Jakie kolory wybrać do sypialni według Feng Shui

Jakie kolory wybrać do sypialni według Feng Shui

Teoria Yin Yang

Kolory, które wybierzesz w swojej sypialni powinny pasować do aspektów Yin i Yang Twojego ciała. Kolory które rozważają być więcej yin i mniej yang mówią mieć uspokajających efekty. Jeżeli ty czujesz że sypialnia ma zbyt dużo yin energię, ty możesz rozważać wybierać lekkich colours lub black-out zasłony. Jakkolwiek, tam są inni ważni czynniki które musisz rozważać także.

Symbol Yin i Yang to koło z zakrzywioną linią w środku. Każda strona zawiera przeciwne kolory. Czarny reprezentuje yin, czyli energię pasywną, która dominuje w nocy. To jest dlaczego czarny i biały rozważają stosownego dla sypialni. Chociaż ciemne kolory, takie jak czerwony, żółty i pomarańczowy są również dobrym wyborem, powinny być zrównoważone przez jasny kolor, taki jak biały.

W sypialniach energia Yin jest silniejsza, więc unikaj jasnych kolorów i kanciastych mebli. Ty także powinieneś wybrać neutralną ścianę akcentującą, ponieważ te kolory dodadzą wizualny odpoczynek do pokoju zdominowanego przez Yang. Jak widać, Yin i Yang można znaleźć w naturze przez cały czas. Zwróć uwagę na dzienne i nocne niebo, fale oceanu i zmieniające się pory roku, które pokazują nam stopniowe przejście od yang do yin – Ta sekcja jest wynikiem badań ekspertów serwisu https://poradnikzarabiania.pl.

Teoria Yin Yang mówi, że kolory, które wybierzesz w swojej sypialni powinny być zsynchronizowane z Twoimi osobistymi celami. Czerwony kojarzy się z romantyzmem i może dodać pikanterii Twojemu życiu miłosnemu. Zielony, z drugiej strony, jest uważany za chłodzący, a niebieski może stworzyć relaksujące środowisko. Jeśli masz trudny czas decydujący które kolory wybierać dla twój sypialni, rozważ Yin i Yang teorię.

Ziemiste zielenie

Północno-wschodni sektor Twojego domu jest związany z duchowym wzrostem i kultywowaniem. Jako taki, ziemia jest elementem dla tego obszaru, a zielenie i ziemiste brązy są odpowiednimi kolorami dla sypialni. W pozostałej części domu, jednakże, powinieneś użyć kolorów, które są związane z ogniem i wodą. Oprócz ziemistych zieleni, są inne kolory, których powinieneś unikać w sypialni.

Wybierając kolory do sypialni, powinieneś zastanowić się, jaki masz nastrój. Pokój z ziemistymi zieleniami będzie sprzyjał relaksowi, podczas gdy czerwone akcenty przyniosą szczęście. Możesz eksperymentować z różnymi kombinacjami tych kolorów, aby uzyskać nowy wygląd, który jest osobisty i wyjątkowy dla Ciebie. Jeśli urodziłeś się pod wpływem elementu drewna, zielone ściany i drzwi przyniosą Ci szczęście.

Przecztytaj:  Do czego pasują beżowe kolory ścian

Jeśli jesteś fanem różu, spróbuj stonowanego lub bladego różu. Różowy był używany z wielkim skutkiem przez wiele wieków przez artystów i architektów. Ważne jest jednak, aby róż nie był zbyt dziecinny, puszysty lub przesłodzony. Szefowa firmy Edward Bulmer Natural Paints, Emma Bulmer, zaleca łączenie ciemnych różów z ciemniejszymi zieleniami i błękitami. Takie połączenie pomoże Ci uzyskać spokojną atmosferę w Twojej sypialni.

Wybierając kolory do swojej sypialni, weź pod uwagę ilość czasu, jaką spędzasz w łóżku. Kiedy jesteś w stanie “yin”, jesteś bardziej otwarty na energię wokół ciebie. Więc, podczas gdy ty możesz preferować miękki, kremowy lub owsiany kolor dla twój sypialni, pamiętaj utrzymywać je lekki dosyć że ty możesz łatwo czuć wygodnego bez obezwładniającego twój pokój.

Czerwone akcenty

Chociaż może być kuszące użycie czerwieni w sypialni, powinieneś to zrobić oszczędnie. Możesz zdecydować się na użycie czerwieni w poduszkach, pościeli lub małych elementach wystroju. Pamiętaj jednak, że kolor czerwony powinien być zgodny z Twoim własnym poczuciem stylu. Oprócz promowania dobrego zdrowia, czerwień pomaga również wzmocnić twoje relacje. Jeśli więc czerwień jest Twoim ulubionym kolorem, nie krępuj się!

Dodanie czerwonych akcentów do Twojej sypialni wniesie pozytywną energię do tego obszaru. Mówi się, że czerwona sypialnia pomaga w rozwoju związków. Powinieneś umieścić lustro w sypialni, najlepiej w centrum pokoju. Lustra w sypialni podobno odbijają łóżko i mogą powodować niewierność. Jeśli musisz mieć lustro w sypialni, upewnij się, że jest ono zakryte na noc.

