz udekorować sypialnię swojego dziecka, być może zastanawiasz się, jakie jasne kolory dla ścian wybrać po tym, jak dzieci urosną. Tutaj, wyjaśniamy dlaczego ty możesz chcieć iść z bladymi odcieniami niektóre colour, i co szukać dla w akcesoriach, meble i pościel dopasowywać. Średni odcień niebieskiego jest popularnym wyborem, ponieważ jest miękki dla oka i będzie współgrał z jasnymi dodatkami i pościelą. Neutralny, średni odcień niebieskiego można łatwo połączyć z jasnymi akcesoriami i aktualizować w miarę jak dziecko rośnie.

Paler shades

Przy wybieraniu koloru farby dla pokoju dziecka, rozważ płeć. Blade kolory są idealne dla pokojów dziecka i tworzą uspokajające środowisko dla rodziców i dzieci. Jasne kolory są także neutralne pod względem płci, a kolory, które wybierzesz, wzmocnią wyobraźnię Twojego dziecka. Wybór jasnego koloru może być wyzwaniem, ale możliwe jest wybranie koloru, który będzie pasował do osobowości dziecka.

Po wykończeniu pokoju dziecka wybierz odcień, który jest zarówno uspokajający, jak i kojący. Głęboki morski odcień nadaje pokojowi pogodny nastrój, a także inspiruje nadzieję i zdrowie. Możesz nawet włączyć do pokoju naklejkę ścienną ze statkiem pirackim, aby wyjąć blok z koloru ściany. Ten sposób, ty wciąż będziesz mieć zabawnego pokój, podczas gdy także utrzymywać je spokojny i harmonijny.

Podczas gdy śmiałe kolory mogą być zabawne, mogą nie być najlepszym wyborem dla pokoi dziecięcych. Jeśli Twoje dziecko przechodzi przez okres wzrostu, najlepiej trzymać się neutralnego koloru ścian. Chociaż może to być dobry pomysł dla pokoi dziecięcych, jeśli dekorujesz swój dom w bardziej tradycyjnym stylu, rozważ stonowany różowy kolor dla ścian.

Green

Jeśli chodzi o schematy kolorów farb do pokoi dziecięcych, żywe odcienie mogą dodać emocji do pokoju. Jeśli nie jesteś pewien, co wybrać, rozważ ścianę panelową, aby dodać trochę tekstury i kontrastu. Neutralny kolor może zrównoważyć odważniejsze odcienie. Ustawianie antycznych kufrów w stosy zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania, a mapa ścienna nadaje pomieszczeniu charakter. Niebieski o średniej tonacji wygląda wyrafinowanie i miękko, i jest łatwy do połączenia z jasnymi akcesoriami. Ten schemat kolorów można łatwo zmienić w miarę jak dziecko rośnie.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian dobrze komponują się ze złotem?

Granatowy kolor może być zarówno klasyczny jak i nowoczesny, ale pamiętaj, aby wybrać chłodny neutralny, aby go zrównoważyć. Na przykład blady pudrowy błękit będzie doskonale pasował do każdego tematu, ale nie jest tak mocny jak ciemny odcień niebieskiego. Alternatywnie, baby pink jest popularnym pastelowym kolorem, ale nie będzie przytłaczać pokoju i działa dobrze jako ściana za łóżkiem z baldachimem. Będzie również grać w górę naturalne światło pochodzące z okien. Aby zrównoważyć kolor, możesz dodać białą boazerię lub mały fioletowy akcent w dekoracyjnej poduszce.

Jeśli chcesz pomalować ściany na biało, upewnij się, że wybierzesz farbę zmywalną. Zmywalne farby są świetne do pokojów dziecięcych, ponieważ można je łatwo zetrzeć bez uszkodzenia powłoki malarskiej. Wickes tough & zmywalna matowa emulsja jest jedną z opcji. Ciemniejsze błękity zapewniają klasyczny wygląd, który kontrastuje z odważnymi kolorami i nie pokazuje rozmazanych odcisków palców.

Żółty

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć przy wyborze koloru ścian w pokoju dziecięcym, są rosnące i zmieniające się potrzeby dziecka. Kolory dla pokojów dziecięcych powinny dostosowywać się do tych zmian, włączając w to fryzury dzieci, ulubione kolory i inne czynniki. Ja może być trudny znać jaki kolor używać gdy są niemowlęciem, więc ja jest najlepszy wybierać neutralnego lub bladego colour który trwa przez dziecka faz wzrostu.

Żółty to świetny wybór do pokoju dziecięcego, ponieważ kojarzy się z radością i zwiększa motywację. Łagodniejsze odcienie żółtego mogą również pomagać dzieciom w ich pamięci i koncentracji. Możesz wybrać Absolute Yellow, żółty z farby pokojowej Nippon Kids, o ile zostanie sparowany z bielą i zielenią. Jednak zbyt dużo jasnego żółtego może wywołać uczucie złości lub wzburzenia, więc najlepiej ograniczyć te kolory do minimum.

