Jaka moskitiera jest dobra na balkon w bloku?

Jaka moskitiera jest dobra na balkon w bloku?

Jeśli mieszkasz w budynku z balkonami, koniecznie zabezpiecz się przed owadami, montując moskitierę. Do wyboru masz moskitiery plisowane, ramkowe lub Anwis na balkon. Omówimy wady i zalety każdego typu. Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz na dobrej drodze do wyboru odpowiedniej moskitiery dla Twojego balkonu.

Moskitiery Anwis

Jeśli mieszkasz w budynku z wieloma balkonami, to możesz rozważyć moskitiery. Ten rodzaj obróbki okiennej jest dobry dla drzwi balkonowych i okien w bloku, ponieważ pozwalają one na pozostawienie otwartych drzwi, jednocześnie utrzymując komary na zewnątrz. Są one również łatwe w obsłudze, ponieważ nie wymagają żadnych pośrednich prętów lub listew do otwarcia. Najbardziej zaawansowane wersje tych moskitier to takie, które są napędzane silnikiem i przesuwają się wzdłuż prowadnicy. Można je najczęściej spotkać na drzwiach balkonowych i tarasach w okresie zimowym.

Moskitiery możesz kupić w sklepie Windowo. Możesz wybrać interesujący Cię typ, podać wymiary wysokości i podstawy oraz wybrać kolor. Po wybraniu interesującego Cię modelu moskitiery możesz sprawdzić, ile ona kosztuje. Wykonanie jej na zamówienie zajmie od pięciu do siedmiu dni roboczych, więc prawdopodobnie będziesz chciał poczekać kilka dni przed zainstalowaniem jej na swoim balkonie.

Moskitiera wykonana z siatki jest bardzo skuteczna w utrzymywaniu komarów przed lądowaniem na Tobie. Jest dostępna w czarnej lub szarej siatce i jest wystarczająco trwała, aby wytrzymać elementy. Możesz kupić moskitiery na balkony, które są wykonane z siatki z zawartymi w nich środkami owadobójczymi, również. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, powinieneś rozważyć moskitiery produkowane w Polsce.

Przecztytaj:  Jak zrobić kwietnik z palety na balkon

Moskitiery ramkowe

Siatki te występują w kolorze szarym lub czarnym. Ich różne rozmiary pozwalają na zastosowanie ich na balkony w bloku, jak i balkony w innych częściach miasta. Szeroki wybór kolorów i rozmiarów sprawia, że możesz wybrać tę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i stolarki. Niezależnie od tego, czy Twój balkon znajduje się w luksusowym budynku, czy w skromnym mieszkaniu, te moskitiery ochronią Ciebie i Twoją rodzinę przed uciążliwymi insektami.

Standardowa moskitiera ramkowa wykonana jest z aluminium lub włókna szklanego, jest lekka, ale bardzo wytrzymała. Rama wykonana jest z aluminium pokrytego warstwą ochronną. Rama ma włókna w kształcie litery “L”, aby zabezpieczyć kanały w miejscu. Siatka jest przycięta do rozmiaru ramy i ma żebrowane krawędzie z czterech stron. Przymocowana jest do gumowego kręgosłupa, dzięki czemu nie zsuwa się i nie wiąże z zasłonami okiennymi.

Inną opcją dla moskitier balkonowych jest moskitiera przesuwna. Ta moskitiera może być zainstalowana praktycznie w każdym przedziale. Za pomocą specjalnych uchwytów i systemu szpilek można ją zamontować w oknach łukowych. Siatki te mogą być poziome lub pionowe i zablokują każdy otwór do 5 metrów. Jeśli mieszkasz w bloku z bardzo mroźnymi zimami, możesz zastosować siatki plisowane na balkonie.

Jeśli masz drzwi balkonowe, bardziej odpowiednia może być moskitiera ramkowa. Taki styl nie ograniczy swobody ruchów i sprawi, że komary nie będą się od Ciebie roić. Moskitiery te są również bardzo wygodne w użyciu, zwłaszcza jeśli Twój balkon jest częścią większego budynku. Nie nadają się jednak do dużych okien czy drzwi przesuwnych, ale są idealne na małe balkony. Moskitiery ramkowe

Przecztytaj:  Jakie aranżacje są dobre dla balkonu francuskiego?

są najlepsze na balkony w bloku, ponieważ nie wymagają stosowania prętów pośrednich. Moskitiery te nadają się na balkony w bloku, a także stanowią doskonałe drzwi ekranowe. Są łatwe w montażu i demontażu do czyszczenia. Wiele osób decyduje się na zdejmowanie moskitier przed czyszczeniem balkonów w zimie. Te moskitiery pozwolą Ci również zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie, ponieważ nie będą wymagały regularnej wymiany.

Moskitiery plisowane

Jeśli mieszkasz w bloku, zainstalowanie moskitiery balkonowej może być niepraktyczne, co ograniczy Twój widok i zwiększy ryzyko ugryzienia. Istnieje jednak rozwiązanie. Moskitiery plisowane przeznaczone są do balkonów i tarasów z przesuwnymi drzwiami szklanymi. Posiadają one specjalny system montażu, który pozwala na zainstalowanie ich w każdym rodzaju drzwi, od standardowych po niestandardowe. Konstrukcja tych moskitier jest podobna do tradycyjnych żaluzji plisowanych, które można łatwo zwinąć, nie ograniczając swobody dostępu. Moskitiery przesuwne

mają profil ze wzmocnionego, tłoczonego aluminium. Mocno przylegają do ramy okna lub drzwi. Rama jest zagniatana, co zapewnia pewne zamocowanie siatki bez rozerwania lub wygięcia. Mechanizm przesuwny można łatwo zdjąć do czyszczenia. Wiele osób zdejmuje moskitiery z balkonów przed zimą, aby zdemontować je na następny sezon.

Moskitiera plisowana to dobry wybór na balkony w blokach o dużej wilgotności. Jej działanie polega na możliwości zwijania się, gdy jest otwarta. Jej plisowana konstrukcja jest łatwa w użyciu i zwija się jak drzwi okienne. Siatka dostosuje się do plisowanego motywu ze wszystkich czterech stron ramy. Gumowy grzbiet utrzymuje siatkę w miejscu. Jest ona również łatwa w montażu i demontażu.

Przecztytaj:  Jak zrobić suszarkę wiszącą na balkonie

W przeciwieństwie do tradycyjnych zasłon, moskitiery plisowane są łatwe w montażu. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było zwinąć w minimalnej ilości miejsca na stosie. Można je łatwo wyczyścić za pomocą roztworu wody z rurki. Kolejnym plusem jest 60-miesięczna gwarancja. Na co więc czekasz? Get your own Pleated Mosquito Net Today

Oprócz zapewnienia ochrony przed insektami, moskitiery mogą również pomóc w zmniejszeniu objawów alergii. Moskitiery plisowane są dostępne w różnych rozmiarach i wzorach. Większość z nich jest prostokątna i posiada siatkę lub profil. Siatka wykonana jest z aluminium lub tworzywa sztucznego. Siatka jest następnie montowana na oknie. Siatki są łatwe do zainstalowania i zdejmowania w zimie i czyszczenia. Zapewnią Ci chłodne otoczenie i komfort bez komarów.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wam też może się spodobać
Jak udekorować balkon na jesień
Czytaj Dalej

Jak udekorować balkon na jesień

Możesz ubrać swój balkon jesienią za pomocą dyń, plonów i żołędzi. Dodaj kilka koszy z bawełny, liści i…