Do sypialni dobrym wyborem jest kolor pomarańczowy. Użyj go jako koloru farby lub włącz go do wystroju pokoju. Według feng shui, pomarańczowy jest związany z elementem ognia. Kojarzy się z optymizmem i sytuacjami społecznymi, jest odpowiedni dla singli. Dodatkowo, przypomina o lecie! Chcesz się upewnić, że kolor pomarańczowy jest używany oszczędnie w Twojej sypialni i trzymaj go ograniczonego do ścian.

Przecztytaj:  Na jaki kolor pomalować pokój na poddaszu

Dla sypialni w południowo-wschodniej bagua, czerwony nie jest odpowiednim kolorem. Najlepiej trzymać się ciemniejszych błękitów lub zieleni w tym obszarze. Czerwony jest związany z miłością, więc używaj go oszczędnie i nie dodawaj zbyt wielu czerwonych akcentów. Zamiast tego użyj więcej ziemistych brązów i zieleni na północnym wschodzie. Ponadto, czerwień osłabi energię drewna.

Fioletowy

Wybór koloru sypialni według feng shui wiąże się z równoważeniem elementów i rozmieszczeniem mebli. Ciemnoniebieski, kolor związany z elementem wody, jest dobrym wyborem do sypialni. Ciemnoniebieski ma również ziemisty, uspokajający efekt. Najlepiej jednak nie stosować czerni na suficie. W sypialni na północnym wschodzie najlepiej sprawdzą się odcienie ziemi.

Fioletowy jest kolorem równoważącym z powiązaniami z obszarem Xun na mapie feng shui bagua. Fioletowy reprezentuje również bogactwo i dobrobyt. Jest on również związany z poczuciem wartości osoby i wartości własnej. Sypialnia malowana w tym kolorze może pomóc osobie poczuć się bardziej godną miłości i przywiązania. Może również uspokoić zachowanie mieszkańca.

Tam są wiele feng shui sypialni kolory wybierać od. W zależności od tego, co lubisz, możesz wybrać śmiały i jasny odcień lub użyć mniejszych szczegółów projektowych, dzieła sztuki lub kombinacji odcieni. Interpretacja pięć elementów feng shui różni się od osoby do osoby. Rozważ swój osobisty gust i zasady feng shui przy wyborze idealnego koloru do sypialni.

Ciemne kolory jak czarny nie są zalecane dla sypialni. Są one zbyt ciężkie. Jeśli chcesz zrobić swoją sypialnię romantyczną, możesz użyć pastelowych kolorów, takich jak różowy i pomarańczowy. Czarny, jednakże, musi używać oszczędnie i musi być zrównoważony z lekkimi kolorami. Tamto które lubią neutralnych colours muszą rozważać kroczyć poza ich wygodną strefą i unikać używać rodzinnych kolory które wzmacniają wyzwania. W dodatku te kolory, ty musisz pamiętać że biały rozważa dobrego colour dla sypialni, podczas gdy czerwień jest znakomitym wyborem dla romantycznego nastroju.

Przecztytaj:  Jakie kolory ścian wybrać w pokoju nastolatka

Lawenda

Lawenda to kolor, który wielu osobom kojarzy się z romantyzmem. W feng shui, lawenda jest kolorem miłości. Jest to również kojący, uzdrawiający kolor. Ten kolor jest idealny dla sypialni, ponieważ promuje spokojny sen i romantyzm. Ma również wiele innych korzystnych cech feng shui, w tym pozytywny wpływ na związki.

Kolor lawendy jest miękką mieszanką fioletu i niebieskiego. Jest kojarzony z elementem wody, ale bardziej przypomina spokojny basen niż rwącą rzekę. Ma również właściwości uspokajające i uduchowiające, minimalizuje wrzawę aktywności w pomieszczeniu. Lawenda może być używana do promowania duchowości i zmniejszania stresujących sytuacji. Jest również dobra do przyciągania pieniędzy i przynoszenia dobrobytu.

Fioletowy to kolejny kolor, który kojarzy się z miłością i romantyzmem. Kolor bogactwa jest również związany z fioletem, a lawenda może pomóc Ci przyciągnąć typ partnera, którego chcesz. Kolor lawendowy w Twojej sypialni może przynieść Ci uczucia bycia wartościowym i kochanym. Kolor ten jest również świetny dla romansu, ponieważ wzmacnia uczucia intymności ze swoim znaczącym innym. Szczególnie nadaje się do pomieszczeń w kierunku południowo-wschodnim, gdzie może promować bogactwo.

Może być stosowany w sypialni lub dowolnym pomieszczeniu, ponieważ jest to doskonały wybór zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Kolor lawendy może przynieść sanktuarium dla osoby w nim mieszkającej. Kiedy ludzie doświadczają słabego Feng shui, może to wpłynąć na ich fizyczne i psychiczne samopoczucie. Zapach lawendy może przywrócić pozytywny poziom energii w pomieszczeniu. Jeśli więc twoja sypialnia cierpi z powodu złego feng shui, pokój pachnący lawendą może przynieść ci spokój i pomóc przezwyciężyć negatywne energie.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Z czym idą niebieskie kolory ścian
Czytaj Dalej

Z czym idą niebieskie kolory ścian

Bladoniebieskie ściany będą dobrze współgrać z bladymi odcieniami innych kolorów, o ile będziesz trzymać się neutrali. Bladoniebieskie ściany…