Pomarańczowy to kolejny kolor, który świetnie nadaje się do pokojów dziecięcych. Podczas gdy ja może być obezwładniający dla pokoju dziecka, ja może wciąż być zabawnym akcentem colour dla chłopca lub dziewczyny. Jasny pomarańczowy może używać na suficie i jako ściana akcentu. Ty możesz także używać jaskrawego pomarańcza na wykończeniu i ramie dawać mię śmiałemu spojrzeniu.

Przecztytaj:  Pomysły na kolor płytek w małej łazience

Fioletowy

Do sypialni dziecka, będziesz chciał wybrać żywy kolor, który jest również delikatny dla ich skóry. Fioletowy jest popularnym wyborem dla pokoju dziewczynki i może inspirować duchowość, przemyślność i uduchowienie. Jednak kolor ten powinien być używany z umiarem, ponieważ może wywoływać uczucia moralności i fizycznej ospałości. Jeśli jednak chciałbyś, aby Twoje dziecko rozwinęło bardziej dojrzałą perspektywę, możesz zdecydować się na głębszy odcień fioletu.

Możesz też użyć farby zmywalnej, takiej jak Dulux easycase matt emulsion, Wickes tough & washable matte emulsion lub Farrow & Ball modern emulsion. Jaśniejsze odcienie mogą być przydatne w pokoju dziecka, ponieważ mogą one dorosnąć do ciemniejszych odcieni, gdy będą starsze. Najlepiej też wybrać farbę jaśniejszą od oryginalnego odcienia pokoju, bo łatwo można zakryć plamy i ślady po dziecięcych zabawkach.

Czerwony to kolejny kolor, którego powinieneś unikać w pokoju dziecka. Czerwony jest stymulujący i energetyczny, ale może również podnosić ciśnienie krwi i zwiększać agresję. Podczas gdy ten kolor może być zabawny, ty powinieneś ograniczać je do ścian akcentowych lub małej części pokoju. Jednak czerwony nadal będzie dobrym wyborem, jeśli idziesz do żywego pokoju. Może dodać poczucie ciepła i ekscytacji do pokoju dziecka.

Szary

Jeśli jesteś zmęczony tymi samymi starymi kolorami na ścianach swoich dzieci, rozważ spróbowanie jasnej szarości. Szary może być używany jako podstawa dla jasnych akcesoriów może być dodany w różnych kolorach. Benjamin Moore oferuje kilka odcieni szarości, które można wykorzystać w pokoju dziecięcym. Poniżej jest spojrzenie na niektóre z popularnych szarości:

Podczas gdy szary jest pięknym neutralnym kolorem, powinien być używany ostrożnie, aby zrównoważyć inne kolory w pokoju. Na przykład, jasny szary nie jest najlepszym wyborem dla pokoju dziecięcego, ponieważ tworzy poczucie samotności. Jednak jeśli jesteś rodzicem, który kocha jasne żółte pokoje, szare akcenty mogą rozbić pokój i uczynić go bardziej atrakcyjnym dla oka.

Przecztytaj:  Nasze pomysły na kolory ścian w małej sypialni

Kolejnym doskonałym neutralem jest Benjamin Moore Agreeable Gray SW 7029. Ten beżowo-szary kolor zrównoważy błękity i zielenie i zapewni kojącą atmosferę w dziecięcych sypialniach. Uzupełnia również jasne białe wykończenia i ściany. Jeśli szukasz lżejszego odcienia szarości, Benjamin Moore Evening White N460-1 i Seagull Gray N360-1 są doskonałym wyborem.

Intense Teal

Wybierając farbę do pokoju dziecka, musisz rozważyć, co dziecko będzie lubić. Jasne kolory są zabawne, ale powinny być utrzymane w umiarze. Brązowy jest wielki neutralny który może pracować z jaskrawymi kolorami. Bądź jednak ostrożny – zbyt dużo brązu może sprawić, że pokój poczuje się klaustrofobicznie i ciemno. Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko może być niespokojne, trzymaj się ciepłych odcieni beżu.

Jeśli nie możesz się zdecydować, który kolor ścian najbardziej spodoba się Twojemu dziecku, spróbuj czegoś neutralnego. Neutralne kolory są bardziej prawdopodobne, aby trwać, więc jesteś bardziej prawdopodobne, aby zmienić wystrój w przyszłości bez przemalowywania. Mid-tone błękity są wielkim wyborem, ponieważ są łagodne dla oka i mogą być łatwo teamed z jasnych akcesoriów. Łatwo je też aktualizować, gdy dziecko dorasta.

Czerwony to kolejny żywy kolor, który pobudza umysł i ciało. Może zwiększyć tętno i oddech, ale może również powodować pobudzenie. To świetny kolor akcentu, a czerwony może być używany jako ciepły kolor akcentu. Dla chłopca możesz spróbować koloru Absolute Yellow z farby do pokoju Nippon’s Kids. Pamiętaj jednak, że zbyt dużo jasnego żółtego to zabójca nastroju!

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Kolory do przedpokoju według Feng Shui
Czytaj Dalej

Kolory do przedpokoju według Feng Shui

Istnieje kilka kolorów Feng Shui, których powinieneś unikać w przedpokoju, takich jak czerwony i pomarańczowy. Oto kilka propozycji:…